Reklama


Reklama

Myśliwi wcielili się w rolę św. Mikołaja (zdjęcia)


Trzydzieści paczek pełnych upominków przekazali uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach myśliwi z Koła Łowieckiego „Ryś” Dźwierzuty. Spotkanie świąteczne odbyło się w czwartek 20 grudnia w siedzibie ŚDS.



Polski Związek Łowiecki jest organizatorem akcji „Myśliwska Paczka”. Głównym jej założeniem jest to, aby pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce – domów dziecka, samotnej matki czy domów opieki dla seniorów. W ten szczytny cel aktywnie włączyli się członkowie KŁ „Ryś” Dźwierzuty. W czwartek 20 grudnia odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach.


Reklama

 

Reklama

- Pomagamy placówkom od wielu lat – mówi Romuald Amborski, skarbnik KŁ „Ryś” Dźwierzuty i zarazem inicjator akcji „Myśliwska Paczka” na terenie gminy Dźwierzuty. – To już taka nasza tradycja. Ufundowaliśmy placówkom wiele upominków, w tym między innymi: telewizory, zestawy do odbioru telewizji satelitarnej i tablice multimedialne. Teraz przyszedł czas, aby wspomóc seniorów. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i dlatego w tym roku postanowiliśmy odwiedzić podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach. Cieszymy się, że mogliśmy im sprawić radość w tym szczególnym czasie – dodaje.

 

Każdy z prezentów był tak sam. „Skład” upominków został bowiem wcześniej przygotowany, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony. Na liście znalazły się produkty codziennego użytku, ale zabrakło także słodyczy. Jak się okazało nie tylko prezenty były niespodzianką. Pensjonariusze przygotowali bowiem wigilijny własnoręcznie przygotowany poczęstunek dla swoich gości. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd i upominków.

Grzegorz Siemieniuk

 

Fot. Leszek Mierzejewski



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze