Reklama


Reklama

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN SKKK (zdjęcia)


Zamiast corocznego spotkania ze świętym Mikołajem w DOJO w Szczytnie, Zarząd SKKK wraz z Powiatowym Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie postanowili zorganizować Turniej Mikołajkowy Karate Kyokushin SKKK. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.Do rywalizacji zgłosiło się ponad 70 zawodników i zawodniczek z SKKK. Ze względu na wyjątkową sytuację i z tym związane obostrzenia turniej trzeba było rozłożyć na dwa dni. W środę w szranki stanęli najmłodsi wojownicy, w przedziale wiekowym od 4 do 10 lat, a czwartek należał do nieco starszych: 11 - 14 lat.

 

Podczas przygotowań do zawodów atmosfera z nimi związana oraz chęć rywalizacji sportowej udzieliła się zawodnikom grupy 35+ i oni również zapragnęli powalczyć o tytuł najlepszego wojownika SKKK 2020 roku.

 

Aby zdobyć taki tytuł uczestnicy poszczególnych kategorii wiekowych musieli wykazać się dużą wszechstronnością, bowiem regulamin turnieju przewidywał aż trzy konkurencje, KUMITE (wolna walka), KATA (ćwiczenia formalne) oraz WALKA z CIENIEM. Za każde wywalczone miejsce można było zdobyć określoną liczbę punktów, wygrywał ten, kto zebrał ich najwięcej.

 

Rywalizacja była tak zacięta, że sędziowie często stawali przed bardzo trudnym wyborem, co wyżej oceniać: technikę czy ogromną determinację i wolę walki. Turniej odbył się bez udziału rodziców tym większe brawa należą się najmłodszym, którzy mimo bezpośredniego braku wsparcia ze strony najbliższych dzielnie walczyli o okazałe puchary.


Reklama

 

Nad sprawnym przebiegu turnieju czuwali zawodnicy z grupy zaawansowanej, dla których zawody to chleb powszedni. Za pomoc przy organizacji turnieju wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

Oto lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

4-5-6 lat

 

I - Warpas Jakub

II - Górska Emilia

III - Zaborowski Paweł

 

7-8 lat

 

I - Gołota Michał

II - Kirkuć Michał

III - Warpas Aleksander

 

9-10 lat

 

I - Młynarczyk Katarzyna

II - Hajn Grzegorz

Reklama

III - Pędowski Emil

 

11 lat

 

I - Wąsewicz Paula

II - Dragun Łucja

III - Krysztopik Julia

 

12-13-14 lat

 

I - Dragun Aleks oraz Wiśniewska Martyna

II - Zembrzuski Maksymilian

III - Cymerman Wiktor

 

35+

 

I - Jaworski Robert, a wśród kobiet Hajdukiewicz Magda

II - Danielski Mariusz

III - Jeger Michał

 

pzKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze