Reklama


Reklama

Łączą siły, by ratować serce Gabrysi (zdjęcia)


Krzysztof Karwowski pływał w lodowatej wodzie. Ewa Bogusz, Jerzy Cimoszyński i Jarosław Matłach – biegali na nartach, Daniel Stachula dźwigał ciężary. Cel? Pomoc Gabrysi Bednarek. Właśnie ruszył akcja „Łączy nas sport - dla Gabrysi". Zapraszamy do udziału. Każdy może zostać bohaterem Gabrysi...Gdy dowiedziałem się o akcji, nie zastanawiałem się ani chwili, aby wziąć w niej udział – mówi Daniel Stachula. - Był to impuls. Pomaganie innym to potrzeba. To kolejna „szczytna akcja Szczytna” i doskonała okazja do niesienia pomocy innym poprzez działanie. Na czym polega? Zasady są proste. Trzeba wykonać jakiś wysiłek fizyczny, a potem wpłacić na konto akcji 30 złotych. Cel jest szlachetny, bo pomagamy naprawić małe serduszko Gabrysi. Gorąco wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji i trzymam kciuki za zdrowie dziewczynki.

 

Daniel Stachula.

 

Akcję „Łączy nas sport - dla Gabrysi" zainicjowali Jarosław Matłach - starosta szczycieński, Krzysztof Karwowski - prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie, Ewa Bogusz - dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie oraz Jerzy Cimoszyński, były dyrektor PCSTiR.

 

Krzysztof Karwowski - prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

 


Reklama

- Pierwszych sto osób, które wezmą udział w naszej akcji otrzymają też pamiątkowy medal – mówi Ewa Bogusz, dyrektor PCSTiR. - Wystarczy wpłacić minimum 30 zł na konto bankowe i do czego zachęcamy - wykonać aktywność fizyczną udokumentowaną zdjęciem np. ruszyć na spacer, grać w piłkę, wyjść na narty lub sanki itp., a następnie przesłać zdjęcie mailem. Organizatorami akcji są Powiat Szczycieński, Bank Spółdzielczy w Szczytnie i Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. Dodatkowe informacje pod nr tel. PCSTiR w Szczytnie: 89 624 86 15.

 

 

 

Ewa Bogusz, Jarosław Matłach i Jerzy Cimoszyński.

 

 

Gdzie wpłacić?

W dniach 18.01.2021 –18.04.2021 należy wpłacić min. 30 zł na konto bankowe nr: 92 8838 0005 2001 0010 0500 0001 Kod SWIFT: POLUPLPR, przelew zatytułować Dla Gabrysi oraz podać adres do wysyłki medalu bądź zadeklarować odbiór osobisty w biurze Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, ul. Jana Lipperta 10, Szczytno.

 

Jak otrzymać medal?

Pierwsze 100 osób, które wykona przelew, otrzyma pamiątkowy medal. Cała kwota zostanie przekazana na leczenie Gabrieli Bednarek. Czas wysyłki medalu do 30 dni.

Reklama

 

Zrób i prześlij zdjęcie

Dodatkowo organizator zachęca do wykonywania dowolnej aktywności sportowej, udokumentowanie jej i przesłanie na adres e-mail: sport@powiat.szczytno.pl

 

Pełna treść regulaminu: tu <<kliknij>

 

 

O Gabrysi

Gabrysia Bednarek urodziła się 27.08.2019 r. ze złożoną wadą serca HLHS (ma tylko pół serduszka). O tym, że ich dziecko jest chore, rodzice zostali poinformowani sporo przed narodzinami. - Dowiedzieliśmy się o polskim wybitnym zespole kardiochirurgów, profesorach: Edwardzie Malcu i Katarzynie Januszewskiej, którzy leczą tak ciężkie wady serca w Munster (klinika niemiecka) – wspomina mama dziewczynki. - Gabrysia przyszła na świat właśnie tam pod okiem najlepszych specjalistów, aby od razu mogli ją ratować. Nikt nie wiedział, w jakim stanie urodzi się nasze dziecko. Przeszła już trzy operacje: operacja Norwooda, Glena i nieplanowany banding. To nie koniec walki o życie naszej córeczki czeka ją jeszcze jedna operacja metodą Fontana. Taka operacja powinna odbyć się między 2 a 3 rokiem życia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Wypij, Krassowski, Szumny... czyli Porozumienie buduje się w Szczytnie
  Trzymają z PIS , to tak jak PIS i tyle w temacie. Sama \"dobroć\"

  ha ha


  2021-02-26 11:30:52
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Bardziej by mu pomógł, gdyby znalazł nowy dom dla tego psa niż do schroniska. TO jakby dziecko zabrać z rodziny do domu dziecka.

  GOść


  2021-02-26 10:16:40
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  To jest rozwiązanie problemu? Wysłanie staruszka do schroniska? I jeszcze wójt lansuje się na bohatera. Gratuluję dobrego samopoczucia. Jakby nie można było włożyć minimum wysiłku i znaleźć psiakowi nowy dom.

  Załamana


  2021-02-26 00:46:48
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Największym muzykiem ze Szczytna był Tadzio Machela. To był poeta i prawdziwy artysta

  Tadeusz Machela


  2021-02-25 12:23:32
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Modlimy się o cud uzdrowienia dla Księdza za przyczyną Wandy Boniszewskiej, której proces beatyfiakcyjny właśnie ruszył. Ona ofiarowała swoje cierpienia za kapłanów, miała też dar uzdrawiania i stygmaty. Modlą się za Księdza Siostry od Aniołów, Karmelitanki Bose w Łasinie i my! Kto chce niech do nas dołącza. Kochamy Księdza

  Dagmara


  2021-02-25 08:52:04
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Stosunek do zwierząt bardzo dużo mówi o człowieku.

  Gość


  2021-02-25 08:27:22
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Cudem Bozym jest sama osoba KS. Andrzeja. Jest to człowiek o głębokich pokładach nadziei i i wiary. W swoim życiu nie spotkałem osoby o tak silnym powołaniu i tym że całym sobą wnosi tyle dobra . Miałem 10 lat gdy poznałem Ks. Andrzeja a dziś mam 40 lat. Myślę że Bóg mam co do samej osoby Księdza Andrzeja szczytny plan. Wiara czyni cuda A nadzieja zawsze umiera ostatnia. Polaczmy się w modlitwie.Niech Ksiądz Andrzej poczuje siłę potrzebna by iść dalej i nauczać słowo Boże. Okazmy miłosierdzie i wsparcie jakie jest potrzebne Andrzejowi poslanikowi Boga.

  Marian Lisnianski


  2021-02-25 01:50:35
 • Zaszczepiony sanepid, zachęca do szczepień
  Z chęcią, tylko terminów brak

  Ela


  2021-02-24 20:01:27
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Pan JM przedstawiciel rady gospodarczej, to może mógłby zachować więcej szacunku do samego siebie, bo występy na zdjęciach, filmach i teledyskach z morsami hluby nie przynoszą, zwłaszcza, że często jest tam widoczne przechylanie kubeczków, szklaneczek, z jakimś \"tajemniczym %\" płynem

  WcPicker


  2021-02-24 19:21:20
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Nie znam księdza osobiście. Zazdroszczę takiej wiary i ufności. Nie jeden na miejscu księdza błagał by Boga o cud. Życzę by każdego dnia dobry Pan obdarzał księdza potrzebnymi łaskami, by świadectwo życia przemianiało serca wszystkich którzy towarzyszą księdzu i czytają te słowa. Serdeczne Bóg zapłać.

  Tomek


  2021-02-24 18:11:10