Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Potrącenie dwóch pieszych i rowerzysty


Do dwóch groźnych potrąceń pieszych doszło w Szczytnie oraz w Kokoszkach (gmina Rozogi). Policjanci pracowali też na miejscu kraksy rowerzysty z samochodem osobowym. Na szczęście nikt poważniej nie ucierpiał.W piątek (17.07.20r.) około godz. 18:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu na ulicy Sienkiewicza, pieszej na pasach.


Reklama

 

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że obywatel Niemiec poruszał się pojazdem marki Ford Fiesta, za pojazdem ciężarowym – mówi sierżant Izabela Cyganiuk, oficer prasowy KPP w Szczytnie. - W pewnym momencie tir zatrzymał się, a jego kierowca włączył światła awaryjne. Kierowca Forda rozpoczął manewr wyprzedzania i potrącił przechodzącą przez pasy kobietę. Na szczęście piesza nie doznał żadnych obrażeń ciała. Kierowca został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

W sobotę (18.07.20r.) parę minut po godzinie 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki skierował patrol na trasę Rozogi - Kokoszki, gdzie według zgłoszenia doszło do kolejnego potrącenia pieszej.

Reklama

 

- Obecni na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Dacia nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Ford, który na widok pieszej, która pojawiła się na drodze, gwałtownie zahamował - relacjonuje sierżant Izabela Cyganiuk.- Kierujący pojazdem marki Dacia w wyniku gwałtownego hamowania, zjechał na prawe pobocze i potrącił idącą poboczem drogi pieszą. Kobieta z lekkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Szczytnie.

 

 

Natomiast w niedzielę (19.07.20r.) kwadrans po godzinie 14:00 policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy zostali skierowani, na skrzyżowanie ulic Przemysłowej z Wielbarską, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierowca pojazdu marki Renault, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 87-letniemu rowerzyście. W wyniku czego doszło do zderzenia pojazdu z rowerem. Obecna na miejscu załoga kartki pogotowia podjęła decyzję o przetransportowaniu 87-latka do szpitala.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze