Środa, 8 Kwiecień, Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Lodowisko już zarobiło 28 tys. zł


Okazuje się, że szczycieńskie lodowisko stało się jednym z bardziej dochodowych miejsc w naszym mieście. Przez 19 dni działalności zarobiło niemal 28 tys. zł. Skorzystało z niego około 6 tysięcy osób.- Pieniądze, które pozyskujemy za wstęp, czy wynajem łyżew wracają do budżetu miejskiego, co tak naprawdę obniża koszt wynajmu – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie.

 

Lodowisko zostało wydzierżawione od firmy z Jastrzębia-Zdroju, która swoją usługę wyceniła na 169 tys. 740 zł.


Reklama

 

Lodowisko jest czynne przez cały tydzień, w godz. 10:00-20:00. Znajduje się na boisku do koszykówki przy ulicy Spacerowej, w sąsiedztwie bazy wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu. Tam też mieści się wypożyczalnia łyżew.

 

Dzieci za wejście na lodowisko płacą 2,5 zł za godzinę, dorośli – 5 zł. Identyczne stawki obowiązują za wypożyczenie łyżew.

Reklama

 

 

 

Dzieci do lat 7 lodową zabawę mają całkowicie za darmo. Obowiązują też zniżki z kartami seniora, czy dużej rodziny. Za darmo, po wcześniejszej rezerwacji, z lodowiska będą mogli korzystać uczniowie miejskich szkół w grupach zorganizowanych, np. całe klasy z wychowawcą.

 Komentarze do artykułu

Antonia do malkontentów

Co za różnica, czy lodowisko zarobiło czy straciło, bo w ogólnym rozrachunku w przypadku korzyści zdrowotnych wynikających z uprawiania jakiegokolwiek sportu, jest to zawsze bilans dodatni! Pomysłodawcom budowy lodowiska można tylko przyklasnąć Trzymać tak dalej!

Mirek

Co za różnica czy zarobiło czy to jest przychód ? Jeśli potrzebujecie takiej wiedzy czy to jest czysty zysk to może pofatygujcie się do urzędu lub do Mos-u i zapytajcie jak wygląda sytuacja ? Wcześniej psioczyli, że po co nam lodowisko ? Teraz psioczenie ile dokładnie zarobiło ? Jestem przekonany, że nawet jeśli by zarobiło 500 tyś złotych w 3 tygodnie, z czego połowa tej kwoty na czysto to i tak parę osób znalazłoby kolejny powód do narzekania. Idź jeden z drugim pojeździć na tych łyżwach i cieszyć się jak pozostali mieszkańcy.

Wojciech

To \"zarobiło\" czy taki jest przychód?

Marian

i tak powinna wygladac DOBRA ZMIANA !!!!

Do Kier

Kier ty uposledzony jestes? W 19 dni 28 tys a piszesz ze w 2 miesiące tyle. O tym utrzymaniu za 116k to tez zes dojebal xD

Kier

To może Pan radny Leska na własny koszt zrobi lodowisko jako formę inwestycji własnej tj koszt utrzymania za 2 miesiące to ok 116.000zł a dochód z tytułu biletów za 2 miesiace to ok 28.000 zł. Może Pan Leska wciągnie do współpracy burmistrza i razem zainwestują to przedsięwzięcie oczywiście ze środków własnych nie miejskich. Będą biznesmenami jak ta lala.

bąbel z nosa

a ile szczytno ma mieszkańców ??

Kasia Kuciej

Dla takich inicjatyw i ludzi chcialo by sie wrocic szkoda tylko ze jest ich tak niewielu brawo Arek

23 LETNI MIESZKANIEC SZCZYTNA

BRAWOOOOO! W KOŃCU SIĘ DZIEJE W MIEŚCIE! A TERAZ ZOBACZYŁEM OGŁOSZENIE DISCO LODOWISKO. TAŃCE PLUS MECZ! SUPER!!! I WIEM ŻE TO NIE KONIEC IMPREZ NA TYM WSPANIAŁYM OBIEKCIE. DOBRZY LUDZIE NA WŁAŚCIWYCH STANOWISKACH! :)

Marek G.

Brawo Arek. W Piszu takiej inicjatywy brakuje.Pozdrawiam.Zycze Wesołych Świat.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Jeżeli zwolniło się 34 miejsca w żłobku, a podań złożono 60, w tym 10 z terenu Gminy Wiejskiej Szczytno (nieuprawnionych), to znaczy, że brak jest miejsc dla 16. dzieciaków. Skąd więc mowa o tym, że brakuje 22. miejsc? Z drugiej strony to straszne, że tylko 50. dzieciaków ma trafić do żłobka - tzn., że przyrost naturalny w Szczytnie jest słabiutki. I tylko otwarcie się na Gminę Wiejską (pod stołem, nieoficjalnie) może utrzymać żłobek w Szczytnie utrzymać. Tak bywa szkołach wiejskich, gdzie dzieci są \"podkradane\", aby utrzymać ich funkcjonowanie.

  Krajan


  2020-04-08 16:21:04
 • Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi
  No i widzicie - 55 tys. zebranych na respirator przez mieszkańców miasta, A tych 21. radnych, co kosztują tychże mieszkańców od 35,7 tys. do 40 tys. zł miesięcznie - to się teraz chowają za tablety i zrzucają się tylko na 9 tys. ze swoich diet. Brzydko.

  Śmieszek


  2020-04-08 15:43:35
 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  To I dobźe

  Olek Dps Szczytno


  2020-04-08 14:21:36
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Mańkowski to świetny aktor, ale również bezczelny człowiek bez hamulców, empatii i zrozumienia. Osiągnął w jego przekonaniu szczyt, ale uwaga, bo ze szczytu i zaszczytu łatwo spaść....

  Iga


  2020-04-08 11:57:50
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Wszyscy ukarani rażąco naruszyli przepisy zabraniające swobodnego przemieszczania się - nie ma takich przepisów. Są tylko zalecenia i rekomendacje. A za to karać nie można. Znów ktoś chce się wykazać, kosztem kieszeni zwykłego obywatela. Odmawiać przyjęcia mandatów i niech sąd rozstrzyga!

  wolf


  2020-04-08 11:47:24
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  No, no - to się radni miejscy szarpnęli. 9 tys. zł. od 10. osób. To policzmy, ile by wyniosła \"zbiórka\", gdyby 10. radnych zrzuciło się przynajmniej PODSTAWOWĄ DIETĄ, czyli ok. 1700 zł od \"łebka\". Byłoby to 17 tys. zł. Ta kwota to ok. POŁOWY KOSZTÓW podstawowej diety płaconej WSZYSTKIM radnym CO MIESIĄC. Jeśli chcieli się promować - źle się za to wzięli. To jest tak prymitywne, że aż boli. Albo idzie się po całości - albo wcale. Jeśli poszliby właśnie na całość - wówczas niech tzw. opozycja się zastanawia, jak przelicytować. Poza tym, jak już ktoś wcześniej zauważył, TO NIE SĄ ICH PIENIĄDZE, TYLKO PODATNIKÓW. A więc niech sobie radni - w imię dobra narodu - obniżą zdalnie te diety i zaoszczędzone środki przekażą na wsparcie Miasta Szczytno dla szpitala i ratowników medycznych. Mieszkańcy będą wdzięczni i zapamiętają ten przynajmniej jeden rozsądny krok Rady Miejskiej w Szczytnie.

  Śmieszek


  2020-04-07 14:46:55
 • Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik
  Czy sprawcy tej społecznej inicjatywy nie powinni zostać ukarani przez szczycieńskich policjantów? Czy to było malowane za zgodą czy to tylko niszczenie mienia? Jeżeli wszystko jest ok to osobiście wolę ciekawe graffiti na murach ale tam to już tylko \"wandalizm\" :)

  marek


  2020-04-07 10:39:46
 • Igrają ze swoim i cudzym życiem, łamią nowo wprowadzone przepisy
  Barany, siedzec w domach jak nie trzeba wychodzic, to na majowke zrobimy grila na legalu.

  vhgjvc


  2020-04-07 08:13:50
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  Hahaha ale ustawka

  Kasia


  2020-04-06 20:41:50
 • Do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych
  Ciekaw jestem na co teraz jest sezon do strzelania.

  Niemyśliwy


  2020-04-06 20:05:03