Reklama


Reklama

Podsumowanie pierwszego noworocznego weekendu na naszych drogach


Szczycieńscy policjanci podsumowali pierwszy, noworoczny weekend na drogach naszego powiatu. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 45-letniego mieszkańca Warszawy, który pędził Toyotą w obszarze zabudowany z prędkością 108 km/h. W ręce mundurowych „wpadł” również 26-latek, który nietrzeźwy zasnął za kierownicą VW oraz 25-letni kierowca Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i posiadał przy sobie amfetaminę.W czwartek (31.12.20r.) około godz. 12:00 w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Parę minut po godzinie 13:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżająca się Toyota nadjeżdża z nieprzepisową prędkością. Kierowca w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 108 km/h przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że to 45-letni mieszkaniec Warszawy. Kierowca odczuł konsekwencje swojej zbyt szybkiej jazdy. Policjanci wystawili mu mandat w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami stracił on uprawnienia do kierowania.

 

 

W piątek (01.01.21r.) około godz. 06:30 szczycieńscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który zasnął za kierownica VW Passata i zatrzymał się na polnej drodze w miejscowości Nowe Gizewo, w gminie Szczytno. Szybko okazało się, co było powodem złego stanu psycho-fizycznego 26-letniego mieszkańca gminy Wielbark. Gdy mundurowi otworzyli drzwi do pojazdu, od razu wyczuli silną woń alkoholu i zauważyli wewnątrz VW liczne puszki po napojach alkoholowych. Gdy funkcjonariuszom udało się w końcu dobudzić 26-latka ustalili oni, że mężczyzna spożył 5 piw, a następnie wracając Passatem do domu zasnął za jego kierownicą. W trakcie badania stanu jego trzeźwości okazało się, że miał po ponad promil alkoholu w organizmie. Na szczęście podróżował sam i nie spotkał tej nocy nikogo na drodze. 26-latek został zatrzymany i trzeźwiał w policyjnej celi.


Reklama

 

Tego samego dnia parę minut po godzinie 23:00 na ulicy Warszawskiej w miejscowości Rozogi, policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy podjęli czynności mające na celu zatrzymanie do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Audi. Szybko okazało się jednak, że kierujący ma inny plan i nie zamierza się jej poddać. Mundurowi ustalili dane właściciela pojazdu, który pomimo wydania mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli i udali się pod adres jego zamieszkania. Pod tym adresem mundurowi zatrzymali 25-latka. Mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków, a także posiadał przy sobie amfetaminę. Niebawem 25-latek odpowie przed sądem za prowadzenie Audi pod działaniem substancji psychotropowych i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

 

Natomiast w sobotę (02.01.21r.) tuż przed godziną 20:00 na ulicy Spacerowej w miejscowości Pasym, funkcjonariusze szczycieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Mercedes. Za kierownicą pojazdu siedział 34-letni mieszkaniec gminy Pasym. Mundurowi przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 34-latek „wydmuchał” blisko 3 promile.

 

Reklama

W tym przypadku nietrzeźwego, nieodpowiedzialnego kierowcę udało się wyeliminować z ruchu drogowego, dzięki właściwej postawie obywatelskiej innego jej uczestnika. 34-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci po raz kolejny apelują! „Myśl trzeźwo” – nie wsiadaj za żadną kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każdy kierowca prowadzący swój pojazd pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

KPP Szczytno

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze