Środa, 18 Wrzesień, Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Plac zabaw przy Łomżyńskiej już działa (zdjęcia)


Przy ulicy Łomżyńskiej oddano właśnie do użytku nowiutki plac zabaw. Jest to inwestycja, która powstała w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Inicjatorem budowy placu zabaw przy Łomżyńskiej jest obecny radny miejski Karol Furczak.Jego projekt rywalizował z trzema innym.

 

- Ale mieszkańcom najbardziej spodobał się mój pomysł i na niego zagłosowali, za co bardzo dziękuję, bo to dzięki wam dziś dzieciaki z tego osiedla mają swoje bezpieczne miejsce do zabaw – mówi Karol Furczak.

 

Przy odbiorze placu zabaw obecny był też burmistrz Krzysztof Mańkowski oraz radny Piotr Gregorczyk. Którzy już zapowiedzieli, że to nie jedyne elementy rekreacji, które pojawią się przy ulicy Łomżyńskiej w tym roku...


 

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

 Komentarze do artykułu

Rafal

Chłopcze, spójrz realnie na potrzeby miasta i mieszkańców, zauwaz co potrzeba ale nie przez pryzmat urzedowego biurka a przez ludzką zaradność. Malo masz doświadczenia i wiedzy wiec nie bój się i pytaj bardziej doświadczonych.

Darek

Szkoda, że miasto idzie na łatwiznę. Może warto rozejrzeć się wokół i zobaczyć jak robią to inni. Czasami mniej znaczy lepiej. Jak już wszyscy radni pobudują swoje place zabaw, to może zaczną myśleć szerzej o rozwoju miasta i jego wyglądzie.

6_6_6

czy w sztnie powstanie kiedys bezpieczny plac zabaw na nawierzni nie z piasku??? Piach to horror dla rodzicow i dzieci. Po jakims czasie zostanie dosłownie wykopany spod zjeżdżalni, powstaną liczne \"góry i doliny\", dzieci mogą dostać nim \"po oczach\", po za tym, po prostu niewygoda ze względu na notoryczny piach w butach, zachęta dla zwierzaków do wypróżniania się, a także, niemożność używania po np. mżawce, niemówiąc o ograniczeniu możliwości utrzymiania w czystości samego placu i okolicy. Czy ciężko wykonać nawierzchnię mięķką, elastyczną, z dobrym odprowadzaniem wody po opadach atmosferycznych? Droższa, ale bezpieczniejsza, przyjemniejsza w użyciu i czystsza oraz łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Kolejny bubel, kolejne zmarnowane pieniądze. I kolejny raz stwierdzam, że nadal braku placu z prawdziwego zdarzenia i z 21wieku.

Tina

Plastikowy koszmarek!

Arek

A gdzie siłownia i płac dla psów?

Mirek

Karol jest najlepsze!

Satin

Brzydki plastikowy koszmarek. Wielka szkoda, że władze Szczytna nie stawiają na naturalne place zabaw :(

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
  KRUS stać na to, aby działkę kupić, a Szczytno jest niedofinansowanym małym miastem, powinno więc walczyć o każdy grosz. Nikt z nas nie dostałby nic za darmo, za ziemię trzeba uczciwie zapłacić, a chcemy przecież, żeby nasze państwo było uczciwe.
  Autor: Magda
  2019-09-17 18:14:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Rada Miejska jest złożona w większości z ludzi PSL, udających niezależne obywatelskie komitety w wyborach 2018. Każdy, kto obserwuje to, co dzieje się w mieście, to wie. Radnymi w mieście są urzędnicy powiatowi. Będą walczyć z H. Żuchowskim, który jest PiS. Będą się nadymać \"w trosce o dobro miasta\". Ale jak PiS wygra te wybory do sejmu - a na to się zanosi, to tę działkę przyniosą mu w zębach. Bo będą chcieli władzy się podlizać, jak to PSL - obrotowa partia: wygrywa nasz koalicjant. Taka prawda. Bo tu nie chodzi o \"dobro miasta\" tylko przepychankę w piaskownicy: bo to moje wiaderko i ci go nie dam. Na razie - tylko do wyborów. Mogą sobie tak robić, ale jak przyszło do stawiania pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie - to wojewoda po prostu przejął plac i tyle.
  Autor: Śmieszek
  2019-09-17 18:05:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Niech już w tym mieście nic nie będzie poza ratuszem. Wszyscy niepotrzebni niech wyjadą do większych miast, po to, aby strzyc ich, jak przyjadą tu do rodzin, albo na wczasy. Niech już tu nic nie będzie! Zaorać, zasiać trawę i kosić - no to przynajmniej \"siano\" będzie z tego.
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-09-17 17:51:31
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Nalezalo by wprowadzić adpowiedzialność finansową wobec radnych jak i samego burmistrza za podejmowane decyzje by odpowiadali własnym majątkiem za błedy, pomyłki i fanaberie, ktorymi czestokroć się kierują. O ile burmistrz ma odrobinę dbałosci o interesy miasta i mieszkańców powinien to zaproponować na najbliższym posiedzeniu rady i poddać dyskusji.
  Autor: Dariusz
  2019-09-17 15:30:01
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Szczytno nie ma żadnych korzyści z tego, że siedziba KRUS była na terenie miasta. Tylu pracowników ilu pracowała będzie nadal pracowało, nie mam pojęcia o jakich utraconych podatkach wygaduje HŻ? Podatek od nieruchomości? Jakieś 500 zł rocznie w porównaniu z 350.000,00 zł.
  Autor: Norbert
  2019-09-17 12:25:21
 • Bezdomni umierają na naszych oczach
  I to jest radna? Bredzi. Niech przyjmie do domu kilku alkoholików z ulicy i podtrzyma ww. słowa. Wtedy będzie stała murem za alkomatem na dzień dobry.
  Autor: Ja
  2019-09-17 11:42:27
 • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
  tylk ozaskakujacym jest ze zawsze to musi byc ktos spoza Szczytna badz okolic, po wiezy cisnien i hotelu na Pasymskiej do zludzenia przypominajacego stacje benzynową , banada z Pl Juranda sie nic nie nauczyła. Ktos sobie kupi kolejny teren jako lokate kapitalu pod kredyty banklowe a w miescie kolejna dziura w dupie bedzie. Nie mozna w naszym miescie zawiazac partnerstwa Cywilno publicznego i zrobic to we wlasnym zakresie?!
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:16:19
 • Szczytno znów wspiera policję w zakupie aut
  policja to chyba ma MSW do tego typu zadan, jako mieszkanie=c miasta nie zgadzam sie na to . Karetka pogotowani jest bardziej potrzebna niz nowy \"misiobus\" do przesiadywania za dworcem PKP i żarcia kebabów
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:12:40
 • Browar z pewnymi akcjami i planowaną przyszłością (rozmowa „Tygodnika”)
  to cos co nazywa sie piwo Jurand nie nadaje sie do pica a za cene 6 zeta to juz wogole. Mocz pawiana, kup[ilem dwa razy pierwszy i ostatni. Gratuluje spierdol.. legendy.
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:10:24
 • Budynek szkoły przy Kasprowicza pójdzie na sprzedaż?
  niepoRadni (niejaki Siudak w tamtej akcji maczał palce ) i ich szef znow odwala kiche jak z wieżą i hotelem na Pasymskiej przypominającym do złudzenia stację beznynową . Czy nie mozna w miescie zawiazac jakichs spolek , ktore takie inwestycje by wziely na siebie aby \"obcy\" nie rujnowali w ten sposob miasta i jego charakteru?
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 10:54:28