Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Marzeniem Damiana jest dwumetrowy sum (zdjęcia)


Jezioro Domowe Duże wciąż kryje w sobie rekordowe ryby. W nocy z niedzieli na poniedziałek Damian Koszałka złapał dwa olbrzymie sumy – jeden z nich miał 170 cm, a drugi 174 cm. - To na razie moje rekordowe okazy – mówi młody wędkarz. - Ale wciąż poluję na tego dwumetrowego plus. Myślę, że w naszym jeziorze takich ryb jest co najmniej kilka.Damian Koszałka to 29-letni wędkarz ze Szczytna. Jak sam przyznaje, tą pasją zaraził go jego tata Jan.

 

- Nie pamiętam dokładnie kiedy po raz pierwszy zabrał mnie na ryby, ale pamiętam, że zakochałem się w tym, gdy byliśmy nad jeziorem Tałty w okolicach Mikołajek. I pamiętam niepowtarzalny klimat tej wyprawy.

 

Od tamtego czasu Damian najpierw z tatą, a potem już samodzielnie, wybierał się na wędkowanie. Ostatnimi czasy wyspecjalizował się w polowaniu na sumy. Łowi je w Jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie.

 

- Najpierw wyciągnąłem 82-centymetrowego – wspomina. - Pomyślałem, jaka olbrzymia zdobycz. Ale nieco później w moje ręce wpadły 120-centymetrowy i 154-centymetrowy sum. A teraz jednej nocy wyciągnąłem z wody sumy o długości 170 i 174 centymetry. Myślę, że każdy z nich ważył ponad 30 kilogramów. To chyba największe jak na razie okazy wyciągnięte z naszego jeziora. Walczyłem z każdym z nich po dobre 30 minut. Naprawdę kawał porządnej ryby. Ogromna satysfakcja.


Reklama

 

Ale pan Damian nie rezygnuje z dalszych polowań. - Szukam tego dwumetrowego plus – mówi z uśmiechem. - Jestem przekonany, że takich sztuk w naszym jeziorze jest co najmniej kilka. Mają tu bowiem doskonałe warunki do rozwoju. Jezioro jest płytkie, pełne pokarmu.

 

Dwa ostanie olbrzymy po sfotografowaniu trafiły z powrotem do jeziora.

 

- Kiedyś jadłem suma i nie bardzo mi smakował, dlatego teraz wypuszczam je do wody – mówi Damian Koszałka, który prywatnie jest pracownikiem wielbarskiej Ikei.

 

Jak przygotowuje się do takiego wędkowania? -

Reklama

 

To tajemnica – śmieje się. - Podstawa to dobry i wytrzymały sprzęt, odpowiednie miejsce i cierpliwość – zdradza jedynie.Komentarze do artykułu

Wedkarz

I po co to wypuszczać jak to je wszystko co popadnie. Nigdy tam ryb nie będzie jak takie coś tam pływa!!!!! Kto to w ogóle wpuścił do tego jeziora?????

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama