Środa, 21 Sierpień, Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Lewy” funkcjonariusz CBŚ chciał oszukać 38-latkę


Do szczycieńskiej jednostki policji wpłynęło zawiadomienie o próbie oszustwa. Nieznany mężczyzna podszył się pod funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji i próbował wyłudzić pieniądze od 38-letniej mieszkanki gminy Szczytno.Wczoraj (03.04.2019 r.) do 38-letniej kobiety, mieszkanki gminy Szczytno, na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

- Poinformował kobietę, że jej pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone i ma dojść do włamania na konto – relacjonuje sposób działania przestępcy Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Dodatkowo przekazał kobicie informację, że jest ona od dłuższego czasu obserwowana przez grupę przestępczą. Rozmówca dla uwiarygodnienia, że faktycznie jest policjantem, poprosił kobietę, aby ta nie rozłączając się wybrała numer 112 i upewniła się, że nie ma do czynienia z oszustem podszywającym się pod funkcjonariusza CBŚ.

 

Kobieta od samego początku przeczuwając, że coś jest nie tak, ale wysłuchała do końca mężczyzny. Gdy ten już skończył rozmowę 38-latka oświadczyła, że zweryfikuje jego tożsamość, ale z innego telefonu. W tym momencie rozmówca rozłączył się.

Kobieta od razu o powyższym poinformowała szczycieńską jednostkę policji.

 

 


 

POLICJA APELUJE

Zwracamy się do wszystkich posiadających w swojej rodzinie osoby starsze, bądź też samotnie mieszkających starszych sąsiadów, o przypomnienie im, aby nigdy nikomu nieznajomemu pod żadnym pozorem nie przekazywali pieniędzy. W przypadku telefonu o zaistniałym wypadku, wymaganej kaucji, odszkodowaniu czy też planowanym włamaniu na rachunek bankowy natychmiast się rozłączyli z rozmówcą i zadzwonili na bezpłatny telefon alarmowy 112 informując Policję o takiej rozmowie.

 

 

PRZYPOMINAMY!!!

Policja nigdy nie informuje osób postronnych o podejmowanych działaniach operacyjnych, nigdy też nie angażuje ich w swoje działania operacyjne. Funkcjonariusze nie korzystają również w takich sytuacjach ze środków pieniężnych obywateli. Ani funkcjonariusz policji ani też prokurator nigdy telefonicznie nie żądają pieniędzy.

 

 

KPP Szczytno/tmKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze