Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nowe rondo dla krwiodawców?


Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczytnie chce, by nowe rondo nosiło nazwę "RONDO PCK" lub "RONDO HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK".Wniosek w tej sprawie do Rady Miejskiej skierował prezes ZOR PCK Ryszard Gidziński.

 

- W przyszłym roku Polski Czerwony Krzyż będzie obchodził 100-lecie istnienia. Od 65 lat jest on też jedyną organizacją, która prowadzi działalność w zakresie honorowego krwiodawstwa – uzasadnia swój wniosek prezes Gidziński. - W naszym mieście i powiecie mamy wielu honorowych dawców. To wspaniali ludzie, którzy w sposób bezinteresowny oddają krew, dzieląc się „cząstką samego siebie”, niosąc pomoc potrzebującym i chorym, dla których krew jest czasami jedynym lekarstwem. Co roku, przez krwiodawców rekrutujących się z miasta i powiatu, służba krwi pobiera od 700 do prawie 1000 litrów drogocennego płynu jakim jest krew. Wielkość ta plasuje nasz rejon w pierwszej trójce w województwie warmińsko-mazurskim.


 

We wniosku podkreślono też, że proponowane nazwy nie są kontrowersyjne i z pewnością nie wywołają zbędnych polemik. - Jesteśmy przekonani, że propozycje te są bardzo pozytywne, a Honorowi Dawcy Krwi PCK powinni zostać wspaniałym patronem najgodniejszych w mieście miejsc – konkluduje Ryszard Gidziński.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze