Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Last minute z wakacje.pl


PROMOCJA. Końcówka lipca to czas, gdy na zagraniczny wyjazd – wycieczkę najlepiej korzystać z ofert last minute. Często bowiem sam urlop i decyzja o wyprawie jest dziełem tej ostatniej chwili. Jak w tym roku wygląda oferta biur podróży? O tym mówią Katarzyna Lis i Julita Giżyńska ze szczycieńskiego oddziału Biura Podróży Wakacje.plMoże warto na początek w ogóle określić, co to jest to last minute...

 

 

Najkrócej mówiąc, to oferty wyjazdów – wczasów, wycieczek, na które można wyjechać niemal natychmiast. Są to niesprzedane wcześniej wolne jeszcze miejsca, zwykle oferowane przez biura podróży po sporo niższych cenach.

 

 

 

W tym roku, podobno, te obniżki nie są aż tak wysokie jak w latach ubiegłych.

 

 

Faktycznie tak jest i dlatego ten sezon wymaga od samych turystów większego zaangażowania. Wiele zależy od tego, ile ofert w ogóle przygotował organizator w katalogu na cały sezon oraz jak dużo z nich turyści kupili w pierwszych miesiącach sprzedaży. Należy też zauważyć, że wypoczynek poza granicami kraju jest już stałym elementem w rocznym kalendarzu wielu Polaków. Urlopy planują z wyprzedzeniem i wcześniej korzystają z ofert. To powoduje, że w biurach podróży zostało mniej wolnych miejsc.

 

 

Chociaż mniej, to jednak oferty last minute są. Jakie i dokąd?

 

 

Ci, którzy dopiero szukają pomysłu na wakacyjny wypoczynek, mają do wyboru pełne portfolio kierunków – od najtańszych europejskich jak Bułgaria, arabskich – m.in. Tunezja, aż po egzotykę – np. Malediwy. Do wyboru mamy także różne standardy hoteli czy opcje wyżywienia. Dzięki temu nadal możemy wybrać wyjazd w niemal każdym budżecie, od 1400 zł za pobyt w 3* obiekcie w Tunezji do 2500 zł za pobyt w 5* hotelu w Grecji.

 

 

Kto zwykle korzysta z opcji last minute?

 

 

Są to głownie dwie grupy klientów: tzw. łowcy okazji oraz osoby, które nie mają możliwości zaplanowania urlopu z większym wyprzedzeniem. Pierwsza grupa to klienci, których głównym celem jest znalezienie jak najtańszego wyjazdu do jak najfajniejszego miejsca i w tym celu mogą zdecydować się na rezerwację nawet w dzień wyjazdu. Z kolei osoby, które dopiero w ostatniej chwili mogą zaplanować wolny czas, często decydują się na ofertę, która najbardziej im odpowiada pod względem terminu, a nie ceny. A tzw. lasty to nie tylko wyloty tego samego dnia, ale też za tydzień czy miesiąc.

 

 

Jakie są plusy i minusy ofert last minute?

 

 

Pozytywy to przede wszystkim cena, bo można trafić na naprawdę świetne okazje. Dla niektórych może to być też dreszczyk emocji związany z oczekiwaniem do ostatniej chwili i „polowaniem”. Minusem są ograniczenia. Ofertami last minute objęte są pojedyncze wyjazdy do konkretnych hoteli i w ograniczonej liczbie miejsc. Wyobraźmy sobie, że chcemy wybrać się czteroosobową rodziną w lipcu na wakacje do kraju bez konieczności posiadania paszportu, wylatując z najbliższego lotniska, wybrać hotel blisko plaży, który będzie miał animacje dla dzieci w języku polskim i w którym otrzymamy duży, rodzinny pokój z dwiema sypialniami. Znalezienie takiej oferty w ostatniej chwili jest niemal jak wygrana na loterii. W praktyce albo zmuszeni będziemy zwiększyć budżet, albo zrezygnować z części udogodnień i np. wybrać wylot z innego lotniska lub hotel bez animacji.


 

 

 

Kiedy szukać najlepszych ofert last minute?

 

 

Pojawiają się one już nawet na dwa miesiące przed planowanym terminem, ale bywa, że na świetne okazje można trafić nawet na 24 h przed wylotem. Na pewno najrozsądniej jest podjąć decyzję od razu, kiedy znajdziemy opcję, która nam odpowiada, bo aktualnie kolejki po wakacje last minute zwiększyły się nawet o 60 procent w porównaniu z przełomem czerwca i lipca.

 

 

Jakie oferty są najkorzystniejsze dla mieszkańców Szczytna i okolic?

 

 

Na pewno Bułgaria. Loty czarterowe z Szyman do Burgas zapewniają świetną komunikację i szybkie dotarcie do celu. A w niedalekiej odległości od Burgas - miejsca przylotu – jest mnóstwo doskonałych miejsc na letni wypoczynek. I trzeba przyznać, że jest to kierunek, z którego mieszkańcy Szczytna bardzo chętnie korzystają. Ale nasze biura, zarówno w Szczytnie, jak i w innych miastach, zrzeszone w marce: wakacje.pl – oczywiście – nie ograniczają się do organizowania wypoczynku w Bułgarii. Zainteresowanym możemy zapewnić wczasy w niemal każdym zakątku globu. Zapraszamy.

 

 

 

Opinie klientów:

 

 

Ewa Cymerman

 

 

Super! Najlepsze biuro w Szczytnie. Wszystko załatwione w bardzo swobodnej i miłej atmosferze, a właścicielka Kasia zawsze do dyspozycji. Już nie możemy doczekać się kolejnych wakacji.

 

 

Konrad Klonowski

 

Biuro wakacje.pl Szczytno jest godne polecenia. Kasia zadba o każdy szczegół, aby Twoje wakacje były wyjątkowe. Polecam i na pewno będę korzystać z ofert urlopowych u pani Kasi w wakacje.pl Szczytno.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07