Sobota, 11 Lipiec, Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi -

Reklama


Reklama

Lodowisko już zarobiło 28 tys. zł


Okazuje się, że szczycieńskie lodowisko stało się jednym z bardziej dochodowych miejsc w naszym mieście. Przez 19 dni działalności zarobiło niemal 28 tys. zł. Skorzystało z niego około 6 tysięcy osób.- Pieniądze, które pozyskujemy za wstęp, czy wynajem łyżew wracają do budżetu miejskiego, co tak naprawdę obniża koszt wynajmu – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie.

 

Lodowisko zostało wydzierżawione od firmy z Jastrzębia-Zdroju, która swoją usługę wyceniła na 169 tys. 740 zł.


Reklama

 

Lodowisko jest czynne przez cały tydzień, w godz. 10:00-20:00. Znajduje się na boisku do koszykówki przy ulicy Spacerowej, w sąsiedztwie bazy wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu. Tam też mieści się wypożyczalnia łyżew.

 

Dzieci za wejście na lodowisko płacą 2,5 zł za godzinę, dorośli – 5 zł. Identyczne stawki obowiązują za wypożyczenie łyżew.

Reklama

 

 

 

Dzieci do lat 7 lodową zabawę mają całkowicie za darmo. Obowiązują też zniżki z kartami seniora, czy dużej rodziny. Za darmo, po wcześniejszej rezerwacji, z lodowiska będą mogli korzystać uczniowie miejskich szkół w grupach zorganizowanych, np. całe klasy z wychowawcą.

 Komentarze do artykułu

Antonia do malkontentów

Co za różnica, czy lodowisko zarobiło czy straciło, bo w ogólnym rozrachunku w przypadku korzyści zdrowotnych wynikających z uprawiania jakiegokolwiek sportu, jest to zawsze bilans dodatni! Pomysłodawcom budowy lodowiska można tylko przyklasnąć Trzymać tak dalej!

Mirek

Co za różnica czy zarobiło czy to jest przychód ? Jeśli potrzebujecie takiej wiedzy czy to jest czysty zysk to może pofatygujcie się do urzędu lub do Mos-u i zapytajcie jak wygląda sytuacja ? Wcześniej psioczyli, że po co nam lodowisko ? Teraz psioczenie ile dokładnie zarobiło ? Jestem przekonany, że nawet jeśli by zarobiło 500 tyś złotych w 3 tygodnie, z czego połowa tej kwoty na czysto to i tak parę osób znalazłoby kolejny powód do narzekania. Idź jeden z drugim pojeździć na tych łyżwach i cieszyć się jak pozostali mieszkańcy.

Wojciech

To \"zarobiło\" czy taki jest przychód?

Marian

i tak powinna wygladac DOBRA ZMIANA !!!!

Do Kier

Kier ty uposledzony jestes? W 19 dni 28 tys a piszesz ze w 2 miesiące tyle. O tym utrzymaniu za 116k to tez zes dojebal xD

Kier

To może Pan radny Leska na własny koszt zrobi lodowisko jako formę inwestycji własnej tj koszt utrzymania za 2 miesiące to ok 116.000zł a dochód z tytułu biletów za 2 miesiace to ok 28.000 zł. Może Pan Leska wciągnie do współpracy burmistrza i razem zainwestują to przedsięwzięcie oczywiście ze środków własnych nie miejskich. Będą biznesmenami jak ta lala.

bąbel z nosa

a ile szczytno ma mieszkańców ??

Kasia Kuciej

Dla takich inicjatyw i ludzi chcialo by sie wrocic szkoda tylko ze jest ich tak niewielu brawo Arek

23 LETNI MIESZKANIEC SZCZYTNA

BRAWOOOOO! W KOŃCU SIĘ DZIEJE W MIEŚCIE! A TERAZ ZOBACZYŁEM OGŁOSZENIE DISCO LODOWISKO. TAŃCE PLUS MECZ! SUPER!!! I WIEM ŻE TO NIE KONIEC IMPREZ NA TYM WSPANIAŁYM OBIEKCIE. DOBRZY LUDZIE NA WŁAŚCIWYCH STANOWISKACH! :)

Marek G.

Brawo Arek. W Piszu takiej inicjatywy brakuje.Pozdrawiam.Zycze Wesołych Świat.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To że jest poniemiecki pozarywany bruk na tej drodze przez wieś niepoprawny od kilkunastu lat to winni są:dyrektorzy Zarządu dróg , włodarze dawnej gminy obecnie miasta Pasym oraz mieszkańcy tej wsi. Od drugiej wojny światowej obecnie mija 75 lat i przez ten czas nawet metr bieżący asfaltu na tym bruku nie został położony, a więc Brawo Wy za starania się. Obecny nowy dyrektor rozpoczął naprawianie tej drogi i z czasem pewnie pojawi się na niej asfalt a wtedy szczęki wam opadną z wrażenia. Koniec polemiki. Dziękuję za uwagę i do spotkania na asfaltowej drodze u was.

  Do zakłamanego .....,


  2020-07-10 15:42:59
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Piszę o naprawie drogi w CENTRUM wsi Dźwiersztyny czytaj uważnie:: w centrum to nie na koncu! Coś zalali coś ubili i jezdnia w chwili obecnej jest podzielona na pol. Na jedenj połowie jezdni stoi woda, druga połowa jezdni to głębokie dziury. Jest zrobione na odwal i tyle. Chyba że nawet nie zauwazyles tego remontu w centrum wsi bo jest gorzej niż było wiec ciężko nazwać to remontem. Spaprali robotę i tyle!

  Do zakłamanego...


  2020-07-10 11:00:13
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Pozdrawiam jeszcze może żyjących partyjniaków i SB-ków Na cmentarzu odkryłem grób niejakiej Sabiny Mesojed, bylej dyrektorki Liceum Wychowawczyń Przedszkoli opatrzony krzyżem A kto kiedyś zabranial w niedzielę chodzenia do kościola młodzieży w internacie? Widać jak trwoga to do Boga.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-10 02:24:38
 • Szczytno odcięte od wody
  Ta woda jest mętna a po każdym przegotowaniu coś pływa, są oka jak w rosole! Jest mętna wygląda jakby była prosto z jeziora! Do każdego gotowania myję dokładnie rondel, który po wylaniu wody jest biały od osadu na pół milimetra! Jakby potarta kreda. Można w garnku pisać, jak na tablicy! Woda ma okropny smak! Żyję długo na tym świecie, ale jeszcze nigdy takiej wody nie piłam! Boję się o nasze zdrowie i życie! I dziwię się, że nikt o tym nie mówi - może dlatego, że w czajnikach nic nie widzą! Dlaczego Sanepid tego nie zbada? Awaria był ok dwa tygodnie temu a dziś jest 09.07.2020r

  B.M.W Szczytno ul. Polska 9/12


  2020-07-09 22:28:26
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Przejeżdżam przez tę wieś i ktoś tu głupoty wypisuje że jest gorzej niż było , kiedyś strach było przejechać przez te bagno na drodze że woda do auta przez progi się naleje. Odnośnie jednej i drugiej strony drogi ktoś tu pisze znowu brednie a mianowicie na poboczu z jednej strony drogi stoi nie woda ale gnojowica spływająca z obory od gospodarza natomiast z drugiej strony jest położona kostka brukowa jest chodnik. Wstyd jest tak kłamać i wprowadzać w błąd innych !.

  Do zakłamanego mieszkańca z Dżwiersztyn.


  2020-07-09 16:43:22
 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41