Sobota, 6 Czerwiec, Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

Nadchodzą śmieciowe podwyżki


Na czwartkowej sesji radni gminy Dźwierzuty zajęli się opłatami za odbiór śmieci. 28 zł miesięcznie od osoby ma wynieść stawka podstawowa, w przypadku gdy odpady będą segregowane. Jeśli nie, to każdy mieszkaniec gminy zapłaci karę w wysokości jej dwukrotności, czyli 56 zł miesięcznie.



Przewidziana jest też 8-złotowa ulga za kompostowanie bioodpadów.

 

W przypadku letników, którzy nie są stałymi mieszkańcami gminy stawka uzależniona jest od wielkości pojemnika, który będzie używany. 120 litrów – 16,90 zł, 240 litrów – 33,80 zł, 1100 litrów – 54 zł (w przypadku odpadów segregowanych). Jeśli odpady nie będą segregowane wówczas te stawki wzrosną dwukrotnie.


Reklama

 

 

W uzasadnieniu uchwały można wyczytać, że wzrost cen spowodowany jest głównie rosnącymi kosztami zagospodarowania odpadów w ZGOK w Olsztynie.

 

Roczny koszt „obsługi śmieciowej” w gminie, według szacunków na 2020 rok, ma wynieść ponad 1 mln 361 tys. zł.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-05-17 12:17:17

Zmiana cen i systemu śmieciowego w Rozogach

  • Piątek, 2018-01-12 10:46:17

Podwyżki dla sołtysów w gminie Wielbark

Reklama


Komentarze

  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Widziałem kilkukrotnie,jak wyglądają ,,odłowy\" panów rybaków. ,,Legalni kłusownicy\"- to najlepsze określenie tych bandytów.

    Otwarte oczy


    2020-06-05 09:29:07
  • Pijane rekordy na drogach powiatu
    Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

    Kaja


    2020-06-05 04:08:30
  • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
    Ptaki ważniejsze od asfaltu na drodze dla burmistrza.

    Wachacz


    2020-06-04 22:38:30
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Pan dyrektor widocznie nie wie co się nad wodą dzieje.

    Enduro


    2020-06-04 18:43:14
  • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
    A kiedy będzie asfalt na drodze w tej wiosce ?

    Zainteresowany


    2020-06-04 15:14:19
  • Bukiet dostarczył kurier
    To jest wygodna opcja, też wysyłałam babci na urodziny bukiet i kosz słodyczy pocztą kwiatową. Z racji korony nie ma co narażać seniora poprzez osobisty kontakt, a można złożyć życzenia telefonicznie.

    Maria


    2020-06-04 15:10:03
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

    Wedkarz


    2020-06-04 08:39:29
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

    Wędkarz


    2020-06-04 08:15:50
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

    MJS Blue


    2020-06-04 07:09:35
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

    Boleń


    2020-06-04 00:21:43