Piątek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Piękne pracują nad urodą – wybory miss coraz bliżej (zdjęcia)


Za kilka miesięcy, a dokładnie 21 marca, odbędą się w Szczytnie finały wyborów Miss Ziemi Szczycieńskiej. O koronę walczyć będzie trzynaście dziewcząt, a właściwie już pań – bo to „konkurencja” dla dorosłych. Nastolatki, w liczbie sześciu, też będą się tego dnia ubiegać o koronę. - Tylko wyborów mistera nie będzie – mówi Marcin Bałon z firmy organizującej to wydarzenie. - Nie było wystarczającej liczby chętnych w eliminacjach castingowych.

 Miss Ziemi Szczycieńskiej – to konkurs niejako z dwiema odsłonami. Raz – samodzielny i wyłoni najpiękniejsze z powiatu (choć nie tylko), ale jednocześnie stanowi eliminacje do konkursu znacznie wyższej rangi – wyborów Miss Polski. - Laureatki szczycieńskiego etapu zakwalifikują się do ćwierćfinałów ogólnopolskich. - Szansę tę będzie miało sześć dziewcząt: miss i dwie wicemiss oraz ewentualnie trzy kolejne, którym jury przyzna tzw. zielone karty – wyjaśnia Marcin.

Aktualnie wszystkie kandydatki pilnie przygotowują się do przyszłych prezentacji. Na początku listopada zaplanowano dla nich sesję zdjęciową w sukniach ślubnych. Co ważne – suknie te powstają w szczycieńskiej pracowni. Jak twierdzi Marcin Bałon, w ocenie właścicielki salonu, „oblatanej” w ślubnym temacie, bo szyła i prezentowała stroje nawet na targach, nasze kandydatki to „najwyższa półka” kobiecego wdzięku i urody. Najbliższe miesiące, to kolejne sesje zdjęciowe i wszelkie działania poprawiające naturę, by dziś już piękne na finiszu były jeszcze piękniejsze.

Poniżej prezentujemy 13 finałowych pań.

 

 

1.

Marcelina Kaniewska

 

 

ma 19 lat i 168 cm wzrostu, pochodzi z Bartoszyc. Na co dzień jest animatorką zabaw dziecięcych oraz wokalistką. W weekendy śpiewa na weselach i organizuje koncerty charytatywne, jest wolontariuszką w stowarzyszeniu BartQltura, które stara się zaszczepić miłość do sztuki. Marcelina uczy się w szkole policealnej na kierunku technik administracji. W wolnym czasie kocha śpiewać i spędzać czas z rodzeństwem. Za 10 lat chciałby być na największych polskich scenach.

 

2.

Wiktoria Olbryś

 

 

ze Szczytna ma 168 cm wzrostu i 18 lat. Wiktoria jest teraz w klasie maturalnej. Od 6 lat uczęszcza na różne konkursy recytatorskie, również interesuje się aktorstwem. Za 10 lat widzi się na deskach teatru lub przed kamerą. W wolnym czasie czyta książki i słucha muzyki.

 

3.

Wiola Janicka

 

 

ma 170 cm wzrostu i 18 lat. Na co dzień uczy się w technikum gastronomicznym na kierunku kelner, dodatkowo uczęszcza na kursy barmańskie. Jej marzeniem jest podróżowanie po całym świecie. Pracuje najczęściej jako hostessa i kelnerka. Wolny czas lubi spędzać z rodziną i przyjaciółmi, ale również lubi obejrzeć dobry film czy poćwiczyć na siłowni. Za 10 lat widzi się mieszkającą w Norwegii i pracującą jako stewardessa na norweskich liniach.

 

4.

18-letnia Maja Anielska

 

 

ma 170 cm wzrostu i mieszka w Szczytnie. Na co dzień chodzi do szkoły o profilu ekonomicznym i planuje przyszłość z tym kierunkiem. W wolnym czasie czyta książki, opowiadania i wiersze oraz słucha muzyki. Od dziecka marzy, by zostać światowej sławy modelką niczym Anja Rubik i napisać oraz wydać własną książkę.

 

5.

Ada Dudek

 

 

ma 19 lat i 170 cm wzrostu. Na co dzień uczęszcza do szkoły średniej. W weekendy zajmuje się wizażem, jej obecnym marzeniem jest przeprowadzka do Krakowa i dostanie się na kosmetologię. W wolnym czasie lubi śpiewać, pisać teksty piosenek. Za 10 lat widzi się jako właścicielka salonu medycyny estetycznej.

 

6.

Wiktoria Barszcz

 


 

ze Świętajna, ma 170 cm i 19 lat, w tym roku ukończyła liceum ogólnokształcące w Szczytnie. Teraz wybiera się na studia medyczne, jej hobby to muzyka. Śpiewa i gra na różnych instrumentach np. skrzypcach, pianinie czy ukulele, a także tworzy własne utwory. Za 10 lat chciałaby zwiedzać takie miasta jak Moskwa i Tokio.

 

7.

Aleksandra Agata Baholnik

 

 

ma 19 lat i pochodzi z Biskupca, ma 172 cm wzrostu. Na co dzień studiuje filologię germańską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Bardzo lubi czytać psychologiczne książki. Za 10 lat widzi się jako tłumacz przysięgły języka niemieckiego.

 

8.

Alexandra Tkacz

 

 

z Biskupca ma 18 lat i 173 cm wzrostu. Chodzi do 3 klasy liceum. W przyszłości pragnie zostać weterynarzem. Jej marzenie to podróże po całym świecie. Za 10 lat widzi się jako właścicielka własnego sklepu z odzieżą oraz jako fotomodelka.

 

9.

Wiktoria Deptuła

 

 

z Rozóg ma 19 lat i 173 cm wzrostu. Jest tegoroczną maturzystką, która właśnie rozpoczyna dalszą część edukacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na kierunku administracja i cyfryzacja. Interesuje się makijażem. Za 10 lat widzi się w modelingu.

 

10.
Kasia Mackiewicz

 

 

ma 19 lat i 173 cm wzrostu, pochodzi z Korpel. Marzy o tym, by w przyszłości zostać prawnikiem, pomagać ludziom walczyć o ich prawa. Marzy również o podróżach po całym świecie. Za 10 lat widzi siebie jako prawniczkę, mającą piękny dom z ogrodem.

 

11.
Klaudia Kośnik

 

 

ma 18 lat 179 cm wzrostu pochodzi z Biskupca. Na co dzień uczy się w liceum. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem i pomagać ludziom. W wolnym czasie lubi spotykać się z przyjaciółmi. Za 10 lat widzi się jako lekarka. Jej marzeniem jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

 

12.

Natalia Patocka 

 

 

ma 20 lat 180 cm wzrostu. Największym marzeniem Natalii jest otwarcie własnego studia krawieckiego. Swój wolny czas poświęca modelingowi. Za 10 lat widzi się jako projektantka mody, która ma własną markę odzieżową.

 

13.
Martyna Drążek 

 

ma 184 cm wzrostu i 19 lat pochodzi z Biskupca. Na co dzień pracuje, studiuje zaocznie w Olsztynie na kierunku kosmetologia. Marzeniem Martyny jest otworzenie własnego salonu kosmetycznego, chciałaby również podróżować po świecie.
 Komentarze do artykułu

Dzastin

Jak dla mnie Wiktoria Barszcz, piękna, mądra,naturalna.Zdecydowanie to ona powinna być miss. Trzymam kciuki ☺️

Grazyna Scherer

10. Kasia Mackiewicz powinna zostać Miss Szczytna bardzo ładna twarz , sympatyczna i super figura , trzymam za nią kciuki ????????

Napisz


Komentarze

 • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
  Tomaszu TK, Ty z kolei przesadziłeś w drugą stronę!
  Autor: Śmieszek
  2019-11-15 11:53:47
 • Wydali słownik gwary mazurskiej
  Ja też bym chętnie się zapoznał z tym słownikiem, ale nie będąc zaproszony na jego prezentację w muzeum - nie wiem, w jakim trybie mam zgłosić swoje zainteresowanie, bo w spotkaniach promocyjnych uczestniczyć nie mogę.
  Autor: Śmieszek
  2019-11-15 11:50:29
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Włodarze powinni wziąć pod uwagę, że większość ludzi na niskich stanowiskach nie ma możliwości podwyższenia swoich kwalifikacji, co za tym idzie żadnej pracy nie znajdzie po zwolnieniu lub obcince... ci ludzie ledwo dają radę ciągnąć od 1 do 1. Po co są tworzone bezużyteczne stanowiska w gminie, roczne wynagrodzenia wartości fortuny... Opamiętajcie się, no biedni dalej biednieją, bogaci dalej się bogacą
  Autor: Zaniepokojona
  2019-11-15 10:55:12
 • Wydali słownik gwary mazurskiej
  Pani lub też Panie \"lik\". Oczywiście, że takie konsultacje były przeprowadzone i w tym celu proponuję zapoznać się z lekturą \"Słownika mowy mazurskiej\", gdzie w przedmowie piszę, iż obecnie jest rozróżnialnych 5 dialektów. Jest to dość duży obszar, co sprawia, że trudno byłoby dotrzeć do tych wszystkich, którzy znają i pamiętają etnolekt mazurski.
  Autor: Robert Arbatowski
  2019-11-15 07:14:14
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Właśnie oglądałam magazyn śledczy Anity Gargas o lokalnym PSL-u. Polecam oglądać. Co do tematu, to ta władza, dokładnie ta władza oszczędza na wszystkim tylko nie na sobie. Gminą, Miastem i Powiatem rządzi psl, więc raczej nie może nas to dziwić. Cytowane zmiany wymiary zatrudnienia dotyczą najmniej zarabiających, najczęściej najniższą krajową. A dlaczego zmniejszać etaty? aby po podwyższeniu najniższego wynagrodzenia defakto wynagrodzenia tym osobom nie wzrosły. A ile zarabia władza? Przykład gminy wiejskiej za 2018r.: 7 osób zarabia 28,5%!!! całego budżetu przeznaczonego na wynagrodzenia pracowników urzędu gminy (w sumie 46,5 etatu zgodnie z regulaminem urzędu z 2016r., nowszego nie znalazłam). Te 7 osób to, (wynagrodzenia wg danych z oświadczeń majątkowych): wójt-144.353,28 zł, wice wójt-104.633,61 zł, sekretarz-91.441,48 zł, skarbnik-84.594,07 zł, kierownicy referatów (3 osoby)-91.441,48 zł, 76.163,27 zł, 70.728,61 zł (nie wszystkie oświadczenia za 2018r. są na stronie, więc tych których nie ma, policzyłam średnie z 2017 i 2016), co daje 663.355,80 zł + pochodne wynagrodzenia 121.047,26 co daje 784.403,06 zł. W uchwale za realizację budżetu gminy za 2018 wynagrodzenia z pochodnymi urzędu gminy wyniosły 2.752.330,29 zł (str. 10 uchwały). Powyższe dane są ogólnie dostępne - oświadczenia majątkowe umieszczone na stronie, uchwała z realizacji budżetu za 2018r. ogłoszona w kwietniu 2019r. w dzienniku wojewódzkim województwa warmińsko-mazurskiego. I teraz dwie wisienki na torcie : zakup traktorka ogrodniczego za 9.499,06 zł dla szkoły, w której pracuje pan o którym pisze \"była zwolenniczka wójta\" (str. 50 uchwały). Druga to wymiana komentarzy na stronach Kurka Mazurskiego z panem podpisującym się \"Krassowski\" w temacie kosztów przygotowania dokumentacji \"Innopolice\", gdzie cytuję: \"Burmistrz wraz z radnymi koalicji zrezygnowali z największego zewnętrznego dofinansowania w historii miasta wydając na to 2 mln zł. Po co bić tą pianę?\" Rozumiecie? Wydali 2 mln zł na nie zrealizowany projekt, a teraz będą etaty najmniej zarabiającym obcinać bo brak kasy w budżecie!!! Radni poprzedniej kadencji za ten myk za 2 mln złotych nie powinni nawet złotówki diety wziąć, ale jak napisałam wyżej, oni będą oszczędzać na najbiedniejszych, nigdy na sobie. ps. jeśli w danych jest błąd zainteresowanych proszę o sprostowanie.
  Autor: jb
  2019-11-14 23:48:26
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Panie wójcie a może obniży Pan swoje wynagrodzenie o 30% i ratuje swoich pracowników. Proszę dać dobry przykład innym
  Autor: Ronin
  2019-11-14 22:05:54
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Wojciechowski mógłby przestać \"d ożywotnim\" wójtem i wrócić do straży rybackiej, tam się sprawdzał, a w gminie zaoszczędzone by sporo pieniiedzy i organizacja polepszyła by się natychmiast, do tej pory jest hamulcowym z dużą wypłatą.
  Autor: Natura
  2019-11-14 17:35:59
 • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
  Jw
  Autor: Jedno jest pewne, historia pokazala kim byl Pisudzki jego cele, uklady i nalecialosci wiec motocyklista z olszyn powinien odrobić lekcje historii nim ponownie.....
  2019-11-14 16:01:36
 • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
  Widzę, że pan Rząp przechodzi ze stanu larwalnego do stanu poczwarki. To dopiero będzie motyl. Jakie barwy nosić będzie i cóż zapylać chce ? Oto jest pytanie, być czy bytowanie :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-14 14:08:42
 • Wydali słownik gwary mazurskiej
  Ciekawe czy treść słownika była uzgadniana/konsultowana z jeszcze żyjącymi Mazurami władającymi tym językiem od urodzenia? Mamy takich w Szczytnie i okolicach.
  Autor: lik
  2019-11-14 12:57:30