Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Meble ogrodowe i motorynka nie trafiły do nowych właścicieli


40-letnia mieszkanka Wielbarka i 35-letni mieszkaniec Szczytna padli ofiarą oszustwa internetowego. Kobieta kupiła meble ogrodowe o wartości blisko 1400 złotych, a mężczyzna motorynkę marki Romet o wartości 300 złotych. Niestety, w obu przypadkach pomimo przedpłaty towar, nie trafił do nowych właścicieli. Policjanci po raz kolejny przypominają! Oszuści nie mają skrupułów. Wykorzystają każdą okazję, aby się wzbogacić!W ostatnich dniach do szczycieńskiej komendy zgłosiła się 40-letnia mieszkanka Wielbarka oraz 35-latek ze Szczytna. Kobieta twierdziła, że padła ofiarą oszustwa Internetowego. Pokrzywdzona dokonała zakupu mebli ogrodowych, za które dokonała przedpłaty w kwocie blisko 1400 złotych. Niestety, zakupiony przez nią towar do chwili obecnej do niej nie dotarł.

Również 35-letni mieszkaniec Szczytna, który za pośrednictwem „sieci” dokonał zakupu motorynki marki Romet nie może nacieszyć się zakupionym przez siebie pojazdem. Pomimo, iż mężczyzna zapłacił za niego, motocykl nie trafił do nowego właściciela.


Reklama

 

Policjanci przypominają!

 

Dokonując zakupów przez Internet czy telefon, kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Korzystajmy ze sprawdzonych aukcji i kupujmy produkty od zaufanych sprzedawców. Wyszukujmy sklepy, które cieszą się dobrą opinią i działają na rynku od dłuższego czasu. Uważnie czytajmy opisy przedmiotów, którymi jesteśmy zainteresowani. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedających i rozważnie przelewajmy pieniądze za wybrany towar. Internet tak jak każde inne miejsce nie powinno zwalniać nas z czujności i zachowania zdrowego rozsądku.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze