Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Łączą siły, by ratować serce Gabrysi (zdjęcia)


Krzysztof Karwowski pływał w lodowatej wodzie. Ewa Bogusz, Jerzy Cimoszyński i Jarosław Matłach – biegali na nartach, Daniel Stachula dźwigał ciężary. Cel? Pomoc Gabrysi Bednarek. Właśnie ruszył akcja „Łączy nas sport - dla Gabrysi". Zapraszamy do udziału. Każdy może zostać bohaterem Gabrysi...Gdy dowiedziałem się o akcji, nie zastanawiałem się ani chwili, aby wziąć w niej udział – mówi Daniel Stachula. - Był to impuls. Pomaganie innym to potrzeba. To kolejna „szczytna akcja Szczytna” i doskonała okazja do niesienia pomocy innym poprzez działanie. Na czym polega? Zasady są proste. Trzeba wykonać jakiś wysiłek fizyczny, a potem wpłacić na konto akcji 30 złotych. Cel jest szlachetny, bo pomagamy naprawić małe serduszko Gabrysi. Gorąco wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji i trzymam kciuki za zdrowie dziewczynki.

 

Daniel Stachula.

 

Akcję „Łączy nas sport - dla Gabrysi" zainicjowali Jarosław Matłach - starosta szczycieński, Krzysztof Karwowski - prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie, Ewa Bogusz - dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie oraz Jerzy Cimoszyński, były dyrektor PCSTiR.

 

Krzysztof Karwowski - prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

 


Reklama

- Pierwszych sto osób, które wezmą udział w naszej akcji otrzymają też pamiątkowy medal – mówi Ewa Bogusz, dyrektor PCSTiR. - Wystarczy wpłacić minimum 30 zł na konto bankowe i do czego zachęcamy - wykonać aktywność fizyczną udokumentowaną zdjęciem np. ruszyć na spacer, grać w piłkę, wyjść na narty lub sanki itp., a następnie przesłać zdjęcie mailem. Organizatorami akcji są Powiat Szczycieński, Bank Spółdzielczy w Szczytnie i Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. Dodatkowe informacje pod nr tel. PCSTiR w Szczytnie: 89 624 86 15.

 

 

 

Ewa Bogusz, Jarosław Matłach i Jerzy Cimoszyński.

 

 

Gdzie wpłacić?

W dniach 18.01.2021 –18.04.2021 należy wpłacić min. 30 zł na konto bankowe nr: 92 8838 0005 2001 0010 0500 0001 Kod SWIFT: POLUPLPR, przelew zatytułować Dla Gabrysi oraz podać adres do wysyłki medalu bądź zadeklarować odbiór osobisty w biurze Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, ul. Jana Lipperta 10, Szczytno.

 

Jak otrzymać medal?

Pierwsze 100 osób, które wykona przelew, otrzyma pamiątkowy medal. Cała kwota zostanie przekazana na leczenie Gabrieli Bednarek. Czas wysyłki medalu do 30 dni.

Reklama

 

Zrób i prześlij zdjęcie

Dodatkowo organizator zachęca do wykonywania dowolnej aktywności sportowej, udokumentowanie jej i przesłanie na adres e-mail: sport@powiat.szczytno.pl

 

Pełna treść regulaminu: tu <<kliknij>

 

 

O Gabrysi

Gabrysia Bednarek urodziła się 27.08.2019 r. ze złożoną wadą serca HLHS (ma tylko pół serduszka). O tym, że ich dziecko jest chore, rodzice zostali poinformowani sporo przed narodzinami. - Dowiedzieliśmy się o polskim wybitnym zespole kardiochirurgów, profesorach: Edwardzie Malcu i Katarzynie Januszewskiej, którzy leczą tak ciężkie wady serca w Munster (klinika niemiecka) – wspomina mama dziewczynki. - Gabrysia przyszła na świat właśnie tam pod okiem najlepszych specjalistów, aby od razu mogli ją ratować. Nikt nie wiedział, w jakim stanie urodzi się nasze dziecko. Przeszła już trzy operacje: operacja Norwooda, Glena i nieplanowany banding. To nie koniec walki o życie naszej córeczki czeka ją jeszcze jedna operacja metodą Fontana. Taka operacja powinna odbyć się między 2 a 3 rokiem życia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama