Reklama


Reklama

Pocztówkowy projekt w SOSW


Obecnie pisanie do kogoś listów lub wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami powoli odchodzi w niepamięć, a to błąd. Każdy list niesie ze sobą jakąś historię, każdy ma duszę i jest czymś trwałym, mogącym stać się wspaniałą pamiątką na długie lata. Wychowankowie wraz z nauczycielami przedszkola specjalnego przy SOSW w Szczytnie chcą przywrócić do życia tradycyjny sposób wysyłania sobie życzeń i pozdrowień za pomocą pocztówek i dlatego też włączyli się do ogólnopolskiego projektu „Pocztówkowego Przedszkola”.Projekt ma na celu wymianę pocztówek z przedszkolami z całego kraju. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci będą miały okazję poznać najdalsze zakątki Polski, wzbogacić swoją wiedzę na temat swojego kraju, poznać nowe miejsca, a także nawiązać kontakt z rówieśnikami z całej Polski.


Reklama

 

Reklama

- Wspólnie piszemy listy, które dzieci samodzielnie podpisują. Przygotowujemy także kartki, adresujemy koperty, naklejamy znaczki, a gotowe listy zanosimy na pocztę. Do tej pory otrzymaliśmy 8 listów, kartek tyle samo wysłaliśmy oraz chcemy stworzyć Pocztówkową Mapę Polski - mówią nauczycielki przedszkola SOSW, które są zaangażowane w realizację programu.

 

Przedszkolaki z SOSW w ciągu roku wysyłają kartki pocztowe, których tematyka związana jest z obchodzonymi świętami lub ważnymi wydarzeniami przedszkolnymi. W tym roku zamierzają rozbudować swoją mapę o kolejne pocztówki z Polski i zagranicy. Program jest realizowany przez grupę II „ Smerfy”

 

baKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04