Reklama


Reklama

„Narko-transakcja” przerwana przez policję


Kryminalni ze Szczytna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu jednego z nich ujawniono i zabezpieczono torebki foliowe z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego. Drugi z nich posiadał przy sobie środki odurzające.Dwaj mieszkańcy Szczytna (25 i 21 lat) spotkali się w sobotę na terenie miasta w celu dokonania transakcji. Niespodziewanie przerwali im ją policjanci, którzy wkroczyli do akcji. Podczas podjętych czynności jeden z nich zaczął uciekać. Przy współpracy z policjantami patrolu interwencyjnego został zatrzymany.


Reklama

 

Reklama

- 25-letni mieszkaniec Szczytna miał w swoim miejscu zamieszkania biały proszek i susz rośliny – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - Ujawniono w mieszkaniu również wagę, która służyła do rozdzielania zabronionego towaru. Z kolei 21-letni mieszkaniec Szczytna miał przy sobie substancje zabronione. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji. Po przeprowadzeniu wstępnych badań przy użyciu testerów narkotykowych okazało się, iż zabezpieczone narkotyki to amfetamina oraz marihuana.

 

 

- Prowadzone działania operacyjne policjantów wydziału kryminalnego zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej szczycieńskiej jednostki pozwoliły postawić mężczyznom zarzuty posiadania środków odurzających – mówi sierżant Manelska. - Za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn usłyszał również zarzut udzielania substancji psychotropowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, za co grozi dodatkowa kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze