Reklama


Reklama

Ksiądz Edward spowiada się z zakażenia


Ksiądz Edward Molitorys, zakażony koronawirusem proboszcz parafii Świętego Stanisława Kostki w Szczytnie czuje się dobrze i przebywa już w izolacji domowej. W szpitalu w Ostródzie spędził dwa dni. - Wokół mojego zakażenia narosło tyle nieprawd, że chętnie z panem porozmawiam – usłyszał dziennikarz „Tygodnika Szczytno”, który we wtorek zadzwonił do księdza.Ksiądz Edward o zakażeniu koronawirusem dowiedział się dokładnie o godzinie 21 we wtorek, 18 sierpnia. - Badanie zostało wykonane rano na prośbę dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Szczytnie, z którym współpracuję – wspomina proboszcz Molitorys. - To fakt, że w piątek, sobotę, niedzielę i poniedziałek pracowałem do samego końca, bo wbrew temu co się mówi nie byłem na urlopie. Wykonywałem swoją codzienną posługę. Na urlopie był mój wikary. Nie wiedziałem też, że jestem chory, czy zakażony. W piątek odprawiłem mszę w DPS, ale za zgodą dyrekcji. Nie była to moja samowolka. Ale gdy dowiedziałem się, że jestem zakażony, od razu zaprzestałem jakichkolwiek kontaktów z parafianami, czy swoimi współpracownikami. Nie chciałem ich narażać. Sam też pojechałem do szpitala w Ostródzie, gdzie mnie przebadano i oceniono mój stan na dobry. Czułem się dobrze, dlatego dwa dni później wróciłem do domu, ale wciąż jestem w izolacji domowej. Czekam na kolejny test, który da wynik ujemny. Chciałbym, aby był on wykonany jak najszybciej, ale to nie ode mnie zależy. Być może badaniu zostanę poddany jeszcze w tym tygodniu.


Reklama

 

Ksiądz Edward nie kryje, że wynik pozytywny go zaskoczył. - Nie mam pojęcia, gdzie mogłem się zarazić tym wirusem – mówi. Ale zaraz dodaje, że w sierpniu był w szpitalu na oddziale wewnętrznym, który był ogniskiem zakażenia. - Rodzina chorego poprosiła mnie o ostatnie namaszczenie, byli tam inni pacjenci, którzy chcieli rozmowy, spowiedzi, czy komunii. Nie mogłem odmówić.

 

Proboszcz przyznaje, że stwierdzony u niego koronawirus solidnie skomplikował mu życie i sprawy parafialne. - W ciągu kilku chwil musiałem zapewnić zastępstwa, aby parafia działała – opowiada. - Wszyscy moi współpracownicy zostali odsunięci od pracy, przebywają w kwarantannach domowych między innymi: kościelny, szafarz, czy organistka. Zostali też poddani badaniom na obecność wirusa. Szafarz ma już wynik i jest zdrowy. Może uczestniczyć w życiu parafii. Czekamy na pozostałe wyniki.

Reklama

 

Proboszcz dodaje, że stosuje się do zaleceń sanepidu. - Jestem w izolacji domowej i nie mam z nikim kontaktu, jedynie telefoniczny – mówi. - Taka jest prawda na temat mojego zakażenia. Nie mam żadnych objawów chorobowych.Komentarze do artykułu

Krzysztof

Edek jak dzieciaki?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Cmentarz z kolumbarium powstanie w Szczytnie
  A żwir na wyrównanie tych nierówności będzie woził Pan Kiersikowski - starem.

  biegacz


  2021-01-19 16:58:47
 • Konto w Banku Spółdzielczym dobre nie tylko na start
  Tylko nie bardzo działa tajemnica...

  biegacz


  2021-01-19 16:46:02
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


  2021-01-19 10:34:20
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39