Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Last minute z wakacje.pl


PROMOCJA. Końcówka lipca to czas, gdy na zagraniczny wyjazd – wycieczkę najlepiej korzystać z ofert last minute. Często bowiem sam urlop i decyzja o wyprawie jest dziełem tej ostatniej chwili. Jak w tym roku wygląda oferta biur podróży? O tym mówią Katarzyna Lis i Julita Giżyńska ze szczycieńskiego oddziału Biura Podróży Wakacje.plMoże warto na początek w ogóle określić, co to jest to last minute...

 

 

Najkrócej mówiąc, to oferty wyjazdów – wczasów, wycieczek, na które można wyjechać niemal natychmiast. Są to niesprzedane wcześniej wolne jeszcze miejsca, zwykle oferowane przez biura podróży po sporo niższych cenach.

 

 

 

W tym roku, podobno, te obniżki nie są aż tak wysokie jak w latach ubiegłych.

 

 

Faktycznie tak jest i dlatego ten sezon wymaga od samych turystów większego zaangażowania. Wiele zależy od tego, ile ofert w ogóle przygotował organizator w katalogu na cały sezon oraz jak dużo z nich turyści kupili w pierwszych miesiącach sprzedaży. Należy też zauważyć, że wypoczynek poza granicami kraju jest już stałym elementem w rocznym kalendarzu wielu Polaków. Urlopy planują z wyprzedzeniem i wcześniej korzystają z ofert. To powoduje, że w biurach podróży zostało mniej wolnych miejsc.

 

 

Chociaż mniej, to jednak oferty last minute są. Jakie i dokąd?

 

 

Ci, którzy dopiero szukają pomysłu na wakacyjny wypoczynek, mają do wyboru pełne portfolio kierunków – od najtańszych europejskich jak Bułgaria, arabskich – m.in. Tunezja, aż po egzotykę – np. Malediwy. Do wyboru mamy także różne standardy hoteli czy opcje wyżywienia. Dzięki temu nadal możemy wybrać wyjazd w niemal każdym budżecie, od 1400 zł za pobyt w 3* obiekcie w Tunezji do 2500 zł za pobyt w 5* hotelu w Grecji.

 

 

Kto zwykle korzysta z opcji last minute?


Reklama

 

 

Są to głownie dwie grupy klientów: tzw. łowcy okazji oraz osoby, które nie mają możliwości zaplanowania urlopu z większym wyprzedzeniem. Pierwsza grupa to klienci, których głównym celem jest znalezienie jak najtańszego wyjazdu do jak najfajniejszego miejsca i w tym celu mogą zdecydować się na rezerwację nawet w dzień wyjazdu. Z kolei osoby, które dopiero w ostatniej chwili mogą zaplanować wolny czas, często decydują się na ofertę, która najbardziej im odpowiada pod względem terminu, a nie ceny. A tzw. lasty to nie tylko wyloty tego samego dnia, ale też za tydzień czy miesiąc.

 

 

Jakie są plusy i minusy ofert last minute?

 

 

Pozytywy to przede wszystkim cena, bo można trafić na naprawdę świetne okazje. Dla niektórych może to być też dreszczyk emocji związany z oczekiwaniem do ostatniej chwili i „polowaniem”. Minusem są ograniczenia. Ofertami last minute objęte są pojedyncze wyjazdy do konkretnych hoteli i w ograniczonej liczbie miejsc. Wyobraźmy sobie, że chcemy wybrać się czteroosobową rodziną w lipcu na wakacje do kraju bez konieczności posiadania paszportu, wylatując z najbliższego lotniska, wybrać hotel blisko plaży, który będzie miał animacje dla dzieci w języku polskim i w którym otrzymamy duży, rodzinny pokój z dwiema sypialniami. Znalezienie takiej oferty w ostatniej chwili jest niemal jak wygrana na loterii. W praktyce albo zmuszeni będziemy zwiększyć budżet, albo zrezygnować z części udogodnień i np. wybrać wylot z innego lotniska lub hotel bez animacji.

 

 

 

Kiedy szukać najlepszych ofert last minute?

 

 

Pojawiają się one już nawet na dwa miesiące przed planowanym terminem, ale bywa, że na świetne okazje można trafić nawet na 24 h przed wylotem. Na pewno najrozsądniej jest podjąć decyzję od razu, kiedy znajdziemy opcję, która nam odpowiada, bo aktualnie kolejki po wakacje last minute zwiększyły się nawet o 60 procent w porównaniu z przełomem czerwca i lipca.

Reklama

 

 

Jakie oferty są najkorzystniejsze dla mieszkańców Szczytna i okolic?

 

 

Na pewno Bułgaria. Loty czarterowe z Szyman do Burgas zapewniają świetną komunikację i szybkie dotarcie do celu. A w niedalekiej odległości od Burgas - miejsca przylotu – jest mnóstwo doskonałych miejsc na letni wypoczynek. I trzeba przyznać, że jest to kierunek, z którego mieszkańcy Szczytna bardzo chętnie korzystają. Ale nasze biura, zarówno w Szczytnie, jak i w innych miastach, zrzeszone w marce: wakacje.pl – oczywiście – nie ograniczają się do organizowania wypoczynku w Bułgarii. Zainteresowanym możemy zapewnić wczasy w niemal każdym zakątku globu. Zapraszamy.

 

 

 

Opinie klientów:

 

 

Ewa Cymerman

 

 

Super! Najlepsze biuro w Szczytnie. Wszystko załatwione w bardzo swobodnej i miłej atmosferze, a właścicielka Kasia zawsze do dyspozycji. Już nie możemy doczekać się kolejnych wakacji.

 

 

Konrad Klonowski

 

Biuro wakacje.pl Szczytno jest godne polecenia. Kasia zadba o każdy szczegół, aby Twoje wakacje były wyjątkowe. Polecam i na pewno będę korzystać z ofert urlopowych u pani Kasi w wakacje.pl Szczytno.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

  Do moherka


  2020-02-18 02:38:53
 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13

Reklama