Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Niepodległość utrwalona parkiem (zdjęcia)


W Wielbarku odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia Niepodległości Polski, które były połączone ze Świętem Wojska Polskiego. W tym samym dniu kompleksowi sportowo-rekreacyjnemu przy ul. Księdza Jana Szadowskiego nadano imię Parku Niepodległości 1918-2018.Główne uroczystości rozpoczęły się od mszy w miejscowym kościele. Potem przy dźwiękach strażackiej orkiestry goście przemaszerowali do pobliskiego parku, gdzie uroczyście odsłonięto głaz z pamiątkową tablicą „Park Niepodległości 1918-2018 – Mieszkańcy Gminy Wielbark”.

 

Święto było połączone z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Świętym Wojska Polskiego. Dlatego to właśnie w Wielbarku żołnierze z Jednostki Wojskowej w Lipowcu odebrali swoje awanse.

 

Odbył się oczywiście też militarny piknik. Nie zabrakło grochówki i innych atrakcji dla ciała i ducha. Jedną z nich był oddany do użytku, przynajmniej oficjalnie, park wraz z placem zabaw i specjalnymi strefami sportowymi, rekreacyjnymi. Inwestycja realizowana była od 4 lat. - I tak naprawdę pozostał nam jeszcze rok, aby ją całkowicie ukończyć – mówi Grzegorz Zapadka, wójt gminy Wielbark. - Chcemy tam stworzyć też atrakcyjną strefę zieleni. Inwestycja, jak na razie kosztowała gminę 3,5 miliona złotych. Myślę, że około milion złotych w pomocy rzeczowej otrzymaliśmy od lokalnych firm. Bardzo się cieszę z tej znakomitej współpracy.

 

 

Mieszkańcy Wielbarka, z którymi rozmawialiśmy są zadowoleni ze zmian, jakie zachodzą w ich miejscowości:

 

 

 

Olga Dąbrowska,

 

 

Ten park naprawdę jest super. Plac zabaw i skatepark to rewelacja. Znajdują się w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Daleko od ruchliwych dróg. Mam dwoje dzieci i wiem, że takie miejsce przyda się na pewno. Córka jeździ tu na przykład na rolkach. Jestem od urodzenia mieszkanką Wielbarka i widać, że ta nasza miejscowość rozwija się znakomicie. Ani myślę o tym, aby stąd wyjeżdżać.

 

 

Eugeniusz Kulis


 

Kiedyś w miejscu tego parku były działki rolne. Tak naprawdę to w ogóle nie wyglądało. Pełno krzaków. Zaniedbane. Krowy, owce się pasły. Był to teren bardzo zaniedbany. Teraz wygląda to naprawdę świetnie. Lotnisko w Szymanach to takie nasze okno na świat, a dla nas w Wielbarku ten park to takie drzwi na świat (śmiech)

 

 

 

Henryk Bączek

 

Wielbark rozwija się znakomicie. Inne gminy mogą nam pozazdrościć. Ten park to kolejny element tego rozwoju. Dobrze, że dziś w kościele podczas tej uroczystej mszy chrztów nie było, a tak to trzy, cztery na mszę mamy. Liczba urodzonych dzieci też jest rozwojem. Młodzież, dzieci są, to i gmina się będzie rozwijała. Zresztą widać to po ilości tych dzieciaków, które korzystają z tego parku. Wielbark przyciąga też duże firmy, a te dają pracę.

 

 

Adam Maluchnik

 

 

Jestem 60 lat tu w Wielbarku i te zmiany, jak dla mnie, są bardzo wielkie. Nie trzeba ich wyszukiwać, widać je gołym okiem. To naprawdę ogromny skok. A to, jak zmienia się nasza gmina widać po tym parku. Kiedyś były to zapuszczone pola, ogródki, a dziś wójt stworzył wyjątkowe miejsce. Razem z wnuczkiem często tu przychodzę. Zresztą to nie tylko moja opinia. Znajomi, którzy odwiedzają nas z innych części Polski często nam zazdroszczą, bo twierdzą, że to jedyna znana im miejscowość, która rozwija się w takim tempie. To miłe usłyszeć takie słowa.

 Komentarze do artykułu

mieszkanka Świętajna

W powiecie szczycieńskim były trzy dynamicznie rozwijające się gminy: Wielbark, Szczytno i Świętajno (kolejność przypadkowa). Wielbark i Szczytno nadal mają dobrych gospodarzy, niestety Świętajno bankrutuje, Ogromne zadłużenie gminy i rabunkowa gospodarka obecnej Wójt spowodują, że zabraknie pieniędzy na bieżące wydatki. O inwestycjach możemy tylko pomarzyć.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze