Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Nasi wojownicy walczyli dla chorych


W sobotę liczna ekipa szczycieńskich bokserów gościła się w Lidzbarku Warmińskim, gdzie odbyły się walki sparingowe oraz druga edycja charytatywnej gali "Olympia Fight Night", której dochód przeznaczony został na leczenie i rehabilitację dwóch młodych mieszkańców tamtejszego miasta.Kilka godzin przed galą podopieczni Zenona Jagiełły mieli okazję skrzyżować rękawice w międzyklubowych springach z rówieśnikami z innych miast. Na ringu stanęli Patryk Borucki, Maja Skwiot, Eryk Kryszyłowicz, Kornel Kryszyłowicz, Julia Urtnowska , Nikodem Imelski, Marcel Bogdański, Michał Wiktorowski oraz Bartek Szempliński.


Reklama

 

Reklama

Kilka godzin później, pod hasłem "Walczymy razem dla dobra dzieciaków" podopieczni Zenona Jagiełły boksowali w 6 świetnych potyczkach.

 

- Maciek Sztura pokazał walkę na wysokim poziomie wygrywając z przeciwnikiem przez poddanie przed czasem. Boksował w dużych płaszczyznach, dół, góra, rozkładając go na łopatki - cieszy się trener. - Kacper Czyżman wygrał z przeciwnikami na punkty, a Maciej Modrzejewski przegrał niejednogłośną decyzją sędziów 3:2. Dodatkowo stoczone zostały także dwa fajne sparingi w wykonaniu Patryka Sawlańskiego oraz Igora Jagiełły.

 

Na dużą pochwałę zasługuje Michał Wiktorowski, który w stresującym debiutanckim występie stanął do walki z miejscowym zawodnikiem i go pokonał.

 

- Nie bał się zepchnąć przeciwnika do lin i zadawać sporo "ważące" ciosy. Tylko się cieszyć i oby tak dalej - podsumowuje trener.

 

Za tydzień (7-9.05), dzięki uprzejmości wójta gminy Jedwabno, Sławomira Ambroziaka, szczycieńscy bokserzy pojawią się większą grupą w Szczecinie, w którym odbędzie się licznie obsadzone Międzynarodowe Grand Prix o Puchar Skorpiona.

 

DDKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze