Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nowy sprzęt trafia do strażaków ochotników


Do jednostek OSP z Gminy Szczytno trafił właśnie sprzęt ratowniczy kupiony w ramach tak zwanego Funduszu Sprawiedliwości. Łączna wartość sprzętu to ponad 59 tys. zł. Gmina z własnego budżetu dołożyła zaledwie 591 zł.



Sprzęt strażackim jednostkom przekazał wójt Sławomir Wojciechowski. Obecni na uroczystości byli też zastępca wójta Ewa Zawrotna, Komendant Powiatowy PSP w Szczytnie, brygadier Grzegorz Rybaczyk oraz Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Szczytno Krzysztof Fajbuś.

 

Do jednostek przekazano następujący sprzęt:

 

 

OSP Gawrzyjałki – reprezentowanej przez Stanisława Paca – Prezesa OSP Gawrzyjałki oraz Stanisława Dziczka – Naczelnika OSP Gawrzyjałki – torbę ratownicza PSP – R1 z deską ortopedyczną oraz agregat prądotwórczy,

 

OSP Lipowiec – reprezentowanej przez Kamila Bednarczyka – Prezesa OSP Lipowiec oraz Marcina Koziatka – Sekretarza OSP Lipowiec – defibrylator AED , zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów oraz parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków,

 

OSP Płozy – reprezentowanej przez Jerzego Tyczyńskiego – Prezesa OSP Płozy oraz Jacka Dąbrowskiego - Naczelnika OSP Płozy – torbę ratownicza PSP – R1 z deską ortopedyczną oraz agregat prądotwórczy,


 

OSP Olszyny – reprezentowanej przez Krzysztofa Fajbusia – Prezesa OSP Olszyny oraz Rafała Osowieckiego – Skarbnika OSP Olszyny - defibrylator AED, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków oraz zestaw węży hydraulicznych,

 

OSP Szymany – reprezentowanej przez Andrzeja Gersa – Prezesa OSP Szymany oraz Adama Olendra – Naczelnika OSP Szymany – defibrylator AED, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów oraz parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków,

 

OSP Romany – reprezentowanej przez Waldemara Pogorzelskiego – Prezesa OSP Romany oraz Grzegorza Malinowskiego – Naczelnika OSP Romany – torbę ratownicza PSP – R1 z deską ortopedyczną,

 

OSP Trelkowo – reprezentowanej przez Ronsarda Mroza – Prezesa OSP Trelkowo – oraz Adama Pasztaleńca - Gospodarza OSP Trelkowo – zestaw węży hydraulicznych oraz pilarkę do drewna.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-05-16 08:50:02

Świętajno z nowymi sołtysami

  • Czwartek, 2019-05-09 11:40:37

Siedmiu nowych sołtysów w gminie Jedwabno

  • Niedziela, 2019-05-05 21:20:29

Strażacy z nowym sprzętem

  • Czwartek, 2019-04-11 09:37:47

Nowy klub na sportowej mapie powiatu


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21