Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Łączą siły, by ratować serce Gabrysi (zdjęcia)


Krzysztof Karwowski pływał w lodowatej wodzie. Ewa Bogusz, Jerzy Cimoszyński i Jarosław Matłach – biegali na nartach, Daniel Stachula dźwigał ciężary. Cel? Pomoc Gabrysi Bednarek. Właśnie ruszył akcja „Łączy nas sport - dla Gabrysi". Zapraszamy do udziału. Każdy może zostać bohaterem Gabrysi...Gdy dowiedziałem się o akcji, nie zastanawiałem się ani chwili, aby wziąć w niej udział – mówi Daniel Stachula. - Był to impuls. Pomaganie innym to potrzeba. To kolejna „szczytna akcja Szczytna” i doskonała okazja do niesienia pomocy innym poprzez działanie. Na czym polega? Zasady są proste. Trzeba wykonać jakiś wysiłek fizyczny, a potem wpłacić na konto akcji 30 złotych. Cel jest szlachetny, bo pomagamy naprawić małe serduszko Gabrysi. Gorąco wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji i trzymam kciuki za zdrowie dziewczynki.

 

Daniel Stachula.

 

Akcję „Łączy nas sport - dla Gabrysi" zainicjowali Jarosław Matłach - starosta szczycieński, Krzysztof Karwowski - prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie, Ewa Bogusz - dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie oraz Jerzy Cimoszyński, były dyrektor PCSTiR.

 

Krzysztof Karwowski - prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

 


Reklama

- Pierwszych sto osób, które wezmą udział w naszej akcji otrzymają też pamiątkowy medal – mówi Ewa Bogusz, dyrektor PCSTiR. - Wystarczy wpłacić minimum 30 zł na konto bankowe i do czego zachęcamy - wykonać aktywność fizyczną udokumentowaną zdjęciem np. ruszyć na spacer, grać w piłkę, wyjść na narty lub sanki itp., a następnie przesłać zdjęcie mailem. Organizatorami akcji są Powiat Szczycieński, Bank Spółdzielczy w Szczytnie i Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. Dodatkowe informacje pod nr tel. PCSTiR w Szczytnie: 89 624 86 15.

 

 

 

Ewa Bogusz, Jarosław Matłach i Jerzy Cimoszyński.

 

 

Gdzie wpłacić?

W dniach 18.01.2021 –18.04.2021 należy wpłacić min. 30 zł na konto bankowe nr: 92 8838 0005 2001 0010 0500 0001 Kod SWIFT: POLUPLPR, przelew zatytułować Dla Gabrysi oraz podać adres do wysyłki medalu bądź zadeklarować odbiór osobisty w biurze Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, ul. Jana Lipperta 10, Szczytno.

 

Jak otrzymać medal?

Pierwsze 100 osób, które wykona przelew, otrzyma pamiątkowy medal. Cała kwota zostanie przekazana na leczenie Gabrieli Bednarek. Czas wysyłki medalu do 30 dni.

Reklama

 

Zrób i prześlij zdjęcie

Dodatkowo organizator zachęca do wykonywania dowolnej aktywności sportowej, udokumentowanie jej i przesłanie na adres e-mail: sport@powiat.szczytno.pl

 

Pełna treść regulaminu: tu <<kliknij>

 

 

O Gabrysi

Gabrysia Bednarek urodziła się 27.08.2019 r. ze złożoną wadą serca HLHS (ma tylko pół serduszka). O tym, że ich dziecko jest chore, rodzice zostali poinformowani sporo przed narodzinami. - Dowiedzieliśmy się o polskim wybitnym zespole kardiochirurgów, profesorach: Edwardzie Malcu i Katarzynie Januszewskiej, którzy leczą tak ciężkie wady serca w Munster (klinika niemiecka) – wspomina mama dziewczynki. - Gabrysia przyszła na świat właśnie tam pod okiem najlepszych specjalistów, aby od razu mogli ją ratować. Nikt nie wiedział, w jakim stanie urodzi się nasze dziecko. Przeszła już trzy operacje: operacja Norwooda, Glena i nieplanowany banding. To nie koniec walki o życie naszej córeczki czeka ją jeszcze jedna operacja metodą Fontana. Taka operacja powinna odbyć się między 2 a 3 rokiem życia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43