Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Reklama


Reklama

Niepodległość utrwalona parkiem (zdjęcia)


W Wielbarku odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia Niepodległości Polski, które były połączone ze Świętem Wojska Polskiego. W tym samym dniu kompleksowi sportowo-rekreacyjnemu przy ul. Księdza Jana Szadowskiego nadano imię Parku Niepodległości 1918-2018.


  • Data:

Główne uroczystości rozpoczęły się od mszy w miejscowym kościele. Potem przy dźwiękach strażackiej orkiestry goście przemaszerowali do pobliskiego parku, gdzie uroczyście odsłonięto głaz z pamiątkową tablicą „Park Niepodległości 1918-2018 – Mieszkańcy Gminy Wielbark”.

 

Święto było połączone z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Świętym Wojska Polskiego. Dlatego to właśnie w Wielbarku żołnierze z Jednostki Wojskowej w Lipowcu odebrali swoje awanse.

 

Odbył się oczywiście też militarny piknik. Nie zabrakło grochówki i innych atrakcji dla ciała i ducha. Jedną z nich był oddany do użytku, przynajmniej oficjalnie, park wraz z placem zabaw i specjalnymi strefami sportowymi, rekreacyjnymi. Inwestycja realizowana była od 4 lat. - I tak naprawdę pozostał nam jeszcze rok, aby ją całkowicie ukończyć – mówi Grzegorz Zapadka, wójt gminy Wielbark. - Chcemy tam stworzyć też atrakcyjną strefę zieleni. Inwestycja, jak na razie kosztowała gminę 3,5 miliona złotych. Myślę, że około milion złotych w pomocy rzeczowej otrzymaliśmy od lokalnych firm. Bardzo się cieszę z tej znakomitej współpracy.

 

 

Mieszkańcy Wielbarka, z którymi rozmawialiśmy są zadowoleni ze zmian, jakie zachodzą w ich miejscowości:

 

 

 


Reklama

Olga Dąbrowska,

 

 

Ten park naprawdę jest super. Plac zabaw i skatepark to rewelacja. Znajdują się w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Daleko od ruchliwych dróg. Mam dwoje dzieci i wiem, że takie miejsce przyda się na pewno. Córka jeździ tu na przykład na rolkach. Jestem od urodzenia mieszkanką Wielbarka i widać, że ta nasza miejscowość rozwija się znakomicie. Ani myślę o tym, aby stąd wyjeżdżać.

 

 

Eugeniusz Kulis

 

Kiedyś w miejscu tego parku były działki rolne. Tak naprawdę to w ogóle nie wyglądało. Pełno krzaków. Zaniedbane. Krowy, owce się pasły. Był to teren bardzo zaniedbany. Teraz wygląda to naprawdę świetnie. Lotnisko w Szymanach to takie nasze okno na świat, a dla nas w Wielbarku ten park to takie drzwi na świat (śmiech)

 

 

 

Henryk Bączek

Reklama

 

Wielbark rozwija się znakomicie. Inne gminy mogą nam pozazdrościć. Ten park to kolejny element tego rozwoju. Dobrze, że dziś w kościele podczas tej uroczystej mszy chrztów nie było, a tak to trzy, cztery na mszę mamy. Liczba urodzonych dzieci też jest rozwojem. Młodzież, dzieci są, to i gmina się będzie rozwijała. Zresztą widać to po ilości tych dzieciaków, które korzystają z tego parku. Wielbark przyciąga też duże firmy, a te dają pracę.

 

 

Adam Maluchnik

 

 

Jestem 60 lat tu w Wielbarku i te zmiany, jak dla mnie, są bardzo wielkie. Nie trzeba ich wyszukiwać, widać je gołym okiem. To naprawdę ogromny skok. A to, jak zmienia się nasza gmina widać po tym parku. Kiedyś były to zapuszczone pola, ogródki, a dziś wójt stworzył wyjątkowe miejsce. Razem z wnuczkiem często tu przychodzę. Zresztą to nie tylko moja opinia. Znajomi, którzy odwiedzają nas z innych części Polski często nam zazdroszczą, bo twierdzą, że to jedyna znana im miejscowość, która rozwija się w takim tempie. To miłe usłyszeć takie słowa.

 



Komentarze do artykułu

mieszkanka Świętajna

W powiecie szczycieńskim były trzy dynamicznie rozwijające się gminy: Wielbark, Szczytno i Świętajno (kolejność przypadkowa). Wielbark i Szczytno nadal mają dobrych gospodarzy, niestety Świętajno bankrutuje, Ogromne zadłużenie gminy i rabunkowa gospodarka obecnej Wójt spowodują, że zabraknie pieniędzy na bieżące wydatki. O inwestycjach możemy tylko pomarzyć.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama