Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Nauczyciele chcą motywacji o... 354 tys. zł


Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Szczytnie oczekuje od samorządu powiatowego, że zrekompensuje nauczycielom ze średnich zespołów szkół straty finansowe, które ponieśli podczas ubiegłorocznego strajku. W złożonej petycji żąda zwiększenia szkolnych budżetów o łączną kwotę blisko 354 tysięcy złotych.Petycja Zarządu Powiatowego ZNP została skierowana do przewodniczącego Rady Powiatu Jana Lisiewskiego.

 

Środki te miałyby zasilić tę część osobowego funduszu płac, który przeznaczony jest na dodatki motywacyjne. Rzecz bowiem w tym, że zgodnie z obowiązującym prawem, za czas strajkowania formalnie wynagrodzenie nauczycielom się nie należy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zwiększyć im inne, ruchome składniki wynagrodzenia, w tym właśnie wspomniane dodatki.

 

W uzasadnieniu autorzy petycji twierdzą, że finansową rekompensatę obiecał nauczycielom sam starostya Matłach. W piśmie czytamy: "W czasie trwania akcji protestacyjnej Pan Starosta odwiedzał protestujące placówki i na spotkaniach z pracownikami, składał publiczne deklaracje zrekompensowania strat jakie poniosą strajkujące osoby z tytułu potraceń wynagrodzeń.


Reklama

 

Uznajemy za rzecz oczywistą, że z obietnic należy się wywiązywać. W naszej ocenie polityk powinien mieć świadomość wagi składanych obietnic i konsekwencji jakie mogą one ze sobą nieść. Traktowaliśmy słowa Pana Starosty jako wyraz poparcia dla naszych działań i pełne zrozumienie dla naszych postulatów. Zwracamy uwagę, że były i są możliwości prawne rozwiązania tego problemu ( przykładem są między innymi, miasto Szczytno, gmina Wielbark, Olsztyn, Ełk)". Twórcy petycji postulują też, by jej treść stała się przedmiotem obrad Rady Powiatu.

 

 

Radni powiatowi tematem mają zająć się na najbliżej sesji.

Reklama

 

- Termin ostatecznie nie jest jeszcze ustalony, ale najprawdopodobniej będzie to dzień 17 – mówi przewodniczący Rady Powiatu Jan Lisiewski. - Z nauczycielską petycją się zapoznałem. Na pewno zostanie ona skierowana na posiedzenie komisji oświaty. Nie wykluczam też, że sprawa zostanie poruszona na sesji.Komentarze do artykułu

Łukasz

Pisząc się na strajk nauczyciele wiedzieli, że nie dostaną za ten czas wynagrodzenia. Więc sprawa prosta. Nie należy się. Skoro Pan Matłach składał takie obietnice, to powinien wypłacić te środki z własnej kieszeni. Oczywiście nauczyciele niech nie zapomną o podatku od darowizny przy tej okazji.

Mylady

A co na to półinteligenci?

Maro

Ja bym proponował kase przekazać na skutki walki z pandemią a nie pazernym nauczycielom którzy w tym czasie strajkowali mi nikt nie zapłaci jak zastrajkuię na własnej działalności.

oli

Jak można dopominać się zapłaty za niewykonaną pracę? Kolejni stawiają się ponad prawem! To przerażające, że tacy ludzie nazywają się pedagogami i wychowawcami. Nie dziwcie się później, że nazywają was nierobami i półinteligentami. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Szanowni, na zdjęciu nie widać żeby to było miejsce dla niepełnosprawnych więc skąd kierowca pojazdu obok mógł wiedzieć, że jest to auto osoby niepełnosprawnej, musiałby najpierw obejrzeć dokładnie sąsiadujące pojazdy w celu poszukiwania naklejek, kto tak robi, gdzie są takie zapisy w kodeksie ruchu drogowego ? Skoro kierowca zaparkował na miejscu, które nie jest przeznaczone dla osób niepełnosprawnych nie może oczekiwać, że ktoś kto parkuje obok pozostawi 2m odległości, założę, się, że także zostałby sfotografowany za zajęcie dwóch miejsc parkingowych i zwymyślany od \"ślepych\" przez Waszą redakcję. Proszę tak łatwo nie obrażać kierowcy z tego zdjęcia , uważam, że artykuł jest niestosowny, może niech autorzy lepiej wystosują prośbę do władz miasta o utworzenie większej ilości miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zamiast obrażać innych, w dodatku obrażając przy tym o ironio niedowidzących i nie, nie jestem właścicielem pojazdu ze zdjęcia. Więcej empatii dla wszystkich ludzi.

  Kierowca


  2020-05-28 12:21:25
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić (naprawdę nie rozumiem) dlaczego projekty tyle kosztują. W każdym urzędzie siedzą urzędnicy, którzy skończyli szkoły i mają papiery architektów. Czy nie można zrobić tego taniej? Drugi pomysł, to może znaleźć studentów architektury i może w ramach pracy dyplomowej mogliby stworzyć coś takiego.

  WCpiker


  2020-05-28 10:47:19
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00