Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Lipowiec z nowym cmentarzem


W poniedziałek uroczyście oddano do użytku i poświecono nowy cmentarz komunalny w Lipowcu. Jest to cmentarz ekumenicznym, na którym spoczywać będą zarówno katolicy, jak i ewangelicy.W poniedziałek na terenie nekropolii odbyło się uroczyste nabożeństwo, które wspólnie odprawili ksiądz dziekan Józef Midura oraz ks. Andrzej Golon, proboszcz parafii w Lipowcu i ks. Adrian Lazar, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczytnie.

 

W uroczystości wzięli też udział przedstawicie rad parafialnych, władze gminy oraz sołtys. Tego dnia poświecono też ogromny krzyż, który ufundował Tadeusz Żywica.


Reklama

 

Budowa nowego cmentarza w Lipowcu rozpoczęła się w ubiegłym roku. Teraz miejsca na pochówki ma wystarczyć nawet na... 100 lat. Inwestycja była konieczna, bo miejsc na cmentarzu parafialnym, znajdującym się tuż przy kościele, już praktycznie nie było. Gminę o problemie z miejscami na pochówek wielokrotnie informował miejscowy proboszcz ksiądz Andrzej Golon.

Reklama

 

Gmina na ten cel zaadaptowała 60-arową działkę przy drodze, która prowadzi do słynnej Alei Jałowców. Nowa nekropolia mieści się w sąsiedztwie dawnego cmentarza ewangelickiego.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze