Poniedziałek, 21 Czerwiec
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała -

Reklama


Reklama

Otwarcie Klubu Senior+ w Świętajnie


W Świętajnie odbyła się uroczystość otwarcia Klubu Senior+, który powstał z myślą o osobach po 60. roku życia, którzy są już nieaktywni zawodowo, ale swój wolny czas chcą spędzić w towarzystwie innych, realizując przy tym swoje zainteresowania i pomysły.Dokładnie w poniedziałkowe południe w Świętajnie wójt gminy Alicja Kołakowska wraz z zaproszonymi gośćmi dokonała uroczystego otwarcia Klubu Senior+, który powstał w ramach programu wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020. Seniorzy otrzymali nowe, funkcjonalne miejsce do spotkań, integracji, wspólnego odpoczynku oraz do realizacji swoich planów.

 

Oficjalne uroczystości związane z przecięciem wstęgi i otwarciem klubu poprzedził występ dzieci z przedszkola samorządowego. Maluchy swoimi wokalnymi i recytatorskimi popisami wzbudziły aplauz i wzruszenie, zrozumiałe, bo wśród widzów – seniorów zasiadły ich babcie i dziadkowie.

 

Klub w Świętajnie to już szesnasta taka placówka w województwie, utworzona z udziałem środków pochodzących z budżetu państwa. W ramach porozumienia, zawartego z wojewodą warmińsko-mazurskim, Świętajno uzyskało na uruchomienie i wyposażenie Klubu Seniora dofinansowanie w kwocie 26.383,21, z własnych środków dokładając 6.670,18 zł.

 

Klub Senior+ w Świętajnie jest przeznaczony dla 30 seniorów. Zajęcia w nim będą się odbywać systematycznie, trzy razy w tygodniu po trzy godziny dziennie i dostosowane będą do potrzeb seniorów. - Mam nadzieję, że poprawa warunków lokalowych, jaka w sposób widoczny nastąpiła, przyczyni się do jeszcze większego zaktywizowania środowiska senioralnego w Świętajnie – podsumowała wydarzenie wójt Alicja Kołakowska.

 

 

Ewa Gronowska – kierownik GOPS w Świętajnie

 

 

W ubiegłym roku złożyliśmy w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie projekt dotyczący utworzenia i wyposażenia Klubu Senior+. Zyskał on pozytywną opinię. Placówka oficjalną działalność rozpocznie z początkiem lutego. Zostanie zatrudniony opiekun, którego zadaniem będzie organizacja dla seniorów zajęć. Ponadto osoba ta będzie również współpracować z innymi instruktorami, a najważniejszym celem w tym wszystkim będzie zadowolenie seniorów, którzy będą do tego klubu należeć.

 

 

Katarzyna Czajkowska

 

Bardzo się cieszymy, że nasi seniorzy nie tylko z samego Świętajna, ale i terenu gminy, będą mogli korzystać z Klubu Senior+. Jest to bardzo ważne, ponieważ żyjemy w czasach, w których najczęściej ludzie przesiadują w domach, a taki klub daje naszym seniorom możliwość spotkania się i porozmawiania na ważne dla nich tematy.


Reklama

 

 

ks. Jerzy Malewicki

 

Cieszę się z faktu powstania takiego klubu u nas w Świętajnie. Myślę, że obiekt zostanie w pełni wykorzystany, a nasi seniorzy będą w nim spędzać czas bardzo mile, realizując przy tym swoje pomysły. Wiem, że podobny klub funkcjonuje i w Rozogach, więc może dojdzie do jakiejś współpracy, która wniesie coś nowego dla naszej małej, lokalnej społeczności.

 

 

Włodzimierz Ziędalski

 

C o prawda my, seniorzy, już ten klub zaczęliśmy użytkować nieco wcześniej, niemniej jego dzisiejsze oficjalne otwarcie było wspaniałą uroczystością. Taki klub jest z pewnością potrzebny, chociaż latem może być trudno tych wszystkich emerytów zgromadzić trzy razy w tygodniu. Przecież wiadomo, że najczęściej każdy z nas ma jakiś kawałek działki lub ogródka i jeśli będzie piękna pogoda, to będzie wolał swój wolny czas wykorzystać na wolnym powietrzu.

 

 

 

Wiesław Cekała

 

Dziś było bardzo pięknie i przede wszystkim zaskoczyły nas swoimi występami maluchy, a najbardziej się ucieszyłem, gdy zobaczyłem wśród śpiewających dzieci swoją wnuczkę. Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Te kluby dla nas są bardzo potrzebne i w Świętajnie byłem jednym z inicjatorów jego utworzenia z bardzo prostego powodu: wieczorami nie ma co robić.

 

 

Barbara Wasilewska

 

Przychodzę i spotykam się ze swoimi znajomymi właściwie już od trzech lat. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ tak sobie organizujemy czas, że nie ma w nim miejsca na nudę. Zdarza się, że wybieramy się na wycieczki i wszystkich, którzy mają jakieś wątpliwości w sens istnienia takich placówek, namawiam do aktywnego udziału w ich funkcjonowaniu.

Reklama

 

 

Zofia Sawicka

 

Bardzo mi się podobało, dzieci bardzo pięknie wystąpiły i wielkie słowa uznania należą się również paniom, które dla nas zaśpiewały. Dzięki takim klubom możemy się spotykać, porozmawiać o różnych sprawach i problemach i jest to dla nas przede wszystkim odskocznia od codzienności.

 

 

Halina Cekała

 

Cała uroczystość była przepiękna, ale najbardziej zaskoczona jestem występem dzieci, ponieważ zaśpiewała moja wnuczka, o której występie wcześniej nie wiedziałam. Często się nudzimy w domu i właściwie nie mamy co robić, więc takie kluby są dla nas bardzo potrzebne, bo w domu jedyną rozrywką jest właściwie tylko telewizja. Dzięki klubom takim, jak ten u nas, przychodzimy i się spotykamy oraz rozmawiamy dosłownie o wszystkim.

 

 

Teresa Plona

 

Dzisiejsze wydarzenie było bardzo ciekawe. Dla nas, seniorów, powstanie takiego klubu jest bardzo ważne, ponieważ będziemy mieli się gdzie spotkać i wydaje mi się, że teraz na dobre się rozkręcimy, co nie znaczy, że wcześniej nic nie robiliśmy.

 

 

 

Bożena Damięcka

 

Do klubu seniora należę przynajmniej już od pięciu lat i cieszę się z dzisiejszego, tak wspaniałego otwarcia klubu Senior+. Oczywiście, że takie kluby są potrzebne, bo osoby samotne mają wspaniałą okazję do spotkań i rozmów, a przy okazji prowadzonych zajęć możemy się również i czegoś nauczyć.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Miejski żłobek powstanie w pomieszczeniach po byłej kręgielni
  Ale radni zdają sobie sprawę, że to oznacza, że w Hali Wagnera będzie się mieścił żłobek. A gdy będą odbywały się tam kolejne rozgrywki, konkursy, targi pracy i różne takie, które odbywały się do tej pory, co będzie z dzieciakami? Mam nadzieję, że pomieszczenie zostanie wyciszone, a to kosztuje niemałe pieniądze. Czy po prostu pójdziemy na żywioł? Na koniec jednak muszę dodać, że żłobek w Szczytnie się przyda, ale tam?

  Kowal


  2021-06-21 12:52:29
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Droga jest jak każda inna ale jak się nie potrafi jechać z odpowiednią prędkością to takie są wyniki.

  Kazik


  2021-06-21 08:52:57
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  Moim zdaniem MW został kozłem ofiarnym , musieli na kogoś zrzucić winę , i padło na najniższy szczebel kierowniczy - czyli na brygadzistę !! A co dyrekcja zakładu nie wiedziała co się dzieje w zakładzie ? A Panie Rozogi rozwiń swoja myśl czy MW kazał Ci wkładać rękę w przenośnik ślimakowy ?

  Wojtek


  2021-06-21 08:15:46
 • Garaż z decyzją wojewody
  Panie radny sytuacja z garażem to taki Pana sukces jak Mańkowskiego z wieżą ciśnień.

  Prowadził ślepy kulawego


  2021-06-21 07:53:36
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  M.W. to ciapa i nieudacznik. Przed laty straciłbym przez niego całe ramię w przenośniku ślimakowym. Ten człowiek już dawno nie powinien pracować na stanowisku brygadzisty.

  Rozogi


  2021-06-20 20:38:54
 • Bogdan Komosiński – sołtys Piasutna (zdjęcia)
  Panie Sołtysie, a może by tak zrobić w Piasutnie prawdziwy plac zabaw dla dzieci zamiast tego zarośnietego trawami z dołami w którym z łatwością schowa się trzylatek i drzazgami wchodzącymi w małe łapki?

  Barbara Kaim


  2021-06-20 17:31:32
 • Letnie nowości imprezowe, Szczytno gotowe na sezon turystyczny
  Ja bym nie bagatelizował wydarzeń kulturalnych - turystycznych, które są organizowane od lat. Nie wiem dokładnie, co z pierogami i świętem ziemniaka - bo to były sztandarowe propozycje samorządu miejskiego za czasów burmistrz Górskiej. Nie byłem publicznością tych imprez, bo kartoflaka i pierogi robi mi żona - i to mi wystarcza. Nie chcę się narażać na niepotrzebne przygody gastryczne. Natomiast pamiętam, jak burmistrz Górska chciała połączyć te dwie \"imprezy\" (ziemniaki i pierogi) z jarmarkiem Mazurskim robionym przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. A ja od swoich znajomych z tzw. wielkich miast zawsze byłem pytany - no to kiedy ten jarmark - bo to kawałek folkloru, muzyki, rękodzieła - no bo chcą przyjechać. Jestem ciekaw, czy kameralna i niekomercyjna atmosfera jarmarku mazurskiego będzie utrzymana. Ale też pamiętam, że nigdy nie było to traktowane, jako walor miasta. Miasto uważało, że bazar - pod nazwą jarmark jurandowy - jest jego priorytetem. No i mamy, co mamy. Ja akurat od lat obserwuję sobie te wydarzenia i czuję, że mam prawo oceniać. Prochu tutaj promocja (urzędnicy) nie wymyślą, o ile nie zaczną kontaktować się z ludźmi, którzy co nieco się na tym znają. Kto dokładnie - nie wiem. Ale wiem, że i Dni i Noce Szczytna nie muszą być wiejskim festynem, a bazary z chińszczyzną, pomieszane z pierogami i kartoflakiem są po prostu żenadą.

  Krajan


  2021-06-20 15:07:42
 • Garaż z decyzją wojewody
  Tak się właśnie dzieje gdy stanowiska radnych piastują ludzie bez przygotowania i doświadczenia biznesowego, kto z nich choćby jabłkami na rynku handlował, czy jakąkolwiek działalność z sukcesem prowadził? Chyba nikt i właśnie przez takie wybory Bareja może kręcić filmy a my mieszkańcy utrzymujemy takich aktorów.

  Przedsiębiorca


  2021-06-20 14:47:49
 • Nadchodzi upadek szczycieńskiego pływania?
  W każdym sporcie jest to samo :(. Sporty walki także kuleją bo zostały odcięte od maty w WSPolu. Obecnie pozostaje tułaczka po jakichś małych salkach bądź gościnnie treningi w Olsztynie. Nie tylko pływanie \"tonie\" ale myślę że pozostałe dyscypliny także :(

  Sporty Walki


  2021-06-20 11:33:56
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Każdy popełnia błędy , ale nie każdemu jest dane je naprawić.

  Życie


  2021-06-20 10:44:28