Reklama


Reklama

Ostrzegali seniorów przed „wnuczkiem” i „policjantem”


Jak nie dać się oszukać, jak zabezpieczyć dom, mieszkanie, czy dlaczego warto nosić elementy odblaskowe – między innymi o tym szczycieńscy policjanci rozmawiali z seniorami z Uniwersytetu III Wieku w Szczytnie.Spotkanie odbyło się w czwartek, 7 listopada.

 

- Funkcjonariusze podzielili się z seniorami cennymi wskazówki oraz radami na temat postępowania w domu oraz na ulicy tak, by nie stać się ofiarą przestępstwa - mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Przekazaliśmy również osobom starszym informacje o zagrożeniach jakie na nich czyhają w życiu codziennym, uświadamiali o sposobach działania oszustów prezentując schemat działania m.in. „na wnuczka/wnuczkę”, „na policjanta”, „na hydraulika”, „na pracownika socjalnego” czy „pracownika energetyki”.

 

 

Policjanci przestrzegali również przed nieuczciwymi akwizytorami czy też osobami innych narodowości, którzy prześcigają się w pomysłach, aby znaleźć pretekst wejścia do mieszkania proponując leki, perfumy czy koce. Na spotkaniu poruszono także temat zakupów do których jesteśmy „zachęcani” na prezentacjach. Są to różnego rodzaju spotkania podczas których prezentowane są najróżniejsze rzeczy, które w rzeczywistości nie są warte naszej uwagi, a już na pewno ceny, którą musimy pokryć, gdy nierozważnie podpiszemy podsunięte nam dokumenty, a które obarczone są zobowiązaniami finansowymi.


Reklama

 

 

 

Podczas spotkania nie mogło również zabraknąć rozmowy na temat „budowania” przez seniorów bezpieczeństwa w swojej najbliższej okolicy poprzez przekazywanie policji informacji o miejscach zagrożonych przestępczością bądź innymi niepożądanymi zjawiskami korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypomniano również o działającej aplikacji Moja Komenda oraz jak szybko i łatwo przy jej pomocy „znaleźć” swojego dzielnicowego.

 

 

Na koniec spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa pieszych. St. post. Joanna Manelska zwróciła szczególną uwagę seniorów na to, aby każdy będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego - czy to pieszym czy też rowerzystą - używał elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować nam życie, szczególnie teraz w okresie jesiennym kiedy szybko zapada zmrok.

Reklama

 

KPP Szczytno/ip

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Każde zachowane życie to szczęście, no chyba że jest się takim zawistnym skur**synem jak Pan. Chłopak zapierniczał i dostał za to nauczkę poprzez skasowaną furę i uraz który po tym pozostanie. Zresztą skąd Pan wie kto niby finansował ten samochód? A może chłopak zapierniczał żeby się na to dorobić kilka dobrych lat zamiast pisać pierdoły w internecie ;)

  Drogi Panie Kowal


  2020-08-12 19:41:20