Piątek, 23 Sierpień, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Last minute z wakacje.pl


PROMOCJA. Końcówka lipca to czas, gdy na zagraniczny wyjazd – wycieczkę najlepiej korzystać z ofert last minute. Często bowiem sam urlop i decyzja o wyprawie jest dziełem tej ostatniej chwili. Jak w tym roku wygląda oferta biur podróży? O tym mówią Katarzyna Lis i Julita Giżyńska ze szczycieńskiego oddziału Biura Podróży Wakacje.plMoże warto na początek w ogóle określić, co to jest to last minute...

 

 

Najkrócej mówiąc, to oferty wyjazdów – wczasów, wycieczek, na które można wyjechać niemal natychmiast. Są to niesprzedane wcześniej wolne jeszcze miejsca, zwykle oferowane przez biura podróży po sporo niższych cenach.

 

 

 

W tym roku, podobno, te obniżki nie są aż tak wysokie jak w latach ubiegłych.

 

 

Faktycznie tak jest i dlatego ten sezon wymaga od samych turystów większego zaangażowania. Wiele zależy od tego, ile ofert w ogóle przygotował organizator w katalogu na cały sezon oraz jak dużo z nich turyści kupili w pierwszych miesiącach sprzedaży. Należy też zauważyć, że wypoczynek poza granicami kraju jest już stałym elementem w rocznym kalendarzu wielu Polaków. Urlopy planują z wyprzedzeniem i wcześniej korzystają z ofert. To powoduje, że w biurach podróży zostało mniej wolnych miejsc.

 

 

Chociaż mniej, to jednak oferty last minute są. Jakie i dokąd?

 

 

Ci, którzy dopiero szukają pomysłu na wakacyjny wypoczynek, mają do wyboru pełne portfolio kierunków – od najtańszych europejskich jak Bułgaria, arabskich – m.in. Tunezja, aż po egzotykę – np. Malediwy. Do wyboru mamy także różne standardy hoteli czy opcje wyżywienia. Dzięki temu nadal możemy wybrać wyjazd w niemal każdym budżecie, od 1400 zł za pobyt w 3* obiekcie w Tunezji do 2500 zł za pobyt w 5* hotelu w Grecji.

 

 

Kto zwykle korzysta z opcji last minute?

 

 

Są to głownie dwie grupy klientów: tzw. łowcy okazji oraz osoby, które nie mają możliwości zaplanowania urlopu z większym wyprzedzeniem. Pierwsza grupa to klienci, których głównym celem jest znalezienie jak najtańszego wyjazdu do jak najfajniejszego miejsca i w tym celu mogą zdecydować się na rezerwację nawet w dzień wyjazdu. Z kolei osoby, które dopiero w ostatniej chwili mogą zaplanować wolny czas, często decydują się na ofertę, która najbardziej im odpowiada pod względem terminu, a nie ceny. A tzw. lasty to nie tylko wyloty tego samego dnia, ale też za tydzień czy miesiąc.

 

 

Jakie są plusy i minusy ofert last minute?

 

 

Pozytywy to przede wszystkim cena, bo można trafić na naprawdę świetne okazje. Dla niektórych może to być też dreszczyk emocji związany z oczekiwaniem do ostatniej chwili i „polowaniem”. Minusem są ograniczenia. Ofertami last minute objęte są pojedyncze wyjazdy do konkretnych hoteli i w ograniczonej liczbie miejsc. Wyobraźmy sobie, że chcemy wybrać się czteroosobową rodziną w lipcu na wakacje do kraju bez konieczności posiadania paszportu, wylatując z najbliższego lotniska, wybrać hotel blisko plaży, który będzie miał animacje dla dzieci w języku polskim i w którym otrzymamy duży, rodzinny pokój z dwiema sypialniami. Znalezienie takiej oferty w ostatniej chwili jest niemal jak wygrana na loterii. W praktyce albo zmuszeni będziemy zwiększyć budżet, albo zrezygnować z części udogodnień i np. wybrać wylot z innego lotniska lub hotel bez animacji.


 

 

 

Kiedy szukać najlepszych ofert last minute?

 

 

Pojawiają się one już nawet na dwa miesiące przed planowanym terminem, ale bywa, że na świetne okazje można trafić nawet na 24 h przed wylotem. Na pewno najrozsądniej jest podjąć decyzję od razu, kiedy znajdziemy opcję, która nam odpowiada, bo aktualnie kolejki po wakacje last minute zwiększyły się nawet o 60 procent w porównaniu z przełomem czerwca i lipca.

 

 

Jakie oferty są najkorzystniejsze dla mieszkańców Szczytna i okolic?

 

 

Na pewno Bułgaria. Loty czarterowe z Szyman do Burgas zapewniają świetną komunikację i szybkie dotarcie do celu. A w niedalekiej odległości od Burgas - miejsca przylotu – jest mnóstwo doskonałych miejsc na letni wypoczynek. I trzeba przyznać, że jest to kierunek, z którego mieszkańcy Szczytna bardzo chętnie korzystają. Ale nasze biura, zarówno w Szczytnie, jak i w innych miastach, zrzeszone w marce: wakacje.pl – oczywiście – nie ograniczają się do organizowania wypoczynku w Bułgarii. Zainteresowanym możemy zapewnić wczasy w niemal każdym zakątku globu. Zapraszamy.

 

 

 

Opinie klientów:

 

 

Ewa Cymerman

 

 

Super! Najlepsze biuro w Szczytnie. Wszystko załatwione w bardzo swobodnej i miłej atmosferze, a właścicielka Kasia zawsze do dyspozycji. Już nie możemy doczekać się kolejnych wakacji.

 

 

Konrad Klonowski

 

Biuro wakacje.pl Szczytno jest godne polecenia. Kasia zadba o każdy szczegół, aby Twoje wakacje były wyjątkowe. Polecam i na pewno będę korzystać z ofert urlopowych u pani Kasi w wakacje.pl Szczytno.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Ścianka pin art już działa
  Ty Jarek masz moj glos za tą ściankę gdyz to ponoć pomysł Leski ale ty go żeś wykozystał.
  Autor: Rafal
  2019-08-22 20:33:22
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  A od kogo pan to wie ;)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-22 11:55:08
 • Zespół, który może jeszcze zaskoczyć
  A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.
  Autor: Xyz 1995
  2019-08-22 10:53:52
 • „Deżawi” - felieton Romana Żokowskiego
  I co Pan teraz powie panie Żokowski? Pasym 3 mecze 3 zwycięstwa I to bardzo wysokie! Bilans 12 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Kadra meczowa bardzo spora i Pan mówił o braku ludzi? Poprzedni sezon do zapomnienia a idzie nowe rozdanie. A Sks Szczytno 2 mecze przegrane u siebie 0-1 porażka z Wilczkiem i wilkowo i 0-8 z Orletami Reszel i w tamta niedziele nie pojechali na wyjazdowy mecz z Roznowem. Sytuacja kadrową fatalna że mogą raczej sezonu nie dograć.
  Autor: Xyz1995
  2019-08-22 09:44:32
 • Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach (zdjęcia)
  Tragedia wiadomo ale tej kobiety mi nie szkoda.Wiem, że pojawi się mnóstwo hejtu ale teraz wierzę, że jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
  Autor: Nika
  2019-08-21 19:13:46
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Jak porządna galeria to i pewnie porządne toalety będą . Bo w naszym pięknym rzekomo turystycznym mieście nie ma nawet 1 kibelka . na mieście :D
  Autor: Lusi205i
  2019-08-20 16:07:49
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  8 godzin zablokowana droga była
  Autor: 007
  2019-08-18 18:30:21
 • Waldemar Kiernozek Project NEWI
  Artykuł pięknie napisany tylko mija się mocno z prawda ;) Pan Waldek fałszuje jak by przechodził mutacje głosu pozdrawiamy Zespół jarzębina (bo grać to trza umić )
  Autor: Andrew
  2019-08-18 14:32:38
 • Wieża ciśnień – Roman Żokowski
  Czy ta budowla koło wieży zostanie dokończona?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:32:37
 • Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego
  Czy wieża ciśnień zostanie odrestaurowana?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:26:14