Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Pasym w końcu z sekretarzem


Chociaż Jan Lisiewski wygrał konkurs na sekretarza miasta Pasym już na początku marca tego roku, to swoją nową funkcję objął dopiero z dniem 1 czerwca.- Głównie poznaję teren gminy i ludzi, z którymi obecnie będę współpracował – mówi. - Pierwszym „bojowym” zadaniem jest udział w przygotowaniach do prezentacji Pasymia podczas nadchodzącego Festiwalu Miast Cittaslow, a także do Dni Pasymia, które odbędą się za miesiąc, w dniach 9-11 lipca. To ważne wydarzenie, bo łączyć się będzie z prawie okrągłymi rocznicami: 635-leciem Pasymia i 630-leciem tutejszego kościoła ewangelickiego.

 

Do pasymskiego urzędu Jan Lisiewski przeniósł się z Urzędu Gminy Szczytno, gdzie przepracował ponad 11 lat. Z samorządem jest jednak związany znacznie dłużej, ponad lat 20, bo wcześniej pracował w Świętajnie, której to gminy pozostaje mieszkańcem. Jego doświadczenie samorządowe wynika nie tylko z pracy zawodowej. Przez dwie kadencje był radnym w gminie Świętajno i członkiem zarządu, gdy ten jeszcze istniał. Obecnie jest radnym powiatowym i pełni funkcję przewodniczącego.


Reklama

 

Reklama

Wyjątkowo długi czas przejścia ze Szczytna do Pasymia sprawił, że swojej obietnicy nie dotrzymał poprzednik Lisiewskiego na stanowisku sekretarza – Wiesław Szubka. Deklarował, że poczeka z emeryturą na swojego następcę, jednak odszedł już z końcem kwietnia.

 

- Mimo to jesteśmy w stałym kontakcie – mówi Jan Lisiewski. - Chętnie korzystam z jego wiedzy i doświadczenia, a Wiesław równie chętnie udziela mi potrzebnych informacji. W ogóle spotykam się w Pasymiu z dobra atmosferą i życzliwymi ludźmi, więc jestem przekonany, że będzie mi się tu dobrze pracowało.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Będzie swoja woda
  Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

  Robert Częścik


  2021-09-19 13:26:06
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

  XXX


  2021-09-19 11:39:24
 • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
  Żenada żłobek w szkole

  Andrzej


  2021-09-19 08:01:04
 • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
  13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

  Potężny LegwanZORD


  2021-09-18 23:07:50
 • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
  W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

  Ms


  2021-09-18 07:55:41
 • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
  celebryci na pierwszym planie...

  gość


  2021-09-18 06:21:39
 • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
  Za 100 lat ????????????

  Follower


  2021-09-17 19:38:00
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

  massakra


  2021-09-17 15:28:24
 • Filmowcy z Niemiec kręcą film w murach byłego kolegium nauczycielskiego
  W tym filme ta Niemka jedzie w brudnym starym pociągu do Pasymia. Wyrzuca z przedziału Polaka, który grzecznie wychodzi. Z Pasymia widać tylko zrujnowaną szopę jako dworzec i chuliganów na rynku. Komenda policji w Olsztynie wieczorem jest \"o tej porze już nie osiągalna\". Polska policjanta na wodok córki staje śię mamuśką i praca przestaje być ważna (Niemka patrzy na nią z pohardą). Typowa obraz Polski w ZDF. Nie da śię tego oglądać. Że Polacy w tym u cuestniczą?

  Telewidz


  2021-09-16 14:40:50
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Dlaczego te dziewczyn muszą biegać w majtkach i pokazywać gołe brzuchy? Kto chce je tak oglądać? Ze sortem nie ma to nic do czynienia

  Nick


  2021-09-16 14:30:24

Reklama