Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Myśliwi wcielili się w rolę św. Mikołaja (zdjęcia)


Trzydzieści paczek pełnych upominków przekazali uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach myśliwi z Koła Łowieckiego „Ryś” Dźwierzuty. Spotkanie świąteczne odbyło się w czwartek 20 grudnia w siedzibie ŚDS.Polski Związek Łowiecki jest organizatorem akcji „Myśliwska Paczka”. Głównym jej założeniem jest to, aby pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce – domów dziecka, samotnej matki czy domów opieki dla seniorów. W ten szczytny cel aktywnie włączyli się członkowie KŁ „Ryś” Dźwierzuty. W czwartek 20 grudnia odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach.

 

- Pomagamy placówkom od wielu lat – mówi Romuald Amborski, skarbnik KŁ „Ryś” Dźwierzuty i zarazem inicjator akcji „Myśliwska Paczka” na terenie gminy Dźwierzuty. – To już taka nasza tradycja. Ufundowaliśmy placówkom wiele upominków, w tym między innymi: telewizory, zestawy do odbioru telewizji satelitarnej i tablice multimedialne. Teraz przyszedł czas, aby wspomóc seniorów. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i dlatego w tym roku postanowiliśmy odwiedzić podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach. Cieszymy się, że mogliśmy im sprawić radość w tym szczególnym czasie – dodaje.


 

Każdy z prezentów był tak sam. „Skład” upominków został bowiem wcześniej przygotowany, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony. Na liście znalazły się produkty codziennego użytku, ale zabrakło także słodyczy. Jak się okazało nie tylko prezenty były niespodzianką. Pensjonariusze przygotowali bowiem wigilijny własnoręcznie przygotowany poczęstunek dla swoich gości. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd i upominków.

Grzegorz Siemieniuk

 

Fot. Leszek MierzejewskiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34