Środa, 29 Styczeń, Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Ostrzegali seniorów przed „wnuczkiem” i „policjantem”


Jak nie dać się oszukać, jak zabezpieczyć dom, mieszkanie, czy dlaczego warto nosić elementy odblaskowe – między innymi o tym szczycieńscy policjanci rozmawiali z seniorami z Uniwersytetu III Wieku w Szczytnie.Spotkanie odbyło się w czwartek, 7 listopada.

 

- Funkcjonariusze podzielili się z seniorami cennymi wskazówki oraz radami na temat postępowania w domu oraz na ulicy tak, by nie stać się ofiarą przestępstwa - mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Przekazaliśmy również osobom starszym informacje o zagrożeniach jakie na nich czyhają w życiu codziennym, uświadamiali o sposobach działania oszustów prezentując schemat działania m.in. „na wnuczka/wnuczkę”, „na policjanta”, „na hydraulika”, „na pracownika socjalnego” czy „pracownika energetyki”.

 

 

Policjanci przestrzegali również przed nieuczciwymi akwizytorami czy też osobami innych narodowości, którzy prześcigają się w pomysłach, aby znaleźć pretekst wejścia do mieszkania proponując leki, perfumy czy koce. Na spotkaniu poruszono także temat zakupów do których jesteśmy „zachęcani” na prezentacjach. Są to różnego rodzaju spotkania podczas których prezentowane są najróżniejsze rzeczy, które w rzeczywistości nie są warte naszej uwagi, a już na pewno ceny, którą musimy pokryć, gdy nierozważnie podpiszemy podsunięte nam dokumenty, a które obarczone są zobowiązaniami finansowymi.


Reklama

 

 

 

Podczas spotkania nie mogło również zabraknąć rozmowy na temat „budowania” przez seniorów bezpieczeństwa w swojej najbliższej okolicy poprzez przekazywanie policji informacji o miejscach zagrożonych przestępczością bądź innymi niepożądanymi zjawiskami korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypomniano również o działającej aplikacji Moja Komenda oraz jak szybko i łatwo przy jej pomocy „znaleźć” swojego dzielnicowego.

 

 

Na koniec spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa pieszych. St. post. Joanna Manelska zwróciła szczególną uwagę seniorów na to, aby każdy będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego - czy to pieszym czy też rowerzystą - używał elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować nam życie, szczególnie teraz w okresie jesiennym kiedy szybko zapada zmrok.

Reklama

 

KPP Szczytno/ip

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Wycinka lip na cmentarzu budzi emocje
  Drzewa wyciąć szkoły zamknąć i zwolenników obsadzać na etaty, bo przecież już wiadomo kto będzie prowadził klub seniora ????
  Autor: Luka
  2020-01-29 08:47:11
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  no społeczeństwo będzie cierpieć przez prywatne negatywne nastawienie wójt do dyrektor... bo drugiej takiej ogarniętej kobiety w gminie nie ma.
  Autor: he
  2020-01-28 23:27:45
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  I jeszcze zakażmy jazdy samochodami, to całkiem wyeliminujemy wypadki na drogach.
  Autor: Mirek
  2020-01-28 21:41:21
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Obiektywny, a nie pomyślałeś, że może nie ze strchu o swoją opinię ale dlatego , że chciała jej się pozbyć i robiła wszystko aby się zwolniła bo ma kogoś na to miejsce, kim będzie mogła manipulować i wykorzystywać do swoich gierek . Nie pierwsza która się z tej gminy zwolniła.
  Autor: Obiektywna
  2020-01-28 19:20:09
 • Trafienie „drogówki” w Gromie
  Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
  Autor: Ilona
  2020-01-28 16:13:59
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
  Autor: gość
  2020-01-28 13:23:33
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
  Autor: Rychu
  2020-01-28 12:20:14
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
  Autor: Radosny
  2020-01-28 12:17:22
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
  Autor: X-Men
  2020-01-28 11:24:14
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
  Autor: Albert
  2020-01-28 10:13:13

Reklama