Reklama


Reklama

Legendy Wiecznie Żywe – KRZYSZTOF KLENCZON (zdjęcia)


Małgorzata Kozicka z Olszyn wygrała (kategoria szkoły średnie) konkurs piosenki „Legendy wiecznie Żywe”. Konkurs ogrunizuje Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku. Tym razem artyści zmierzyli się z twórczością Krzysztofa Klenczona.



W Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku już po raz trzeci był organizatorem konkursu piosenki pt. „Legendy wiecznie Żywe”, który odbył się w dawnym kościele ewangelicko-augsburskim w Wielbarku. W tym roku młodzież i dorośli z powiatu szczycieńskiego zmierzyli się z twórczością Krzysztofa Klenczona.

 

 

W konkursie udział wzięło 20 wykonawców i chór.

 

W skład Jury konkursu zasiedli: brat stryjeczny Krzysztofa Klenczona – Jerzy Klenczon, który był Przewodniczącym oraz zespół Trzy Gitary w składzie: Marcin Niewęgłowski, Mirosław Niewęgłowski i Sylwester Pikulik. Po długiej naradzie przyznano następujące lokaty:

 

W kategorii klas IV-VI:

 


Reklama

I miejsce- Julia Grzywińska z Lipowca

 

 

Wyróżnienie – Agata Nosek z Dźwierzut

 

 

W kategorii klas VII, VIII i gimnazjum:

 

 

I miejsce – Alia Dzielińska – Szczytno

II miejsce – Emilia Chorążewicz - Miętkie

III miejsce – Magdalena Siok- Lipowiec

Wyróżnienie – Arleta Gnoza - Jedwabno

 

 

W kategorii szkoły średnie:

Reklama

 

 

I miejsce – Małgorzata Kozicka – Olszyny

II miejsce - Daria Barszcz – Jeruty

III miejsce – Wiktoria Brejnak – Jedwabno

Wyróżnienie – Emilia Spanialska – Świętajno

 

 

W kategorii dorośli:

 

 

I miejsce – chór „In Tempo” – Wielbark

Nagrodą dla zwycięzców była możliwość wspólnego zaśpiewania piosenek z zespołem Trzy Gitary.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
    W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

    Zebra


    2020-11-28 13:52:44
  • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
    Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

    X


    2020-11-28 09:04:08
  • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
    na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

    Adam


    2020-11-27 22:11:28
  • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
    Śmieszne do imentu. I co z tego, ze zamieściliście ostatni post? A co z poprzednimi, które - niczym koronawirus w statystykach - zostały przez TS utajnione? Jednym z nich był tekst :\" koronowairus zejdzie do podziemia\". Innym był komentarz o tym, ze miejscowa gazeta czyści wypowiedzi, które - nie wiadomo - albo i wiadomo - komu przeszkadzają. No ale taki jest przywilej czwartej władzy czwartej klasy.

    Śmieszek


    2020-11-27 20:35:33
  • Do wzięcia 15 tys. zł, dopłacą do oczyszczalni i szamb
    Bardzo dobry pomysł. Niedługo zamierzam wrócić na swoje śmieci, a przedtem oprócz instalacji solarnej chciałbym odłączyć się od wspólnego szamba, zainstalować zbiornik retencyjny na deszczówkę a temat oczyszczalni musiałbym przedyskutować z fachowcem. Faktycznie zawartość szamb z reguły ląduje w głębie, i to trzeba zmienić. Obecnie trudno mi powiedzieć jakiej wielkości jest to problem. Wywóz każdej beczki do oczyszczalni to dodatkowe min. 100%kosztów. Czy gminę stać na dopłaty do transportu? Wątpię Zakup dużej beki 12tyś.l. lub większej i systematyczne opróżnienie kilu szamb we wsi i podział kosztów?

    Stanisław Obrębski


    2020-11-27 16:36:28
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Dla mnie świetnym przykładem jak rządzi pan burmistrz, są sytuacje z początku kadencji: sex ankieta, czy afera ze skażeniem wodociągów. Pan burmistrz najpierw twierdził, że nic się nie stało, potem obwiniał wszystkich ale swojej winy nie widział, a na koniec grał ofiarę. Ale słowa przepraszam nie padły. No i te angażowanie się polityczne, a niby taki niezależny. I tu uważam, że niepotrzebnie dzieli mieszkańców.

    Taki Tam


    2020-11-27 13:04:54
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Czy nie można zrobić darmowego parkingu przy rynku? I tak ten parking jest pusty a ludzie parkują gdzie sìę tylko da. Zyski z parkingu są niewielkie więc po co to komu. I w końcu może Pan Burmistrz przyzna się do poraszki z tymi stanowiskami wędkarskim wokół jeziora i rozbierze je. Te płyty tak szpecą jezioro aż wstyd. Wszyscy znajomi z poza Szczytna śmieją się z tego. Jak można zepsuć tak ładny krajobraz. Czas najwyższy to rozebrać.

    Mieszkaniec


    2020-11-27 12:13:34
  • Wspaniały człowiek i lekarz...
    Odszedł też jeden z ostatnich dżentelmenów... Nie było wizyty w w naszym oddziale, żeby pan doktor nie przywitał się z ogromnym szacunkiem. Mimo, że jestem (byłam) tyle lat młodsza.

    Beata


    2020-11-27 12:03:47
  • 36-latek stanął w obronie kobiety, efekt... został pobity
    Już nie długo tam trafi, a wtedy kukułka do przeglądu

    Suweren


    2020-11-27 07:47:12
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    podsumuję to tak: Chyba żyjemy w dwóch różnych miastach. Narzekaliśmy na Panią Górską- pamiętam jak ktoś mądry powiedział- zobaczycie co się będzie działo jak przyjdzie Pan Mańkowski, no i dzieje się tzn. nic się nie dzieje poza mnóstwem fotek i słowotokiem Pana Burmistrza.

    dr


    2020-11-27 07:30:05