Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik


Na sportowej mapie naszego powiatu pojawił się kolejny klub - LKS Masuria Jęcznik. Trzeba przyznać, że działalność rozpoczął od mocnego uderzenia. W pierwszych zawodach padły bowiem rekordy. Założycielką klubu jest Anna Jesień, prowadząca od kilku lat projekt „Trenuj z Mistrzem” finansowany przez gminę Szczytno.Z grona młodzieży regularnie uczęszczającej na zajęcia sportowe już w zeszłym roku wyłoniła się kilkunastoosobowa grupa, która zaczęła brać udział w rywalizacji na oficjalnych zawodach.

Anna Jesień

 

Dlaczego postanowiła Pani założyć własny klub?

 

 

Od wielu lat wraz z mężem o tym myśleliśmy, ale ciągle brakowało tej ostatecznej decyzji. Myślę, że decydujące okazało się tu wsparcie wójta gminy Szczytno, Sławomira Wojciechowskiego. Dzięki wsparciu tego samorządu młodzież może regularnie ćwiczyć już od dwóch lat.

 

 

Jakie plany na najbliższą przyszłość?

 

 

Działamy od stycznia, więc na razie jesteśmy w fazie organizacyjnej. Szukamy sponsorów, aby móc zakupić sprzęt do ćwiczeń oraz stroje sportowe. Jako stowarzyszenie „Sportowe Mazury” organizujemy Adrenaline.pl Triathlon Szczytno, więc jest nam na pewno trochę łatwiej.


Reklama

 

 

Jak poszło na pierwszych zawodach?

 

Sezon halowy jest bardzo specyficzny, ponieważ starty odbywają się pod dachem na bieżni 200-metrowej. Aby się do nich przygotować, należy trenować na podobnych obiektach. My takich w województwie nie posiadamy, więc potraktowaliśmy ten start jako nowe doświadczenie. Zawody odbyły się w stolicy, na bardzo trudnej bieżni o mocno pochylonych wirażach. Wystartowała trójka zawodników. Wszyscy ustanowili rekordy życiowe, a Mateusz Deptuła uzyskał najlepszy wynik na 200 m. Dziewczyny też dzielnie walczyły. Najtrudniej było chyba Marysi Sokołowskiej na 600 m. Jest bardzo drobna i trochę nią miotało na wirażach, ale i tak była druga w swojej serii. Na pewno to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

 

Jakie dalsze plany?

 

Wracamy do przygotowań do sezonu letniego. Treningi, obóz i od maja starty. Trenujemy w Lipowcu w poniedziałki i czwartki, a w środy w Rudce. Nowych chętnych zapraszamy na naszą stronę www.sportowemazury.pl.

Reklama

 

II Halowe zawody kontrolne WMOZLA

WARSZAWA, 2.02.2020

200 m K - Bieg 7

2 BRZDONKIEWICZ Zuzanna 09.06.2004 LKS Masuria Jęcznik WN 8.80

300 m K - Bieg 2

3 BRZDONKIEWICZ Zuzanna 09.06.2004 LKS Masuria Jęcznik WN 47.41

600 m K - Bieg 2

2 SOKOŁOWSKA Maria 18.08.2003 LKS Masuria Jęcznik WN 1:47.24

60 m M - Bieg 9

2 DEPTUŁA Mateusz 26.07.2002 LKS Masuria Jęcznik WN 7.62

200 metrów M - Bieg 1

1 DEPTUŁA Mateusz 26.07.2002 LKS Masuria Jęcznik WN 24.48Komentarze do artykułu

Grzegorz Pilecki

Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama