Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

MZ: w szpitalach jest 34 864 pacjentów z COVID-19; o 173 więcej niż w środę


W szpitalach przebywa 34 864 pacjentów z COVID-19, o 173 więcej niż w środę. Wspomagania respiratorem wymaga 3362 chorych, o 20 więcej niż dzień wcześniej – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.



Resort zdrowia przekazał w czwartek, że w kraju przygotowano 44 878 łóżek i 4293 respiratory dla pacjentów z COVID-19.

 

W środę w szpitalu przebywało 34 691 pacjentów, z czego 3342 pod respiratorem, we wtorek 33 544 pacjentów, a pod respiratorami pozostawało 3315 chorych, w poniedziałek było to odpowiednio 32 656 i 3269 chorych, a w niedzielę – 31 927 i 3225.


Reklama

 

Tydzień temu, w czwartek 1 kwietnia, hospitalizowanych z powodu COVID-19 było 31 811 pacjentów, w tym 3143 pod respiratorami. Dwa tygodnie temu, 25 marca, w szpitalach było 27 118 pacjentów, z czego 2620 pod respiratorami.

 

Resort zdrowia w czwartek poinformował też, że kwarantanną objęto 433 346 osób. Dotąd po zakażeniu koronawirusem wyzdrowiały 2 076 504 osoby.(PAP)

Reklama

 

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ joz/



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Kocie łby zastąpi kostka
    parodia

    śmiechu warte


    2021-09-28 09:08:03
  • Mural Klenczona z opóźnieniem
    \"Zwróciliśmy się do trzech firm artystycznych więc potrzebujemy więcej kasy\"

    kradziej


    2021-09-28 09:01:13
  • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
    Palący problem. Jak chce to niech sobie stawia tylko niech sam pokryje koszty.

    karierowicz


    2021-09-28 08:58:38
  • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
    Dobra inicjatywa. To, że mieszkańcy się burzą jest efektem braku wiedzy co do życia. Braki sięgają sprzed 89 roku. Więc jeszcze 3 pokolenia jak zmienią swoją mentalność względem życia. Niedługo ich pomniki oglądać będziemy. Co do godności należy się ona każdemu! Co do bólu kobiet droga jest tylko jedna terapia i wsparcie męża, którego w większości te kobiety nie mają.

    Mieszkaniec


    2021-09-28 08:29:14
  • Dwie groźne kolizje, policja apeluje o ostrożność (zdjęcia)
    Trzy ,droga Dżwiersztyny-Dybowo wyjście z zakrętu przy torach kolejowych ,zaliczony rów przydrożny.

    !


    2021-09-28 08:16:49
  • Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)
    Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

    marian


    2021-09-28 06:57:52
  • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
    Coś mi się wydaje, że tu ktoś resztki rozumu utracił? Jak się nie ma nic sensownego do zaoferowania, to trzeba palnąć cokolwiek, byle było o mnie głośno. Niech ludziska mają temat zastępczy!!!

    Taki jeden


    2021-09-27 21:24:49
  • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
    Odeszli od zdrowych zmysłów i tyle. Szczególnie ten pan.

    Jack


    2021-09-27 21:16:19
  • Mural Klenczona z opóźnieniem
    Tego murala w ogóle nie powinno być. Dziwię się, że szkoła imienia Fryderyka Chopina zgodziła się na to. Chopin w swojej epoce był awangardą w przeciwieństwie do Klenczona - wtórnika.

    Taki sobie czytelnik


    2021-09-27 19:47:32
  • Mural Klenczona z opóźnieniem
    Oszałamiający tysiąc złotych nie podziałał na wyobraźnię artystów

    Szczytnianin