Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Monitoring popilnuje Rozóg


Jeszcze w tym roku w Rozogach ma być zamontowany monitoring. Stolicę gminy będzie obserwować 20 kamer. Koszt inwestycji szacuje się na około 100 tys. zł. Nie, nie jest to efekt głośnego napadu na bank w Rozogach.Do budowy monitoringu przymierzaliśmy się w naszej gminie od roku – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki. - W lutym otrzymałem nawet pismo od kierownika posterunku policji w Świętajnie z taką sugestią. Stwierdził, że w obrębie amfiteatru grupuje się młodzież w wieku od 16 do 25 lat. Bywa, że spożywany jest tam alkohol i palone papierosy.

 

Kierownik posterunku zwrócił też uwagę, że jest to teren niedoświetlony, dochodzi do zakłócania spokoju oraz niszczenia mienia.


Reklama

 

Reklama

Gmina ma w tegorocznym budżecie zarezerwowane na ten cel 100 tys. zł. Szukany jest już wykonawca.

 

- Planujemy zamontowanie 20 kamer w parku, przy amfiteatrze, otwartej strefie aktywności, czy szkole – mówi wójt Kudrzycki. - Po ostatnim incydencie i napadzie na bank na pewno kilka kamer zawiśnie też w samym centrum Rozóg. Myślę, że przyczyni się to do znaczącego wzrostu bezpieczeństwa.

 

Do tej pory monitoring działała jedynie w szkole w Rozogach. Funkcjonuje tam od 15 lat. - Obejmuje wnętrze budynków, ale również teren do nich przylegający – mówi wójt Kudrzycki, który przez lata był też dyrektorem placówki.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze