Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pocisk artyleryjski znaleziony na polu w okolicach Szczytna


Na polu w Lipowej Górze Zachodniej (gmina Szczytno) rolnik podczas prac polowych znalazł niewybuch. Solidnie skorodowany pocisk artyleryjski znajdował się w odległości 300 metrów od drogi krajowej nr 57 oraz ok. 300 metrów od najbliższych zabudowań.O pocisku zostali powiadomieni szczycieńscy policjanci, którzy zabezpieczali miejsce.

 

- Funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski, silnie skorodowany o dł. 23 cm o średnicy 80 mm – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - O niewybuchu została  powiadomiona Jednostka Wojskowa z Olsztyna. Przybyły patrol rozminowania zabezpieczył niewybuch. Żołnierze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zabrali pocisk, aby w bezpiecznych warunkach go zneutralizować.


 

Policjanci przypominają. Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić! W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności oraz powiadomić odpowiednie służby.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze