Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik


Na sportowej mapie naszego powiatu pojawił się kolejny klub - LKS Masuria Jęcznik. Trzeba przyznać, że działalność rozpoczął od mocnego uderzenia. W pierwszych zawodach padły bowiem rekordy. Założycielką klubu jest Anna Jesień, prowadząca od kilku lat projekt „Trenuj z Mistrzem” finansowany przez gminę Szczytno.Z grona młodzieży regularnie uczęszczającej na zajęcia sportowe już w zeszłym roku wyłoniła się kilkunastoosobowa grupa, która zaczęła brać udział w rywalizacji na oficjalnych zawodach.

Anna Jesień

 

Dlaczego postanowiła Pani założyć własny klub?

 

 

Od wielu lat wraz z mężem o tym myśleliśmy, ale ciągle brakowało tej ostatecznej decyzji. Myślę, że decydujące okazało się tu wsparcie wójta gminy Szczytno, Sławomira Wojciechowskiego. Dzięki wsparciu tego samorządu młodzież może regularnie ćwiczyć już od dwóch lat.

 

 

Jakie plany na najbliższą przyszłość?

 

 

Działamy od stycznia, więc na razie jesteśmy w fazie organizacyjnej. Szukamy sponsorów, aby móc zakupić sprzęt do ćwiczeń oraz stroje sportowe. Jako stowarzyszenie „Sportowe Mazury” organizujemy Adrenaline.pl Triathlon Szczytno, więc jest nam na pewno trochę łatwiej.


Reklama

 

 

Jak poszło na pierwszych zawodach?

 

Sezon halowy jest bardzo specyficzny, ponieważ starty odbywają się pod dachem na bieżni 200-metrowej. Aby się do nich przygotować, należy trenować na podobnych obiektach. My takich w województwie nie posiadamy, więc potraktowaliśmy ten start jako nowe doświadczenie. Zawody odbyły się w stolicy, na bardzo trudnej bieżni o mocno pochylonych wirażach. Wystartowała trójka zawodników. Wszyscy ustanowili rekordy życiowe, a Mateusz Deptuła uzyskał najlepszy wynik na 200 m. Dziewczyny też dzielnie walczyły. Najtrudniej było chyba Marysi Sokołowskiej na 600 m. Jest bardzo drobna i trochę nią miotało na wirażach, ale i tak była druga w swojej serii. Na pewno to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

 

Jakie dalsze plany?

 

Wracamy do przygotowań do sezonu letniego. Treningi, obóz i od maja starty. Trenujemy w Lipowcu w poniedziałki i czwartki, a w środy w Rudce. Nowych chętnych zapraszamy na naszą stronę www.sportowemazury.pl.

Reklama

 

II Halowe zawody kontrolne WMOZLA

WARSZAWA, 2.02.2020

200 m K - Bieg 7

2 BRZDONKIEWICZ Zuzanna 09.06.2004 LKS Masuria Jęcznik WN 8.80

300 m K - Bieg 2

3 BRZDONKIEWICZ Zuzanna 09.06.2004 LKS Masuria Jęcznik WN 47.41

600 m K - Bieg 2

2 SOKOŁOWSKA Maria 18.08.2003 LKS Masuria Jęcznik WN 1:47.24

60 m M - Bieg 9

2 DEPTUŁA Mateusz 26.07.2002 LKS Masuria Jęcznik WN 7.62

200 metrów M - Bieg 1

1 DEPTUŁA Mateusz 26.07.2002 LKS Masuria Jęcznik WN 24.48Komentarze do artykułu

Grzegorz Pilecki

Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama