Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Maciej Jóźwik zadebiutował w kadrze narodowej

Maciej Jóźwik, bokser Gwardi Szczytno, zaliczył w miniony piątek debiut w kadrze narodowej Polski. Startujący w wadze 52 kg 19-latek wraz z pięcioma kolegami wziął udział w międzynarodowym turnieju w węgierskim Debreczynie.Jóźwik dzięki wolnemu losowi trafił od razu do półfinału, gdzie uległ późniejszemu ...

• Data:

Maciej Jóźwik, bokser Gwardi Szczytno, zaliczył w miniony piątek debiut w kadrze narodowej Polski. Startujący w wadze 52 kg 19-latek wraz z pięcioma kolegami wziął udział w międzynarodowym turnieju w węgierskim Debreczynie.Jóźwik dzięki wolnemu losowi trafił od razu do półfinału, gdzie uległ późniejszemu triumfatorowi chińczykowi Chang Yongowi.

Debiutujący w kadrze bokser ze Szczytna podczas turnieju w Debreczynie wylosował od razu półfinał co z góry zapewniło mu co najmniej brązowy medal. W walce o finał Jóźwik trafił na Changa Yonga z Chin. Górą w tym pojedynku okazał się bardziej doświadczony rywal, który zwyciężył 20:6. Po zawodach Jóźwik, chwalony przez trenera kadry Michała Nowaka, w walkach towarzyskich miał okazję sparować z dwukrotnym olimpijczykiem.

Turniej w Debreczynie był jednym z elementów przygotowań kadry narodowej seniorów do Mistrzostw Europy w Mińsku, a dla trenera kadry wskazówką do ostatecznej decyzji co do składu polskiej ekipy. Jóźwik natomiast już w ten weekend będzie walczył w kolejnej odsłonie z czterech turniejów Grand Prix.