Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Policjanci podsumowali świąteczny czwartek


Aż czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci w świąteczny czwartek. Rekordzista miał ponad 2 promile. Na drogach naszego powiat doszło też, do kilku kolizji i wypadków. Na trasie Nowy Dwór –Witowo dachowała skoda.W miniony czwartek (03.06.21r.) tuż przed godzina 04:00 funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego na ulicy Polskiej w Szczytnie zauważyli kierującego pojazdem marki Audi, którego styl jazdy jednoznacznie wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. Mundurowi poprzez użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali mu polecenie do zatrzymania się.

 

- Kierowca jednak gwałtownie przyśpieszył i odjechał – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Auto i kierowcę zatrzymali na ulicy Wileńskiej. Okazało się, że za „kółkiem” Audi siedział 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, a na miejscu pasażera jego o dwa lata starszy znajomy. Mundurowi od razu wyczuli silną woń alkoholu od obu mężczyzn. Kierowca w trakcie badania stanu trzeźwości „wydmuchał” ponad 2 promile. Ponadto, okazało się, że 27-latek posiadał dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Na tym podróż dwóch mieszkańców powiatu ostrołęckiego zakończyła się. 29-letni pasażer pojazdu został zwolniony do domu, a kierowca „wylądował” w policyjnej celi.

 

 

 

Tego samego dnia parę minut po godzinie 15:00 wielbarscy policjanci na ulicy Jagiełły, wyeliminowali z ruchu 48-letniego kierowcę pojazdu marki Daewoo Matiz. Mieszkaniec gminy Wielbark miał w organizmie ponad 0,5 promila. Mundurowi zakazali mu dalszej jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez właściciela.


Reklama

 

Niespełna 20 minut później, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego, w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę pojazdu marki Opel. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny, mundurowi potwierdzili, że mają do czynienia z 37-letnim mieszkańcem powiatu łomżyńskiego, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

 

Z kolei o godzinie 16:15 na trasie Nowy Dwór –Witowo w gminie Jedwabno doszło do dachowania samochodu osobowego marki Skoda. Ze wstępnych ustaleń mundurowych, którzy pracowali na miejscu wynika, że 30-letni mieszkaniec gminy Pasym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego doszło do wywrócenia się pojazdu. Na szczęście 30-latek nie doznał żadnych obrażeń ciała. Powodem tej kolizji mogła być również nietrzeźwość kierowcy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi do czasu wytrzeźwienia oraz wyjaśnienia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

 

W piątek, 4 czerwca parę minut po godzinie 04:00 na ulicy M. Kopernika w Wielbarku funkcjonariusze z zespołu patrolowo – interwencyjnego miejscowego posterunku, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Audi. 59-latek wsiadł za kierownicę swojego pojazdu mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy, a jego samego przekazali najbliższym.

Reklama

 

Mundurowi po raz kolejny apelują! „Myśl trzeźwo” – nie wsiadaj za żadną kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każdy kierowca prowadzący swój pojazd pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje, nawet te nie odwracalne w skutkach. Przypominamy też, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś spożywał alkohol dzień wcześniej wydaj mu się, że w organizmie nie pozostało ani śladu po „promilach”. Dlatego, zanim wsiądziesz „za kierownicę” poddaj się badaniu na określenie Twojego stanu trzeźwości.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze