Poniedziałek, 17 Czerwiec, Imieniny: Aliny, Anety, Benona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Muzealna rocznica wojny


Tradycyjnie rocznica wybuchu II wojny światowej jest obchodzona łącznie z tymi, którzy jeszcze ten wybuch pamiętają, których czas wojennej hekatomby dotknął osobiście. W sobotę, 1 września, takie spotkanie odbyło się w Muzeum Mazurskim w Szczytnie.Spotkanie z okazji 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej rozpoczęło się od wernisażu wystawy zdjęciowej pt. „Na nowo. Warszawiacy 1945-55”.

 

Część oficjalną rozpoczęły oficjalne wystąpienia, po których ks. Andrzej Wysocki został odznaczony za zasługi dla Związku Kombatantów Polskich i Byłych Więźniów Politycznych, a kilka innych osób otrzymało okolicznościowe medale z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Starosta wręczył je Urszuli Haczkiewicz, prezes Koła Światowego Żołnierzy AK w Szczytnie, Zygmuntowi Gołaszewskiemu, przewodniczącemu Zarządu Powiatowego Rady Kombatantów, Romanowi Kacprzakowi Prezesowi Oddziału Związku Inwalidów Wojennych, Wincentemu Leszczyńskiemu, prezesowi Koła Związku Sybiraków w Szczytnie.


 


Część artystyczną wypełniły występy uczestników zajęć prowadzonych przez „Kreolię”. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na wspólny obiad do sali kafli mazurskich.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze