Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Poseł Michał Wypij z Porozumienia otworzył biuro w Szczytnie


Michał Wypij, poseł Porozumienia Jarosława Gowina otworzył dziś w Szczytnie biuro poselskie. Znajduje się ono przy ulicy 1 Maja 16/7. Podczas konferencji prasowej przedstawił też nowych członków Porozumienia z powiatu szczycieńskiego.Otwarcie biura to realizacja obietnicy wyborczej – mówi poseł Michał Wypij. - Powiat szczycieński był tym terenem, gdzie uzyskałem największe poparcie, a teraz chcę być jeszcze bliżej sprawa mieszkańców. Biuro i nowi członkowie Porozumienia na pewno mi w tym pomogą.

 

.

Podczas konferencji prasowej poseł Wypij przedstawił też nowych członków swojego ugrupowania z powiatu szczycieńskiego. Jego najbliższymi współpracownikami na naszym terenie zostali Paweł Krassowski, znany społecznik i miejski radny oraz Rafał Szumny, działacz samorządowy oraz radny gminy Szczytno.

 

- Bardzo zależy nam na zbudowaniu szerokiego porozumienia w powiecie szczycieński, dlatego zapraszam do współpracy wszystkich mieszkańców powiatu, społeczników, działaczy organizacji pozarządowych, czy samorządowców - zachęca poseł Wypij. - Im będzie nas więcej tym bardziej będzie słyszalny głos powiatu szczycieńskiego, jego miast, gmin w stolicy, czy regionie. A to naprawdę ważne. Zapraszam do współpracy...

Więcej na temat otwarcie biura, rozmowa z posłem, i jego współpracownikami, komentarze w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

.

Michał Wypij -


Reklama

Polski polityk, samorządowiec i politolog, poseł na Sejm IX kadencji, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, członek Porozumienia Jarosława Gowina.

 

Przez lata swojej edukacji szkolnej związany z Teatrem Maska z Torunia. Ukończył w 2009 r. studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku politologia, specjalizacja: międzynarodowe stosunki polityczne i gospodarcze. Jest także absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie studiów licencjackich na kierunku stosunki międzynarodowe, specjalizacja w zakresie polityki europejskiej oraz abiturientem studiów magisterskich na kierunku historia. Michał Wypij jest pomysłodawcą akcji „Książka dla Kresowiaka”, czyli zbiórki książek dla Polonii żyjącej na dawnych kresach Rzeczypospolitej, za przeprowadzenie której otrzymał III nagrodę na „Najlepszą Inicjatywę Organizacji Pozarządowych” w Olsztynie w 2012 r.

 

Był także pomysłodawcą i współzałożycielem olsztyńskiej grupy happenerskiej No Beton działającej w latach 2012-2014. Był współzałożycielem i liderem olsztyńskiego zespołu Monolit, który po niemal dekadzie koncertowania zakończył działalność 21 marca 2014 roku. Obecnie okazjonalnie udziela się muzycznie w międzynarodowym bluesowym zespole Binge. Od 2011 roku jest jurorem podczas corocznego przeglądu zespołów rockowych w Barczewie “Error”.

 

Jest absolwentem XX edycji oraz asystentem XXIII i XXIV edycji Szkoły dla Młodych Liderów Społecznych i Politycznych – inicjatywy profesora Uniwersytetu w Oxfordzie Zbigniewa Pełczyńskiego. Od 2012 roku prowadzi spotkania autorskie z zakresu polityki, historii, kultury, literatury. Jest autorem okolicznościowego wydawnictwa Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie o pierwszych roczniku lekarzy wykształconych w Olsztynie “Kosmonauci 2014”.

Reklama

 

Od 2011 roku związany z partią Polska Jest Najważniejsza na Warmii i Mazurach. Z list tej partii wystartował w wyborach parlamentarnych w 2011 roku nie uzyskując jednak mandatu posła. Po rozwiązaniu partii Polska Jest Najważniejsza, automatycznie na mocy uchwały Rady Krajowej PJN z dnia 7 grudnia 2013 r., stał się członkiem nowo-powstającej partii Polska Razem Jarosława Gowina na Warmii i Mazurach. Obecnie jest Prezesem Zarządu Regionalnego Warmińsko-Mazurskiego partii (Okręg wyborczy nr 34 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i okręg nr 35), wcześniej był koordynatorem regionalnym podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2014.

 

W wyniku porozumienia Polski Razem z Prawem i Sprawiedliwością startował w wyborach samorządowych w 2014 roku. Od 9 czerwca 2015 r. do dziś jest członkiem Rady Programowej oddziału TVP3 Olsztyn. Od 8 grudnia 2015 r. doradca w Gabinecie Politycznym Wiceprezesa Rady Ministrów w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.W Wyborach Samorządowych 2018 kandydował na urząd Prezydenta Olsztyna – uzyskał 3. miejsce w I turze. W tych samych Wyborach wybrany na radnego Rady Miasta Olsztyna na kadencję 2018-2022. W Wyborach Parlamentarnych 2019 uzyskał mandat posła na Sejm RP.Komentarze do artykułu

tadeusz

Jeżeli asystentem społecznym tego posła jest Pani Danuta Skonieczna to nie trzeba nic komentować. Wszystko jasne :)

Grzegorz

Może wreszcie przewodniczącego rady miejskiej za ucho z urzędu wyprowadzą za te wszystkie decyzje typu innopolice, najwyższe pobory dla burmistrza, ect...

Absmak

Nowa dojna zmiana. ludzie bez kręgosłupa.

Adam

Wreszcie jakaś zmiana może wreszcie odetnie nieudolny PSL i ich sługusów od koryta....

Śmieszek

Bardzo dobra taktyka: będą głosować za, ale nie będą się z tego cieszyć, lub będą głosować przeciw i też się nie będą cieszyć. Porozumienie Gowina ustawia się w roli recenzenta, ale nie za bardzo coś z tego ma. Dlatego już jakieś bunty na pokładzie tego kajak. No ale tak, czy siak Jakieś koło ratunkowe by się przydało panom, którzy i tak z trudem trzymają się na powierzchni lokalnego bajora politycznego. Wypijmy za ich zdrowie.

Krajan

Szumny robi szumną karierę! Krassowski vel Wicha - również. Już teraz widać, że to tłuste koty. Najadły się póki co z ręki PSL - no to teraz Wypij!

Zorientowany.

Kadencja rady miejskiej jest pięcioletnią teraz !!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43