Poniedziałek, 13 Lipiec, Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty -

Reklama


Reklama

Otwarcie Klubu Senior+ w Świętajnie


W Świętajnie odbyła się uroczystość otwarcia Klubu Senior+, który powstał z myślą o osobach po 60. roku życia, którzy są już nieaktywni zawodowo, ale swój wolny czas chcą spędzić w towarzystwie innych, realizując przy tym swoje zainteresowania i pomysły.Dokładnie w poniedziałkowe południe w Świętajnie wójt gminy Alicja Kołakowska wraz z zaproszonymi gośćmi dokonała uroczystego otwarcia Klubu Senior+, który powstał w ramach programu wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020. Seniorzy otrzymali nowe, funkcjonalne miejsce do spotkań, integracji, wspólnego odpoczynku oraz do realizacji swoich planów.

 

Oficjalne uroczystości związane z przecięciem wstęgi i otwarciem klubu poprzedził występ dzieci z przedszkola samorządowego. Maluchy swoimi wokalnymi i recytatorskimi popisami wzbudziły aplauz i wzruszenie, zrozumiałe, bo wśród widzów – seniorów zasiadły ich babcie i dziadkowie.

 

Klub w Świętajnie to już szesnasta taka placówka w województwie, utworzona z udziałem środków pochodzących z budżetu państwa. W ramach porozumienia, zawartego z wojewodą warmińsko-mazurskim, Świętajno uzyskało na uruchomienie i wyposażenie Klubu Seniora dofinansowanie w kwocie 26.383,21, z własnych środków dokładając 6.670,18 zł.

 

Klub Senior+ w Świętajnie jest przeznaczony dla 30 seniorów. Zajęcia w nim będą się odbywać systematycznie, trzy razy w tygodniu po trzy godziny dziennie i dostosowane będą do potrzeb seniorów. - Mam nadzieję, że poprawa warunków lokalowych, jaka w sposób widoczny nastąpiła, przyczyni się do jeszcze większego zaktywizowania środowiska senioralnego w Świętajnie – podsumowała wydarzenie wójt Alicja Kołakowska.

 

 

Ewa Gronowska – kierownik GOPS w Świętajnie

 

 

W ubiegłym roku złożyliśmy w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie projekt dotyczący utworzenia i wyposażenia Klubu Senior+. Zyskał on pozytywną opinię. Placówka oficjalną działalność rozpocznie z początkiem lutego. Zostanie zatrudniony opiekun, którego zadaniem będzie organizacja dla seniorów zajęć. Ponadto osoba ta będzie również współpracować z innymi instruktorami, a najważniejszym celem w tym wszystkim będzie zadowolenie seniorów, którzy będą do tego klubu należeć.

 

 

Katarzyna Czajkowska

 

Bardzo się cieszymy, że nasi seniorzy nie tylko z samego Świętajna, ale i terenu gminy, będą mogli korzystać z Klubu Senior+. Jest to bardzo ważne, ponieważ żyjemy w czasach, w których najczęściej ludzie przesiadują w domach, a taki klub daje naszym seniorom możliwość spotkania się i porozmawiania na ważne dla nich tematy.


Reklama

 

 

ks. Jerzy Malewicki

 

Cieszę się z faktu powstania takiego klubu u nas w Świętajnie. Myślę, że obiekt zostanie w pełni wykorzystany, a nasi seniorzy będą w nim spędzać czas bardzo mile, realizując przy tym swoje pomysły. Wiem, że podobny klub funkcjonuje i w Rozogach, więc może dojdzie do jakiejś współpracy, która wniesie coś nowego dla naszej małej, lokalnej społeczności.

 

 

Włodzimierz Ziędalski

 

C o prawda my, seniorzy, już ten klub zaczęliśmy użytkować nieco wcześniej, niemniej jego dzisiejsze oficjalne otwarcie było wspaniałą uroczystością. Taki klub jest z pewnością potrzebny, chociaż latem może być trudno tych wszystkich emerytów zgromadzić trzy razy w tygodniu. Przecież wiadomo, że najczęściej każdy z nas ma jakiś kawałek działki lub ogródka i jeśli będzie piękna pogoda, to będzie wolał swój wolny czas wykorzystać na wolnym powietrzu.

 

 

 

Wiesław Cekała

 

Dziś było bardzo pięknie i przede wszystkim zaskoczyły nas swoimi występami maluchy, a najbardziej się ucieszyłem, gdy zobaczyłem wśród śpiewających dzieci swoją wnuczkę. Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Te kluby dla nas są bardzo potrzebne i w Świętajnie byłem jednym z inicjatorów jego utworzenia z bardzo prostego powodu: wieczorami nie ma co robić.

 

 

Barbara Wasilewska

 

Przychodzę i spotykam się ze swoimi znajomymi właściwie już od trzech lat. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ tak sobie organizujemy czas, że nie ma w nim miejsca na nudę. Zdarza się, że wybieramy się na wycieczki i wszystkich, którzy mają jakieś wątpliwości w sens istnienia takich placówek, namawiam do aktywnego udziału w ich funkcjonowaniu.

Reklama

 

 

Zofia Sawicka

 

Bardzo mi się podobało, dzieci bardzo pięknie wystąpiły i wielkie słowa uznania należą się również paniom, które dla nas zaśpiewały. Dzięki takim klubom możemy się spotykać, porozmawiać o różnych sprawach i problemach i jest to dla nas przede wszystkim odskocznia od codzienności.

 

 

Halina Cekała

 

Cała uroczystość była przepiękna, ale najbardziej zaskoczona jestem występem dzieci, ponieważ zaśpiewała moja wnuczka, o której występie wcześniej nie wiedziałam. Często się nudzimy w domu i właściwie nie mamy co robić, więc takie kluby są dla nas bardzo potrzebne, bo w domu jedyną rozrywką jest właściwie tylko telewizja. Dzięki klubom takim, jak ten u nas, przychodzimy i się spotykamy oraz rozmawiamy dosłownie o wszystkim.

 

 

Teresa Plona

 

Dzisiejsze wydarzenie było bardzo ciekawe. Dla nas, seniorów, powstanie takiego klubu jest bardzo ważne, ponieważ będziemy mieli się gdzie spotkać i wydaje mi się, że teraz na dobre się rozkręcimy, co nie znaczy, że wcześniej nic nie robiliśmy.

 

 

 

Bożena Damięcka

 

Do klubu seniora należę przynajmniej już od pięciu lat i cieszę się z dzisiejszego, tak wspaniałego otwarcia klubu Senior+. Oczywiście, że takie kluby są potrzebne, bo osoby samotne mają wspaniałą okazję do spotkań i rozmów, a przy okazji prowadzonych zajęć możemy się również i czegoś nauczyć.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  z kim wygrala

  uczen


  2020-07-13 08:37:30
 • Turystyczna zachęta kulinarna
  Panie Wilczek - drogami się Pan zajmuj, a nie żarciem - za to ci płacimy. Jak chce Pan sobie robić kampanię polityczną - niech Pan najpierw pochwali się osiągnięciami z dziedziny, którą podobno Pan się zajmuje - Dyrektor Zarządu Dróg

  Mieszkaniec Powiatu


  2020-07-12 17:45:49
 • Afanasjew dyrektorem szkoły sportowej
  Myślę, że będzie to wzorowa szkoła. Życzę sukcesów.

  Karol Fąfara


  2020-07-12 17:32:37
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Dobrze jest szczycić się nie ze swojego sukcesu. A tak zupełnie na marginesie, bo to już kiedyś ktoś próbował coś z tym robić, ale pewnie ówczesna władza to zwyczajowo olała. Tak żeby było wesoło, jak petent występuje z prośbą, to go olewamy, wszak, to tylko nasz pracodawca, jak oczywiście płaci podatki. Panie Burmistrzu, niech ktoś mądry popatrzy okiem mieszkańca na odcinek ul. Ignacego Paderewskiego i potwierdzi publicznie, że prędkość 50 km/ godz. na odcinku od ul. Lemańskiej do Kętrzyńskiego jest prędkością dla mieszkańców bezpieczną. A może Redakcja podejmie temat ?

  Karol Fąfara


  2020-07-12 14:28:35
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeśli chodzi o nawierzchnię to teraz będzie wiecej wypadków niż przedtem. Chyba to w Polsce jest logiczne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-12 01:54:40
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  O zmarłych mówi się dobrze, albo wcale, Panie Lechu Janie Jamko. Jest takie określenie osób, które pastwią się nad tymi, którzy bronić się nie mogą. To hieny z podrzędu kotokształtnych. Pozdrowienia

  Śmieszek


  2020-07-11 17:47:02
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  ale artykulik i info..policjantka też kierowca

  dana


  2020-07-10 21:01:03