Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Pięciokrotne złoto Kingi w Mławie

Kinga Sierak, Magdalena Lis i Ignacy Choroszewski to szczycieńscy pływacy, którzy zanotowali znakomite wyniki na zawodach w Mławie.

W Mławie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Wystartowało 395 zawodników z 29 klubów.

W tym gronie znalazło się aż 16 zawodników Płetwala Szczytno. W eliminacjach (50 m dowolnym, grzbietowym, klasykiem i motylkiem) uzyskali jedne z najlepszych wyników, które pozwoliły na występ w finałach (startuje tam po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej kategorii wiekowej). Zawodnicy trenera Szczerbala zdobyli 28 medali (8 złotych, 9 srebrnych, 11 brązowych). Dało to klubowi 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika Kinga Sierak (16 lat i starsi), Magdalena Lis (11 lat) i Ignacy Choroszewski (9 lat) zajęli drugie miejsca.

Sztafeta w składzie: Kinga Sierak , Marcin Kłak, Iwo Choroszewskii Radosław Wiciak zajęła 3 miejsce na dystansie 4x50 m stylem dowolnym.

Medale zdobyli: Kinga Sierak (5 złotych, 1 brązowy), Marcin Kłak (2 złote 1 srebrny, 2 brązowe), Karolina Piechowicz (1 złoty, 1 srebrny), Magdalena Lis (2 srebrne, 2 brązowe), Zuzanna Pieńkowska (2 srebrne, 1 brązowy ), Nikola Filipczak (1 srebrny, 2 brązowe), Ignacy Choroszewski (1 srebrny, 2 brązowe), Weronika Dymerska (1 srebrny, 1 brązowy), Iwo Choroszewski ( 2 brązowe) i Radosław Wiciak ( 1 brązowy).