Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Potrącenie dwóch pieszych i rowerzysty


Do dwóch groźnych potrąceń pieszych doszło w Szczytnie oraz w Kokoszkach (gmina Rozogi). Policjanci pracowali też na miejscu kraksy rowerzysty z samochodem osobowym. Na szczęście nikt poważniej nie ucierpiał.W piątek (17.07.20r.) około godz. 18:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu na ulicy Sienkiewicza, pieszej na pasach.


Reklama

 

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że obywatel Niemiec poruszał się pojazdem marki Ford Fiesta, za pojazdem ciężarowym – mówi sierżant Izabela Cyganiuk, oficer prasowy KPP w Szczytnie. - W pewnym momencie tir zatrzymał się, a jego kierowca włączył światła awaryjne. Kierowca Forda rozpoczął manewr wyprzedzania i potrącił przechodzącą przez pasy kobietę. Na szczęście piesza nie doznał żadnych obrażeń ciała. Kierowca został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

W sobotę (18.07.20r.) parę minut po godzinie 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki skierował patrol na trasę Rozogi - Kokoszki, gdzie według zgłoszenia doszło do kolejnego potrącenia pieszej.

Reklama

 

- Obecni na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Dacia nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Ford, który na widok pieszej, która pojawiła się na drodze, gwałtownie zahamował - relacjonuje sierżant Izabela Cyganiuk.- Kierujący pojazdem marki Dacia w wyniku gwałtownego hamowania, zjechał na prawe pobocze i potrącił idącą poboczem drogi pieszą. Kobieta z lekkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Szczytnie.

 

 

Natomiast w niedzielę (19.07.20r.) kwadrans po godzinie 14:00 policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy zostali skierowani, na skrzyżowanie ulic Przemysłowej z Wielbarską, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierowca pojazdu marki Renault, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 87-letniemu rowerzyście. W wyniku czego doszło do zderzenia pojazdu z rowerem. Obecna na miejscu załoga kartki pogotowia podjęła decyzję o przetransportowaniu 87-latka do szpitala.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama