Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Otwarcie Klubu Senior+ w Świętajnie


W Świętajnie odbyła się uroczystość otwarcia Klubu Senior+, który powstał z myślą o osobach po 60. roku życia, którzy są już nieaktywni zawodowo, ale swój wolny czas chcą spędzić w towarzystwie innych, realizując przy tym swoje zainteresowania i pomysły.Dokładnie w poniedziałkowe południe w Świętajnie wójt gminy Alicja Kołakowska wraz z zaproszonymi gośćmi dokonała uroczystego otwarcia Klubu Senior+, który powstał w ramach programu wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020. Seniorzy otrzymali nowe, funkcjonalne miejsce do spotkań, integracji, wspólnego odpoczynku oraz do realizacji swoich planów.

 

Oficjalne uroczystości związane z przecięciem wstęgi i otwarciem klubu poprzedził występ dzieci z przedszkola samorządowego. Maluchy swoimi wokalnymi i recytatorskimi popisami wzbudziły aplauz i wzruszenie, zrozumiałe, bo wśród widzów – seniorów zasiadły ich babcie i dziadkowie.

 

Klub w Świętajnie to już szesnasta taka placówka w województwie, utworzona z udziałem środków pochodzących z budżetu państwa. W ramach porozumienia, zawartego z wojewodą warmińsko-mazurskim, Świętajno uzyskało na uruchomienie i wyposażenie Klubu Seniora dofinansowanie w kwocie 26.383,21, z własnych środków dokładając 6.670,18 zł.

 

Klub Senior+ w Świętajnie jest przeznaczony dla 30 seniorów. Zajęcia w nim będą się odbywać systematycznie, trzy razy w tygodniu po trzy godziny dziennie i dostosowane będą do potrzeb seniorów. - Mam nadzieję, że poprawa warunków lokalowych, jaka w sposób widoczny nastąpiła, przyczyni się do jeszcze większego zaktywizowania środowiska senioralnego w Świętajnie – podsumowała wydarzenie wójt Alicja Kołakowska.

 

 

Ewa Gronowska – kierownik GOPS w Świętajnie

 

 

W ubiegłym roku złożyliśmy w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie projekt dotyczący utworzenia i wyposażenia Klubu Senior+. Zyskał on pozytywną opinię. Placówka oficjalną działalność rozpocznie z początkiem lutego. Zostanie zatrudniony opiekun, którego zadaniem będzie organizacja dla seniorów zajęć. Ponadto osoba ta będzie również współpracować z innymi instruktorami, a najważniejszym celem w tym wszystkim będzie zadowolenie seniorów, którzy będą do tego klubu należeć.

 

 

Katarzyna Czajkowska

 

Bardzo się cieszymy, że nasi seniorzy nie tylko z samego Świętajna, ale i terenu gminy, będą mogli korzystać z Klubu Senior+. Jest to bardzo ważne, ponieważ żyjemy w czasach, w których najczęściej ludzie przesiadują w domach, a taki klub daje naszym seniorom możliwość spotkania się i porozmawiania na ważne dla nich tematy.


Reklama

 

 

ks. Jerzy Malewicki

 

Cieszę się z faktu powstania takiego klubu u nas w Świętajnie. Myślę, że obiekt zostanie w pełni wykorzystany, a nasi seniorzy będą w nim spędzać czas bardzo mile, realizując przy tym swoje pomysły. Wiem, że podobny klub funkcjonuje i w Rozogach, więc może dojdzie do jakiejś współpracy, która wniesie coś nowego dla naszej małej, lokalnej społeczności.

 

 

Włodzimierz Ziędalski

 

C o prawda my, seniorzy, już ten klub zaczęliśmy użytkować nieco wcześniej, niemniej jego dzisiejsze oficjalne otwarcie było wspaniałą uroczystością. Taki klub jest z pewnością potrzebny, chociaż latem może być trudno tych wszystkich emerytów zgromadzić trzy razy w tygodniu. Przecież wiadomo, że najczęściej każdy z nas ma jakiś kawałek działki lub ogródka i jeśli będzie piękna pogoda, to będzie wolał swój wolny czas wykorzystać na wolnym powietrzu.

 

 

 

Wiesław Cekała

 

Dziś było bardzo pięknie i przede wszystkim zaskoczyły nas swoimi występami maluchy, a najbardziej się ucieszyłem, gdy zobaczyłem wśród śpiewających dzieci swoją wnuczkę. Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Te kluby dla nas są bardzo potrzebne i w Świętajnie byłem jednym z inicjatorów jego utworzenia z bardzo prostego powodu: wieczorami nie ma co robić.

 

 

Barbara Wasilewska

 

Przychodzę i spotykam się ze swoimi znajomymi właściwie już od trzech lat. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ tak sobie organizujemy czas, że nie ma w nim miejsca na nudę. Zdarza się, że wybieramy się na wycieczki i wszystkich, którzy mają jakieś wątpliwości w sens istnienia takich placówek, namawiam do aktywnego udziału w ich funkcjonowaniu.

Reklama

 

 

Zofia Sawicka

 

Bardzo mi się podobało, dzieci bardzo pięknie wystąpiły i wielkie słowa uznania należą się również paniom, które dla nas zaśpiewały. Dzięki takim klubom możemy się spotykać, porozmawiać o różnych sprawach i problemach i jest to dla nas przede wszystkim odskocznia od codzienności.

 

 

Halina Cekała

 

Cała uroczystość była przepiękna, ale najbardziej zaskoczona jestem występem dzieci, ponieważ zaśpiewała moja wnuczka, o której występie wcześniej nie wiedziałam. Często się nudzimy w domu i właściwie nie mamy co robić, więc takie kluby są dla nas bardzo potrzebne, bo w domu jedyną rozrywką jest właściwie tylko telewizja. Dzięki klubom takim, jak ten u nas, przychodzimy i się spotykamy oraz rozmawiamy dosłownie o wszystkim.

 

 

Teresa Plona

 

Dzisiejsze wydarzenie było bardzo ciekawe. Dla nas, seniorów, powstanie takiego klubu jest bardzo ważne, ponieważ będziemy mieli się gdzie spotkać i wydaje mi się, że teraz na dobre się rozkręcimy, co nie znaczy, że wcześniej nic nie robiliśmy.

 

 

 

Bożena Damięcka

 

Do klubu seniora należę przynajmniej już od pięciu lat i cieszę się z dzisiejszego, tak wspaniałego otwarcia klubu Senior+. Oczywiście, że takie kluby są potrzebne, bo osoby samotne mają wspaniałą okazję do spotkań i rozmów, a przy okazji prowadzonych zajęć możemy się również i czegoś nauczyć.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama