Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Policjanci podsumowali świąteczny czwartek


Aż czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci w świąteczny czwartek. Rekordzista miał ponad 2 promile. Na drogach naszego powiat doszło też, do kilku kolizji i wypadków. Na trasie Nowy Dwór –Witowo dachowała skoda.W miniony czwartek (03.06.21r.) tuż przed godzina 04:00 funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego na ulicy Polskiej w Szczytnie zauważyli kierującego pojazdem marki Audi, którego styl jazdy jednoznacznie wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. Mundurowi poprzez użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali mu polecenie do zatrzymania się.

 

- Kierowca jednak gwałtownie przyśpieszył i odjechał – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Auto i kierowcę zatrzymali na ulicy Wileńskiej. Okazało się, że za „kółkiem” Audi siedział 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, a na miejscu pasażera jego o dwa lata starszy znajomy. Mundurowi od razu wyczuli silną woń alkoholu od obu mężczyzn. Kierowca w trakcie badania stanu trzeźwości „wydmuchał” ponad 2 promile. Ponadto, okazało się, że 27-latek posiadał dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Na tym podróż dwóch mieszkańców powiatu ostrołęckiego zakończyła się. 29-letni pasażer pojazdu został zwolniony do domu, a kierowca „wylądował” w policyjnej celi.

 

 

 

Tego samego dnia parę minut po godzinie 15:00 wielbarscy policjanci na ulicy Jagiełły, wyeliminowali z ruchu 48-letniego kierowcę pojazdu marki Daewoo Matiz. Mieszkaniec gminy Wielbark miał w organizmie ponad 0,5 promila. Mundurowi zakazali mu dalszej jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez właściciela.


Reklama

 

Niespełna 20 minut później, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego, w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę pojazdu marki Opel. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny, mundurowi potwierdzili, że mają do czynienia z 37-letnim mieszkańcem powiatu łomżyńskiego, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

 

Z kolei o godzinie 16:15 na trasie Nowy Dwór –Witowo w gminie Jedwabno doszło do dachowania samochodu osobowego marki Skoda. Ze wstępnych ustaleń mundurowych, którzy pracowali na miejscu wynika, że 30-letni mieszkaniec gminy Pasym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego doszło do wywrócenia się pojazdu. Na szczęście 30-latek nie doznał żadnych obrażeń ciała. Powodem tej kolizji mogła być również nietrzeźwość kierowcy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi do czasu wytrzeźwienia oraz wyjaśnienia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

 

W piątek, 4 czerwca parę minut po godzinie 04:00 na ulicy M. Kopernika w Wielbarku funkcjonariusze z zespołu patrolowo – interwencyjnego miejscowego posterunku, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Audi. 59-latek wsiadł za kierownicę swojego pojazdu mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy, a jego samego przekazali najbliższym.

Reklama

 

Mundurowi po raz kolejny apelują! „Myśl trzeźwo” – nie wsiadaj za żadną kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każdy kierowca prowadzący swój pojazd pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje, nawet te nie odwracalne w skutkach. Przypominamy też, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś spożywał alkohol dzień wcześniej wydaj mu się, że w organizmie nie pozostało ani śladu po „promilach”. Dlatego, zanim wsiądziesz „za kierownicę” poddaj się badaniu na określenie Twojego stanu trzeźwości.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40