Niedziela, 24 Październik
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna -

Reklama


Reklama

Okradał autobusy, 20-latek z Dźwierzut wpadł po ponad roku


Nawet 10 lat więzienia grozi 20-letniemu mieszkańcowi Dźwierzut. Mężczyzn w nocy z 16/17 października 2019 r. dostał się do wnętrza dwóch autobusów zaparkowanych przy zatoczce na ul. Sienkiewicza w Dźwierzutach, skąd wyniósł dwa radia samochodowe oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży biletów. Kryminalni wytypowali sprawce przy okazji pracy nad innym podobnym zdarzeniem. Zatrzymany do tej sprawy 20-latek, od razu przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył obszerne wyjaśnienia.

 20-latek został zatrzymany w piątek, 27 sierpnia, usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch autobusów marki Autosan i Iveco.


Reklama

 

Reklama

Do zdarzenia doszło w nocy z 16/17 października 2019r. przy ulicy H. Sienkiewicza w Dźwierzutach. Sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń dostał się do wnętrza dwóch autobusów, skąd wyniósł dwa radia samochodowe oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży biletów miesięcznych.

 

- Szczycieńscy śledczy, którzy pracowali nad tą sprawą mieli bardzo utrudnione zadanie. Brak świadków, brak monitoringu to nie ułatwiało im rozwikłania tej sprawy – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Ponadto, kierowcy autobusów z uwagi na pilną potrzebę rozwiezienia z samego rana dzieci do szkół poinformowali mundurowych o tym zdarzeniu dopiero po wykonaniu kursu, co przyczyniło się do częściowego zatarcia śladów przestępstwa.

 

Mimo wszystko szczycieńskim kryminalnym udało się „rozgryźć” tą sprawę. W trakcie pracy nad innym, bardzo podobnym zdarzeniem wytypowali sprawcę kradzieży z włamaniem do Autosanu i Iveco, do których doszło w 2019 r. Funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania 20-letniego mieszkańca Dźwierzut. Mężczyzna od razu przyznał się do przestawionych mu zarzutów. Swoje zachowanie tłumaczył silnym stanem upojenia alkoholowego. Jak sam dodał nawet „nie wie, co zrobił ze sprzętem, który ukradł”. Skradzione pieniądze zaś przeznaczył na używki.

 

 

20-latek będzie miał okazję przypomnieć sobie szczegóły tego zdarzenia. Niebawem stanie on przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania. Za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem, grozi mu kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama