Reklama


Reklama

Pasymski koncert z premierem (zdjęcia)


W sobotę zakończyła się dwudziesta druga odsłona Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. W wydarzeniu wziął udział między innymi były premier Jerzy Buzek. Było to spore zaskoczenie dla uczestników tej muzycznej uczty.Pasymskie koncerty należą do najważniejszych i najciekawszych wydarzeń kulturalnych Warmii i Mazur. W kolejne weekendy wakacji, w zabytkowych kościołach ewangelickich w Pasymiu i Dźwierzutach, polscy i zagraniczni artyści wykonywali utwory dawnych i współczesnych kompozytorów. Inicjatorem Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej jest proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej ksiądz Witold Twardzik. Łącznie w te wakacje odbyło się 12 koncertów.


Reklama

 

Reklama

W ostatnim, który odbył się w sobotę, 24 sierpnia wystąpili: Adrianna Mętel – flet, Klaudia Twardzik – organy, ks. dr Zbigniew Stępniak – bas, basso profondo oraz Ustroński Chór Ewangelicki.

 

- W tym koncercie wziął udział były premier Jerzy Buzek – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty i mieszkanka gminy Pasym. - Swoją obecnością wywołał spore poruszenie wśród mieszkańców i turystów uczestniczących w koncercie. Były rozmowy, pamiątkowe zdjęcia. Pan Buzek był bardzo zaciekawiony historią kościoła, muzyką, nasza pani wójt zaprosiła go do Dźwierzut. Jest zainteresowany przyjazdem, bo chce poznać niezwykłą historię dźwierzuckiego kościoła ewangelickiego.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze