Reklama


Reklama

Potrącenie dwóch pieszych i rowerzysty


Do dwóch groźnych potrąceń pieszych doszło w Szczytnie oraz w Kokoszkach (gmina Rozogi). Policjanci pracowali też na miejscu kraksy rowerzysty z samochodem osobowym. Na szczęście nikt poważniej nie ucierpiał.W piątek (17.07.20r.) około godz. 18:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu na ulicy Sienkiewicza, pieszej na pasach.


Reklama

 

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że obywatel Niemiec poruszał się pojazdem marki Ford Fiesta, za pojazdem ciężarowym – mówi sierżant Izabela Cyganiuk, oficer prasowy KPP w Szczytnie. - W pewnym momencie tir zatrzymał się, a jego kierowca włączył światła awaryjne. Kierowca Forda rozpoczął manewr wyprzedzania i potrącił przechodzącą przez pasy kobietę. Na szczęście piesza nie doznał żadnych obrażeń ciała. Kierowca został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

W sobotę (18.07.20r.) parę minut po godzinie 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki skierował patrol na trasę Rozogi - Kokoszki, gdzie według zgłoszenia doszło do kolejnego potrącenia pieszej.

Reklama

 

- Obecni na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Dacia nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Ford, który na widok pieszej, która pojawiła się na drodze, gwałtownie zahamował - relacjonuje sierżant Izabela Cyganiuk.- Kierujący pojazdem marki Dacia w wyniku gwałtownego hamowania, zjechał na prawe pobocze i potrącił idącą poboczem drogi pieszą. Kobieta z lekkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Szczytnie.

 

 

Natomiast w niedzielę (19.07.20r.) kwadrans po godzinie 14:00 policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy zostali skierowani, na skrzyżowanie ulic Przemysłowej z Wielbarską, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierowca pojazdu marki Renault, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 87-letniemu rowerzyście. W wyniku czego doszło do zderzenia pojazdu z rowerem. Obecna na miejscu załoga kartki pogotowia podjęła decyzję o przetransportowaniu 87-latka do szpitala.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-12-23 10:31:01

Kraksa dwóch aut, łoś wbiegł na drogę

 • Czwartek, 2019-07-04 09:58:03

Śmiertelne potrącenie pieszego

 • Piątek, 2018-09-14 12:00:06

Potrącenie pieszej na ulicy 1 Maja

Reklama


Komentarze

 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-03 00:12:09
 • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
  Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

  Venom


  2020-08-02 00:16:20
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Zgadzam się i popieram pana w 100% mieszkam tu, płacę podatki, widzę co się dzieje i odczuwam to na własnej skórze, a panie Jamka odnoszę wrażenie że chyba pan tu nie mieszka ? to niech pan się zajmie swoim życiem w Szwecji, Niemczech, Holandii, czy innym krajem czy miastem. Bo wydaje mi się że żyje pan na innej planecie i TVP z certyfikowanym kłamcą Kurskim na czele oraz skazanym prawomocnym wyrokiem Morawieckim za kłamstwa zrobiło panu kisiel z mózgu.

  Do Śmieszek


  2020-08-01 18:47:21
 • Powstanie centrum kulturalne
  Również jestem zdania, że można byłoby zainwestować pieniądze przeznaczone na budowę centrum kulturalnego (czyli świetlicę) w coś bardziej potrzebnego. Świetlic w naszej gminie mamy pod dostatkiem!

  Mieszkaniec


  2020-07-31 23:19:35
 • Trociny w ogniu w Pasymiu
  Adaś znowu spał na zmianie i nie dopilnował :)

  Tomasz


  2020-07-31 20:36:26
 • Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry
  Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

  Tomasz


  2020-07-31 20:23:52
 • Rafał Brzeziński – między kosmetykami a motocyklami (zdjęcia)
  Zagalopowaleś się z tymi zasługami tylko twoimi , znaczna część tych zasług to waszej radnej.

  Obiektywy.


  2020-07-31 20:08:13
 • Dyrektorskie stołki dłużej o... rok
  Po co konkursy przecież to tylko ustawka jesteś za wójtem masz stanowisko psychoza która panuje od pierwszej kadencji ale lepiej dajesz .... masz jak w banku

  Wyborca


  2020-07-31 17:29:32