Reklama


Reklama

Lider jest tylko jeden - Gmina Jedwabno


Gmina Jedwabno jest liderem w naszym powiecie pod względem wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na mieszkańca. Co ciekawa gmina zajmuje wysokie, drugie miejsce w województwie. Ranking przygotował dwutygodnik „Wspólnota”.O kolejności w rankingu decydowało, kto najwięcej zainwestował w przeliczeniu na 1 mieszkańca. W zestawieniu, opracowanym przez dwutygodnika „Wspólnota”, brano pod uwagę uśrednione dane z ostatnich trzech lat (2014-2016).

 

W województwie warmińsko-mazurskim prowadzi gmina Kurzętnik, ale tuż za nią jest gmina Jedwabno. W stosunku do poprzedniego rankingu (za lata 2013-2015) gmina Jedwabno, wśród wszystkich gmin w Polsce, awansowała z miejsca 81 na 68.

Dobre wiadomości tak podsumowuje Wójt Gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak:


Reklama

- Wszystko, co robimy, dzieje się w trosce o komfort życia mieszkańców. Nasze promocyjne hasło brzmi: „Gmina Jedwabno – miejsce, w którym chcesz żyć i do którego pragniesz wracać”. Jesteśmy gminą niezwykle atrakcyjną, w której ludzie chcą mieszkać i spędzać swój czas wolny. Cały czas ciężko pracujemy nad tym, aby mieszkańcom i turystom żyło się w gminie Jedwabno wygodnie, bezpiecznie i spokojnie. Gmina Jedwabno, pomimo ograniczonego dostępu do środków unijnych w ostatnich latach, pozyskała dofinansowanie na zadania w wysokości 50%. Cały czas zdobywamy fundusze unijne na realizację kolejnych gminnych inwestycji, co potwierdza, że inwestycje są dobrze przemyślane i przygotowane, a ich realizacja przyniesie w niedługim czasie wymierne korzyści mieszkańcom.”

Reklama

 

źródło: www.jedwabno.pl

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze