Reklama


Reklama

Piątek, 7 sierpnia - TEN STARY DOBRY JAZZ - XII Wieczór Jazzowy w Szczytnie


W piątek, 7 sierpnia w miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbędzie się koncert z cyklu: TEN STARY DOBRY JAZZ - XII Wieczór Jazzowy w Szczytnie. Początek godzina 19:00. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Wystąpią dwa zespoły muzyczne grające tradycyjną odmianę muzyki jazzowej.SUPER DIXI BAND - Warszawa.

 

Muzyczny kwartet. Liderem zespołu jest klarnecista Andrzej "Bigol" Bigolas. Zaczął swoją karierę w roku 1962 w zespole "Harlem Jazz Band". Od początku związany jest z warszawskim klubem "Stodoła" - kolebką tradycyjnego jazzu w powojennej Polsce. W roku 1972 kolejny zespół "Bigola" nagrodzono w Iławie Złotą Tarką. Obecnie towarzyszą mu Stefan Wożniakowski, nestor trąbki oraz nieco młodsi, ale równie znakomici muzycy - Krzysztof Marszałek (banjo) oraz Jerzy Stelmaszczuk (gitara basowa). Zespół uprawia nowoorleańską, czyli najstarszą wersję jazzu.


Reklama

 

 

GIPSY SWING QUARTET - Częstochowa.

 

 

Kwartet z Częstochowy. Liderem jest Siergiej Wowkotrub, skrzypek.

Pochodzi on z Ukrainy. W Kijowie ukończył prestiżowe Konserwatorium Muzyczne, a nawet rozpoczął studia doktoranckie. Jednak na początku lat dziewięćdziesiątych zdecydował się na wyjazd do Polski. Na stałe. Tutaj założył rodzinę i od prawie trzydziestu lat mieszka i pracuje.

Siergiej Wowkotrub otrzymał staranne wykształcenie skrzypka klasycznego, jednak coś ciągnęło go do synkopowanej muzyki jazzowej. Zwłaszcza w jej tradycyjnym wydaniu. Toteż, w roku 2011, założył zespół "Siergiej Wowkotrub Gipsy Swing Quartet". Jest to kwartet kultywujący tradycyjne standardy ery swingu, aczkolwiek w brzmieniu zespołu łatwo doszukać się elementów muzyki cygańskiej, a w solowych partiach lidera można wyczuć szczerą, słowiańską duszę. Skrzypkowi towarzyszą gitarzyści Tomasz Kobiela oraz Jacek Serczyk, a także kontrabasista Piotr Górka.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-03 00:12:09
 • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
  Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

  Venom


  2020-08-02 00:16:20
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Zgadzam się i popieram pana w 100% mieszkam tu, płacę podatki, widzę co się dzieje i odczuwam to na własnej skórze, a panie Jamka odnoszę wrażenie że chyba pan tu nie mieszka ? to niech pan się zajmie swoim życiem w Szwecji, Niemczech, Holandii, czy innym krajem czy miastem. Bo wydaje mi się że żyje pan na innej planecie i TVP z certyfikowanym kłamcą Kurskim na czele oraz skazanym prawomocnym wyrokiem Morawieckim za kłamstwa zrobiło panu kisiel z mózgu.

  Do Śmieszek


  2020-08-01 18:47:21
 • Powstanie centrum kulturalne
  Również jestem zdania, że można byłoby zainwestować pieniądze przeznaczone na budowę centrum kulturalnego (czyli świetlicę) w coś bardziej potrzebnego. Świetlic w naszej gminie mamy pod dostatkiem!

  Mieszkaniec


  2020-07-31 23:19:35
 • Trociny w ogniu w Pasymiu
  Adaś znowu spał na zmianie i nie dopilnował :)

  Tomasz


  2020-07-31 20:36:26
 • Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry
  Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

  Tomasz


  2020-07-31 20:23:52
 • Rafał Brzeziński – między kosmetykami a motocyklami (zdjęcia)
  Zagalopowaleś się z tymi zasługami tylko twoimi , znaczna część tych zasług to waszej radnej.

  Obiektywy.


  2020-07-31 20:08:13
 • Dyrektorskie stołki dłużej o... rok
  Po co konkursy przecież to tylko ustawka jesteś za wójtem masz stanowisko psychoza która panuje od pierwszej kadencji ale lepiej dajesz .... masz jak w banku

  Wyborca


  2020-07-31 17:29:32