Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Ksiądz Andrzej przekazał klucze do świątyni i... serc parafian (zdjęcia)


W niedzielę, 4 lipca w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie odbyła się uroczysta msza, podczas której przywitano nowego proboszcza księdza Andrzeja Adamczyka. Zastąpił on księdza Andrzeja Preussa, który po 12 latach posługi w Szczytnie zrezygnował z tej funkcji ze względu na stan zdrowia.Nowy proboszcz otrzymał od ustępującego klucze do świątyni, które symbolizują przejecie władzy. W uroczystości wzięli udział parafianie ze Szczytna, ale też z Wójtowa, poprzedniej parafii księdza Andrzeja Adamczyka. Ksiądz Andrzej Preuss uczestniczył w uroczystości na wózku inwalidzkim. Pożegnał się z parafianami, choć - jak mówi - w miarę sił nadal będzie dla nich dostępny. Pozostaje bowiem w Szczytnie. Jego mieszkanie znajduje się w budynku gospodarczym naprzeciwko plebanii. Przypomnijmy. Ksiądz Andrzej Preuss zmaga się ze śmiertelną chorobą SLA. Jest coraz słabszy. Już nie chodzi, ma problemy z samodzielnym poruszaniem się nawet na wózku. Terapia, której jest poddawany, na razie jest mało skuteczna.


Reklama

 

Reklama

Nowy proboszcz „odrobił lekcje” z najnowszej historii parafii oraz dokonań księdza Andrzeja Preussa.

 

- Pamiętam, jak czytałem artykuły dotyczące tego, co dzieje się w parafii w Szczytnie i co wyczynia ksiądz Andrzej – mówił nowy proboszcz, wspominając m.in. zbiórkę na krzyż. - Byłem pod wrażeniem. Ale nawet przez myśl nie przyszło mi, że to mi przyjdzie kontynuować to dzieło. Tak się jednak stało. Telefon od księdza biskupa z pytaniem „czy nie zechciałbym objąć proboszczostwa w parafii pw. WNMP w Szczytnie?” był dla mnie dużym zaskoczeniem.

 

Na razie ksiądz Andrzej Adamczyk nie planuje rewolucji w parafii. Jak mówił podczas mszy plany oddaje Bogu i Jezusowi. Oficjalnie nowy proboszcz rozpoczął posługę w Szczytnie 1 lipca.

Do parafii w Szczytnie przybył też nowy wikary, ks. Daniel Bojarski.Komentarze do artykułu

Niewierzący

Nie wierzę w zasadzie w nic ale szanuje księdza Andrzeja bardzo i to bardzo. Jest dobrym i życzliwym człowiekiem można by dużo o nim pisać dobrych rzeczy i czym się różni od innych księży. Będę się modlił za niego w duchu aby, któregoś dnia choroba ustąpiła i powrócił do swojej służby myślę ,ze to jest realne.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama