Reklama


Reklama

Obrazy ze Szczytna podbiły niemiecką galerię


Przyjaciele są od tego, żeby pomagać: nienachalnie, z taktem i perspektywicznie. Przekonała się o tym szczycieńska plastyczka Olga Kokoryn.



O Oldze Kokoryn i jej zdolnych uczennicach pisaliśmy jakoś tak rok temu. W swojej pracowni - „Kokorynce” - Ola naucza trudnej sztuki plastycznej tych, którzy czują w sobie powołanie, a nie mają ani praktyki, ani dość wiedzy. I przyznać trzeba, czego dowodzi ubiegłoroczna wystawa prac jej podopiecznych, że naucza skutecznie.


Reklama

 

Życie jednak nie znosi braku równowagi. Kiedy więc cele zawodowe Oli rozwijały się z sukcesem, w jej rodzinnym otoczeniu różowo nie było. Jan – tata Ogi – również bardzo znany plastyk dla tej dziedziny w Szczytnie wielce zasłużony, rozchorował się poważnie. Tak bardzo, że wymaga całodobowej stałej opieki specjalistycznej. I taką ma – w prywatnym ośrodku o bardzo wysokich standardach, ale, niestety, kosztowych.

 

- To dla Olgi, cudownej, ciepłej kobiety, bardzo trudna próba – mówi Katarzyna Kostiuk, która w szkoleniach plastycznych również uczestniczy. - Dzięki naszym znajomym i znajomym tych znajomych udało się Olgę wspomóc.

 

Wiele też wskazuje na to, że ten kanał pomocy nie wyschnie tak szybko, a jednocześnie może stać się źródłem sławy naszych miejscowych plastyków amatorów.

Reklama

 

Na pomoc Oldze Kokoryn ruszył Zygmunt Rząp, prywatnie tata Kasi Kostiuk.

 

- O problemach Oli opowiedział jednej znajomej, a od niej dowiedziała się o tym następna pani, właścicielka galerii w niemieckiej Getyndze – opowiada Kasia. - I postanowiła w tej swojej galerii przygotować wystawę naszych prac.

 

- Zachwycił ją wręcz pomysł, że będzie to wystawa dwóch artystycznych rodzin z jednego miasta – dopowiada sama Olga Kokoryn. - Bo wystawione zostały nie tylko obrazy mojego taty i moje, ale też Kasi oraz basi – wnuczki Zygmunta, który z kolei pokazał szereg swoich rzeźb.

 

Wernisaż wystawy odbył się niedawno, bo 8 listopada, z odpowiednią „reklamą”, bowiem w zapowiedziach przedstawiona była też sytuacja Olgi Kokoryn i jej taty – Jana, co niewątpliwie też wpłynęło na większe zainteresowanie wydarzeniem i jego efektami. Dodatkowym walorem tej akurat galerii jest to, że prezentowane tam prace widzowie mogą nabywać i wiemy, że z tej możliwości skorzystali. Pierwsza wystawa twórczości szczycieńskich artystów w Getyndze trwać będzie do 29 listopada. Ale kto wie? Może będą kolejne, bo szlak został przetarty.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Racja, a we wrześniu będzie płacz i lament że młodzież do szkoły nie może bo korona w mieście, którą turyści przywlekli, hahahaha

    do szary obywatel


    2020-08-04 13:07:07
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    No, no, widzę prawdziwe Matki - Polki. Szczególnie jeśli chodzi o troskę o zdrowie własne i swoich rodzin.

    szary obywatel


    2020-08-04 12:11:21
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

    Anna


    2020-08-04 10:56:40
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

    mAREK


    2020-08-04 09:49:11
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

    KORONA


    2020-08-04 09:26:10
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zabawa fajnie a gdzie maseczki


    2020-08-04 06:17:54
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

    ika


    2020-08-03 22:22:08
  • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
    Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

    wdzięczny raz jeszcze


    2020-08-03 17:08:35
  • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

    Śmieszek


    2020-08-03 13:17:48
  • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
    Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

    JWB


    2020-08-03 12:02:50