Reklama


Reklama

Otwarcie Klubu Senior+ w Świętajnie


W Świętajnie odbyła się uroczystość otwarcia Klubu Senior+, który powstał z myślą o osobach po 60. roku życia, którzy są już nieaktywni zawodowo, ale swój wolny czas chcą spędzić w towarzystwie innych, realizując przy tym swoje zainteresowania i pomysły.Dokładnie w poniedziałkowe południe w Świętajnie wójt gminy Alicja Kołakowska wraz z zaproszonymi gośćmi dokonała uroczystego otwarcia Klubu Senior+, który powstał w ramach programu wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020. Seniorzy otrzymali nowe, funkcjonalne miejsce do spotkań, integracji, wspólnego odpoczynku oraz do realizacji swoich planów.

 

Oficjalne uroczystości związane z przecięciem wstęgi i otwarciem klubu poprzedził występ dzieci z przedszkola samorządowego. Maluchy swoimi wokalnymi i recytatorskimi popisami wzbudziły aplauz i wzruszenie, zrozumiałe, bo wśród widzów – seniorów zasiadły ich babcie i dziadkowie.

 

Klub w Świętajnie to już szesnasta taka placówka w województwie, utworzona z udziałem środków pochodzących z budżetu państwa. W ramach porozumienia, zawartego z wojewodą warmińsko-mazurskim, Świętajno uzyskało na uruchomienie i wyposażenie Klubu Seniora dofinansowanie w kwocie 26.383,21, z własnych środków dokładając 6.670,18 zł.

 

Klub Senior+ w Świętajnie jest przeznaczony dla 30 seniorów. Zajęcia w nim będą się odbywać systematycznie, trzy razy w tygodniu po trzy godziny dziennie i dostosowane będą do potrzeb seniorów. - Mam nadzieję, że poprawa warunków lokalowych, jaka w sposób widoczny nastąpiła, przyczyni się do jeszcze większego zaktywizowania środowiska senioralnego w Świętajnie – podsumowała wydarzenie wójt Alicja Kołakowska.

 

 

Ewa Gronowska – kierownik GOPS w Świętajnie

 

 

W ubiegłym roku złożyliśmy w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie projekt dotyczący utworzenia i wyposażenia Klubu Senior+. Zyskał on pozytywną opinię. Placówka oficjalną działalność rozpocznie z początkiem lutego. Zostanie zatrudniony opiekun, którego zadaniem będzie organizacja dla seniorów zajęć. Ponadto osoba ta będzie również współpracować z innymi instruktorami, a najważniejszym celem w tym wszystkim będzie zadowolenie seniorów, którzy będą do tego klubu należeć.

 

 

Katarzyna Czajkowska

 

Bardzo się cieszymy, że nasi seniorzy nie tylko z samego Świętajna, ale i terenu gminy, będą mogli korzystać z Klubu Senior+. Jest to bardzo ważne, ponieważ żyjemy w czasach, w których najczęściej ludzie przesiadują w domach, a taki klub daje naszym seniorom możliwość spotkania się i porozmawiania na ważne dla nich tematy.


Reklama

 

 

ks. Jerzy Malewicki

 

Cieszę się z faktu powstania takiego klubu u nas w Świętajnie. Myślę, że obiekt zostanie w pełni wykorzystany, a nasi seniorzy będą w nim spędzać czas bardzo mile, realizując przy tym swoje pomysły. Wiem, że podobny klub funkcjonuje i w Rozogach, więc może dojdzie do jakiejś współpracy, która wniesie coś nowego dla naszej małej, lokalnej społeczności.

 

 

Włodzimierz Ziędalski

 

C o prawda my, seniorzy, już ten klub zaczęliśmy użytkować nieco wcześniej, niemniej jego dzisiejsze oficjalne otwarcie było wspaniałą uroczystością. Taki klub jest z pewnością potrzebny, chociaż latem może być trudno tych wszystkich emerytów zgromadzić trzy razy w tygodniu. Przecież wiadomo, że najczęściej każdy z nas ma jakiś kawałek działki lub ogródka i jeśli będzie piękna pogoda, to będzie wolał swój wolny czas wykorzystać na wolnym powietrzu.

 

 

 

Wiesław Cekała

 

Dziś było bardzo pięknie i przede wszystkim zaskoczyły nas swoimi występami maluchy, a najbardziej się ucieszyłem, gdy zobaczyłem wśród śpiewających dzieci swoją wnuczkę. Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Te kluby dla nas są bardzo potrzebne i w Świętajnie byłem jednym z inicjatorów jego utworzenia z bardzo prostego powodu: wieczorami nie ma co robić.

 

 

Barbara Wasilewska

 

Przychodzę i spotykam się ze swoimi znajomymi właściwie już od trzech lat. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ tak sobie organizujemy czas, że nie ma w nim miejsca na nudę. Zdarza się, że wybieramy się na wycieczki i wszystkich, którzy mają jakieś wątpliwości w sens istnienia takich placówek, namawiam do aktywnego udziału w ich funkcjonowaniu.

Reklama

 

 

Zofia Sawicka

 

Bardzo mi się podobało, dzieci bardzo pięknie wystąpiły i wielkie słowa uznania należą się również paniom, które dla nas zaśpiewały. Dzięki takim klubom możemy się spotykać, porozmawiać o różnych sprawach i problemach i jest to dla nas przede wszystkim odskocznia od codzienności.

 

 

Halina Cekała

 

Cała uroczystość była przepiękna, ale najbardziej zaskoczona jestem występem dzieci, ponieważ zaśpiewała moja wnuczka, o której występie wcześniej nie wiedziałam. Często się nudzimy w domu i właściwie nie mamy co robić, więc takie kluby są dla nas bardzo potrzebne, bo w domu jedyną rozrywką jest właściwie tylko telewizja. Dzięki klubom takim, jak ten u nas, przychodzimy i się spotykamy oraz rozmawiamy dosłownie o wszystkim.

 

 

Teresa Plona

 

Dzisiejsze wydarzenie było bardzo ciekawe. Dla nas, seniorów, powstanie takiego klubu jest bardzo ważne, ponieważ będziemy mieli się gdzie spotkać i wydaje mi się, że teraz na dobre się rozkręcimy, co nie znaczy, że wcześniej nic nie robiliśmy.

 

 

 

Bożena Damięcka

 

Do klubu seniora należę przynajmniej już od pięciu lat i cieszę się z dzisiejszego, tak wspaniałego otwarcia klubu Senior+. Oczywiście, że takie kluby są potrzebne, bo osoby samotne mają wspaniałą okazję do spotkań i rozmów, a przy okazji prowadzonych zajęć możemy się również i czegoś nauczyć.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Klenczon będzie miał swoją ulicę w Szczytnie
  A gdzie będzie ulica Bee Gees ?

  Fan


  2021-03-07 18:22:10
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ten ślimak pobił wszystko. Dorównaliśmy do Reszla i Bisztynka, nic im nie ujmując.

  Grazyna


  2021-03-07 17:21:01
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Panie Mądrzejowski - wolę Pana w \"loży złośliwców\", a nie na stołku burmistrza. Pewnie się Pan domyśli, ale napiszę to otwartym tekstem: nec Hercules contra plures. Z taką radą złożoną z niedouczonych doktorów nauk wszelakich, wykształciuchów po kursokonferencjach za węgorze i jednoosobowych biznesmenów - daleko by Pan nie zaszedł, mimo umiejętności negocjacyjnych. Aż tak nikomu źle nie życzę. Czekam na jakąś wielką porażkę samorządu miejskiego, aby była ona powodem wprowadzenia zarządu komisarycznego, który wyeliminowałby z decyzji tę nie nadającą się do niczego radę miejską. Wiem, że to straszne, ale nic na to nie poradzę, że obserwacja postępowania radnych doprowadziła mnie do takiego wniosku - odciąć tę gangrenę.

  Krajan \"prawdziwy\"


  2021-03-07 17:02:12
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.- kto nie wierzy, niech sprawdzi na sobie jej skuteczność i nie zmusza innych do poddania się eksperymentowi medycznemu. https://nczas.com/2021/03/03/izrael-szczepionka-pfizera-zabila-40-razy-wiecej-seniorow-niz-covid-19/

  kroll


  2021-03-07 15:00:21
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Choć czasem jestem w tym kościele gdzie proboszczem jest ks. Andrzej, (bo należę do innego) , to bardzo cenię i szanuję Księdza. Jego oddanie Bogu i ludziom jest niezwykłe!!! Organizuje różne formy urozmaicenia Mszy Świętej, aby przyciągnąć boże owieczki do Boga. Proszę Boga o szybki powrót Księdza do zdrowia. Niechaj Łaska Boża jest zawsze z Księdzem. W obecnych czasach, takiemu Księdzu można zaufać! Boże, miej w swojej opiece Księdza Andrzeja i nie zabieraj Go nam!!!!

  WCz


  2021-03-07 14:57:54
 • „Przesiali” szkoły i przedszkola, wiemy ilu jest chorych
  Zatem mamy 242 normalnych nauczycieli, w końcu świadomośc dotarła do ludzi...a reszta niech się szybciutko wyszczepi. - \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.-

  kroll


  2021-03-07 14:53:08
 • Mazurskie delicje Michała Denesiuka - rosół z perliczki
  Rosół to tylko z makaronem domowej roboty

  Grazynka


  2021-03-07 14:35:09
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  A Ziemia jest płaska

  Ala


  2021-03-07 14:30:48
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Wspaniała wiadomość! Precz z ludobójstwem!!!

  Emilia


  2021-03-07 13:14:28
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Brawo! Brawo! Brawo!

  ola


  2021-03-07 09:29:52