Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Licki i Soliwoda to najlepsi dzielnicowi w województwie

Młodszy aspirant Grzegorz Licki i aspirant Piotr Soliwoda to najlepsi dzielnicowi w naszym województwie. Obaj to funkcjonariusze szczycieńskiej komendy. Właśnie wygrali eliminacje wojewódzkie do XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”. Będą reprezentowali nasze województwo w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w październiku w Katowicach.

Licki na co dzień pracuje na terenie gminy i miasta Pasym, z kolei Soliwoda jest dzielnicowym na terenie gminy Świętajno.

Pierwszy stopień zawodów dla dzielnicowych – etap powiatowy, został przeprowadzony na przełomie maja i czerwca we wszystkich 19 komendach miejskich/powiatowych Policji województwa warmińsko – mazurskiego, w ramach którego, na podstawie przeprowadzonego testu wiedzy – składającego się z 40 pytań, wyłoniono po dwóch najlepszych dzielnicowych.

Łącznie do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 dzielnicowych - po dwóch najlepszych policjantów z każdej KMP i KPP województwa.

Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie 2 najlepszych policjantów dzielnicowych i 1 kierownika rewiru dzielnicowych, którzy będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskich zawodów, które odbędą się w dniach od 22 do 25 października br. w Szkole Policji w Katowicach, gdzie zostanie wyłoniony najlepszy dzielnicowy i kierownik rewiru w kraju.

W tym roku, w ramach etapu wojewódzkiego, zakwalifikowani dzielnicowi rywalizowali między sobą 26.09.2019 r. w czterech konkurencjach:

1) test wiedzy policyjnej - obejmujący problematykę z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowaną na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną,

2) pierwsza pomoc medyczna - polegająca na zaprezentowanie praktycznych

umiejętności ratowania życia człowieka,

3) strzelanie - polegające na oddaniu 12 strzałów do 2 tarcz (z dobiegiem 35 m, z wyminą magazynka, w postawie stojącej i klęczącej),

4) symulacja przyjęcie interesanta - polegająca na właściwym rozwiązaniu zgłoszonej przez interesanta sytuacji problemowej - obejmuję problematykę z zakresu prewencji, prawa oraz psychologii.

Poniżej prezentujemy klasyfikację generalną zawodów o tytuł najlepszego dzielnicowego Warmii i Mazur 2019 roku:

I miejsce i tytuł najlepszego dzielnicowego zdobył mł. asp. Grzegorz Licki z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

II miejsce zajął asp. Piotr Soliwoda również z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

III miejsce wywalczył Wojciech Jędrzejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie

Jeśli chodzi o test wiedzy najlepszym okazał się asp. Piotr Soliwoda ze Szczytna, pierwszej pomocy najlepiej udzielał sierżant sztabowy Grzegorz Miłocki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, najcelniej strzelał mł. asp. Jacek Sierpiński z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, a w konkurencji symulacji przyjęcia interesanta bezkonkurencyjnym okazał się mł. asp. Grzegorz Licki ze Szczytna.

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się tego samego dnia około godziny 18.00 w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, w trakcie którego zostały wręczone nagrody pieniężne, a dla zwycięzcy tego etapu zawodów został wręczony Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Następnego dnia rywalizowali kierownicy dzielnicowych w 3 konkurencjach:

1) teście wiedzy policyjnej

2) pierwszej pomocy medycznej

3) strzelaniu.

I miejsce i tytuł najlepszego kierownika dzielnicowego zdobył asp. szt. Tomasz Gawryński z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie

II miejsce zajął asp. szt. Sylwester Rosół z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

III miejsce wywalczył asp. Marek Olszewski z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się dzisiaj o godzinie 14.30 w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Tym samym wyłoniono najlepszych kierowników rewirów dzielnicowych, którym wręczono nagrody pieniężne. Zwycięzcy został wręczony Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Kierowników Rewirów Dzielnicowych.