Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik


Na sportowej mapie naszego powiatu pojawił się kolejny klub - LKS Masuria Jęcznik. Trzeba przyznać, że działalność rozpoczął od mocnego uderzenia. W pierwszych zawodach padły bowiem rekordy. Założycielką klubu jest Anna Jesień, prowadząca od kilku lat projekt „Trenuj z Mistrzem” finansowany przez gminę Szczytno.Z grona młodzieży regularnie uczęszczającej na zajęcia sportowe już w zeszłym roku wyłoniła się kilkunastoosobowa grupa, która zaczęła brać udział w rywalizacji na oficjalnych zawodach.

Anna Jesień

 

Dlaczego postanowiła Pani założyć własny klub?

 

 

Od wielu lat wraz z mężem o tym myśleliśmy, ale ciągle brakowało tej ostatecznej decyzji. Myślę, że decydujące okazało się tu wsparcie wójta gminy Szczytno, Sławomira Wojciechowskiego. Dzięki wsparciu tego samorządu młodzież może regularnie ćwiczyć już od dwóch lat.

 

 

Jakie plany na najbliższą przyszłość?

 

 

Działamy od stycznia, więc na razie jesteśmy w fazie organizacyjnej. Szukamy sponsorów, aby móc zakupić sprzęt do ćwiczeń oraz stroje sportowe. Jako stowarzyszenie „Sportowe Mazury” organizujemy Adrenaline.pl Triathlon Szczytno, więc jest nam na pewno trochę łatwiej.


Reklama

 

 

Jak poszło na pierwszych zawodach?

 

Sezon halowy jest bardzo specyficzny, ponieważ starty odbywają się pod dachem na bieżni 200-metrowej. Aby się do nich przygotować, należy trenować na podobnych obiektach. My takich w województwie nie posiadamy, więc potraktowaliśmy ten start jako nowe doświadczenie. Zawody odbyły się w stolicy, na bardzo trudnej bieżni o mocno pochylonych wirażach. Wystartowała trójka zawodników. Wszyscy ustanowili rekordy życiowe, a Mateusz Deptuła uzyskał najlepszy wynik na 200 m. Dziewczyny też dzielnie walczyły. Najtrudniej było chyba Marysi Sokołowskiej na 600 m. Jest bardzo drobna i trochę nią miotało na wirażach, ale i tak była druga w swojej serii. Na pewno to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

 

Jakie dalsze plany?

 

Wracamy do przygotowań do sezonu letniego. Treningi, obóz i od maja starty. Trenujemy w Lipowcu w poniedziałki i czwartki, a w środy w Rudce. Nowych chętnych zapraszamy na naszą stronę www.sportowemazury.pl.

Reklama

 

II Halowe zawody kontrolne WMOZLA

WARSZAWA, 2.02.2020

200 m K - Bieg 7

2 BRZDONKIEWICZ Zuzanna 09.06.2004 LKS Masuria Jęcznik WN 8.80

300 m K - Bieg 2

3 BRZDONKIEWICZ Zuzanna 09.06.2004 LKS Masuria Jęcznik WN 47.41

600 m K - Bieg 2

2 SOKOŁOWSKA Maria 18.08.2003 LKS Masuria Jęcznik WN 1:47.24

60 m M - Bieg 9

2 DEPTUŁA Mateusz 26.07.2002 LKS Masuria Jęcznik WN 7.62

200 metrów M - Bieg 1

1 DEPTUŁA Mateusz 26.07.2002 LKS Masuria Jęcznik WN 24.48Komentarze do artykułu

Grzegorz Pilecki

Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze