Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik


Na sportowej mapie naszego powiatu pojawił się kolejny klub - LKS Masuria Jęcznik. Trzeba przyznać, że działalność rozpoczął od mocnego uderzenia. W pierwszych zawodach padły bowiem rekordy. Założycielką klubu jest Anna Jesień, prowadząca od kilku lat projekt „Trenuj z Mistrzem” finansowany przez gminę Szczytno.Z grona młodzieży regularnie uczęszczającej na zajęcia sportowe już w zeszłym roku wyłoniła się kilkunastoosobowa grupa, która zaczęła brać udział w rywalizacji na oficjalnych zawodach.

Anna Jesień

 

Dlaczego postanowiła Pani założyć własny klub?

 

 

Od wielu lat wraz z mężem o tym myśleliśmy, ale ciągle brakowało tej ostatecznej decyzji. Myślę, że decydujące okazało się tu wsparcie wójta gminy Szczytno, Sławomira Wojciechowskiego. Dzięki wsparciu tego samorządu młodzież może regularnie ćwiczyć już od dwóch lat.

 

 

Jakie plany na najbliższą przyszłość?

 

 

Działamy od stycznia, więc na razie jesteśmy w fazie organizacyjnej. Szukamy sponsorów, aby móc zakupić sprzęt do ćwiczeń oraz stroje sportowe. Jako stowarzyszenie „Sportowe Mazury” organizujemy Adrenaline.pl Triathlon Szczytno, więc jest nam na pewno trochę łatwiej.


Reklama

 

 

Jak poszło na pierwszych zawodach?

 

Sezon halowy jest bardzo specyficzny, ponieważ starty odbywają się pod dachem na bieżni 200-metrowej. Aby się do nich przygotować, należy trenować na podobnych obiektach. My takich w województwie nie posiadamy, więc potraktowaliśmy ten start jako nowe doświadczenie. Zawody odbyły się w stolicy, na bardzo trudnej bieżni o mocno pochylonych wirażach. Wystartowała trójka zawodników. Wszyscy ustanowili rekordy życiowe, a Mateusz Deptuła uzyskał najlepszy wynik na 200 m. Dziewczyny też dzielnie walczyły. Najtrudniej było chyba Marysi Sokołowskiej na 600 m. Jest bardzo drobna i trochę nią miotało na wirażach, ale i tak była druga w swojej serii. Na pewno to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

 

Jakie dalsze plany?

 

Wracamy do przygotowań do sezonu letniego. Treningi, obóz i od maja starty. Trenujemy w Lipowcu w poniedziałki i czwartki, a w środy w Rudce. Nowych chętnych zapraszamy na naszą stronę www.sportowemazury.pl.

Reklama

 

II Halowe zawody kontrolne WMOZLA

WARSZAWA, 2.02.2020

200 m K - Bieg 7

2 BRZDONKIEWICZ Zuzanna 09.06.2004 LKS Masuria Jęcznik WN 8.80

300 m K - Bieg 2

3 BRZDONKIEWICZ Zuzanna 09.06.2004 LKS Masuria Jęcznik WN 47.41

600 m K - Bieg 2

2 SOKOŁOWSKA Maria 18.08.2003 LKS Masuria Jęcznik WN 1:47.24

60 m M - Bieg 9

2 DEPTUŁA Mateusz 26.07.2002 LKS Masuria Jęcznik WN 7.62

200 metrów M - Bieg 1

1 DEPTUŁA Mateusz 26.07.2002 LKS Masuria Jęcznik WN 24.48Komentarze do artykułu

Grzegorz Pilecki

Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28