Reklama


Reklama

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem najmłodszych (zdjęcia)


Do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego przygotowywali się nie tylko uczniowie, ale również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. W ostatnich tygodniach wakacji sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających, aby 1 września rozpocząć ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.Celem tych działań jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo-wychowawczych w początkowym okresie nauki.

 

Z początkiem roku szkolnego ruszyła ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Jak co roku przed szkołami pojawiły się policyjne patrole by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. W ramach realizowanych w miesiącu wrześniu działań, funkcjonariusze reagować będą na łamanie przepisów jakich dopuszczą się kierowcy, m.in. wobec pieszych.

 

 

Policjanci kontrolować będą także stan techniczny oraz wyposażenie  pojazdów, którymi dowożone są dzieci do szkół, jak też sprawdzać stan trzeźwości ich kierowców. Funkcjonariusze przyglądają się także,  w jaki sposób rodzice przywożą swoje pociechy do szkół i przedszkoli. Egzekwują obowiązek używania pasów bezpieczeństwa oraz zwracają uwagę na sposób przewożenia dzieci. Natomiast najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, policjanci pomagają przejść przez ulicę tłumacząc jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. 


Reklama

 

Początek roku szkolnego jak też przedszkolnego to doskonały moment by porozmawiać z dziećmi o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze profilaktyki społecznej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, prowadzić będą działania profilaktyczne z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas spotkań z dziećmi, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, przypomną jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, i na co zwracać szczególną uwagę. Funkcjonariusze swoją uwagę skupiają także na zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz jazdy rowerem.

 

 

Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego każde dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat - sytuacja ta nie dotyczy strefy zamieszkania, gdzie dzieci mogą swobodnie się poruszać. Przepis ten nie dotyczy drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych. 

Reklama

 

Podczas kompletowania szkolnej wyprawki warto pamiętać także o elementach odblaskowych. Mały odblask w jakiejkolwiek formie zapewni dziecku widoczność podczas nadchodzących jesiennych i zimowych dni.

 

 

Wraz z początkiem roku szkolnego droga do/ze szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka, zatem, MY DOROŚLI, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Ja

Kolejny artykuł sponsorowany...

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-10-19 18:58:27

Ratusz zostanie sprzedany na hotel? (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2020-10-19 18:52:06

Policjanci dostaną samochód za... posterunek

  • Niedziela, 2020-10-18 20:50:48

Rusek Mały ze słoneczną aleją (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 19:34:02

Dęte nie są nudne (zdjęcia)

  • Sobota, 2020-10-17 14:42:29

SKS powoli wstaje z kolan (zdjęcia)

Reklama


Komentarze