Wtorek, 14 Lipiec, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego -

Reklama


Reklama

„Lewy” funkcjonariusz CBŚ chciał oszukać 38-latkę


Do szczycieńskiej jednostki policji wpłynęło zawiadomienie o próbie oszustwa. Nieznany mężczyzna podszył się pod funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji i próbował wyłudzić pieniądze od 38-letniej mieszkanki gminy Szczytno.Wczoraj (03.04.2019 r.) do 38-letniej kobiety, mieszkanki gminy Szczytno, na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

- Poinformował kobietę, że jej pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone i ma dojść do włamania na konto – relacjonuje sposób działania przestępcy Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Dodatkowo przekazał kobicie informację, że jest ona od dłuższego czasu obserwowana przez grupę przestępczą. Rozmówca dla uwiarygodnienia, że faktycznie jest policjantem, poprosił kobietę, aby ta nie rozłączając się wybrała numer 112 i upewniła się, że nie ma do czynienia z oszustem podszywającym się pod funkcjonariusza CBŚ.

 


Reklama

Kobieta od samego początku przeczuwając, że coś jest nie tak, ale wysłuchała do końca mężczyzny. Gdy ten już skończył rozmowę 38-latka oświadczyła, że zweryfikuje jego tożsamość, ale z innego telefonu. W tym momencie rozmówca rozłączył się.

Kobieta od razu o powyższym poinformowała szczycieńską jednostkę policji.

 

 

 

POLICJA APELUJE

Zwracamy się do wszystkich posiadających w swojej rodzinie osoby starsze, bądź też samotnie mieszkających starszych sąsiadów, o przypomnienie im, aby nigdy nikomu nieznajomemu pod żadnym pozorem nie przekazywali pieniędzy. W przypadku telefonu o zaistniałym wypadku, wymaganej kaucji, odszkodowaniu czy też planowanym włamaniu na rachunek bankowy natychmiast się rozłączyli z rozmówcą i zadzwonili na bezpłatny telefon alarmowy 112 informując Policję o takiej rozmowie.

Reklama

 

 

PRZYPOMINAMY!!!

Policja nigdy nie informuje osób postronnych o podejmowanych działaniach operacyjnych, nigdy też nie angażuje ich w swoje działania operacyjne. Funkcjonariusze nie korzystają również w takich sytuacjach ze środków pieniężnych obywateli. Ani funkcjonariusz policji ani też prokurator nigdy telefonicznie nie żądają pieniędzy.

 

 

KPP Szczytno/tmKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do osoby \"ja. A czy ten krzyż kogokolwiek ogranicza w działaniu. Proszę się organizować i co leży na sercu, realizować. Osoby, dla których jest ważny krzyż, pięknie się zorganizowały. Przykład, że można coś zrobić dla siebie i innych, jest dany. Tylko kopiować - jak to zrobić. Wszystko co nas boli, poprawiajmy a nie tylko narzekamy. Jeśli te schody nad jeziorem, dla tutejszej społeczności, są takie ważne, to bez trudu w ciągu 2 tyg., zgromadzi się 100 tys. I będą schody. \"Dla każdego coś miłego\".

  Szczęściara.


  2020-07-14 09:37:49
 • Groźnie na drogach powiatu
  Oj Przyjacielu sławny się robisz

  Damian


  2020-07-14 09:10:26
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Jestem pod ogromnym wrażeniem, tego czego dokonano. Ale jestem ździwiona, dlaczego Jezus ma przebite dłonie a nie nadgarstki. Całun Turyński, moim zdaniem jest autentyczny, jest dowodem, że Jezus z całą pewnością miał przebite nadgarstki a nie dłonie. A ponadto i nauka dowiódła, że dłonie by nie utrzymywały ciężaru ciała, by uległy rozerwaniu.

  Szczęściara.


  2020-07-14 08:25:41
 • Groźnie na drogach powiatu
  Wydaje mi się, ze nasze kary za łamanie przepisów, jazdę na kacu lub wręcz pijanych itp.sa tak małe, ze nie oddziałują .Konfiskata przedmiotu ,,zbrodni,,i duży mandat i nie od widzimisię policjanta ,ale wedle rozporządzenia troszkę by uporzadkowalo.

  Mazurka


  2020-07-14 06:06:23
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Obrzydliwe. Czemu kościół się wszędzie panoszy. Dla mnie jako obywatela jest to po prostu łamanie moich konstytucyjnych praw, ok, niech sobie wierzą, ale w domu, a nie się z tym obnoszą jak z nie wiem czym. Mogliby za te 70 tysięcy wyremontować schody nad jeziorem na przykład. Po co komu nowy krzyz :)

  ja


  2020-07-13 22:02:57
 • Zamkowe ruiny w połowie mniej tajemnicze (zdjęcia)
  Jestem szczególnie zainteresowany latryną. Czy będzie wyeksponowana i wzbogacona o instalację multimedialną ?

  Olo


  2020-07-13 17:23:36
 • Groźnie na drogach powiatu
  Chciałabym odnieść się do fragmentu, gdzie piszecie o wypadku 16-letniej rowerzystki. A konkretnie fragment \"najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę\". Jak można tak pisać nie znając wersji poszkodowanej? Szkoda, że nie napiszecie np. że nie było żadnych śladów hamowania. Zamiast tego czytam, że \"nie zdążyła wyhamować\". To ma być dziennikarstwo??! Dno i metr mułu. Ale spokojnie, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Będziecie mieli okazję sprostować te bzdury.

  Zniesmaczona


  2020-07-13 13:50:15
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13