Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Kot trzeci w Ultradystansowym Biegu Górskim


Rafał Kot, z wynikiem 9:05:04, wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim Chudy Wawrzyniec. Dystans rywalizacji to 83 kilometry.



Trasa prowadziła po szlakach Beskidu Żywieckiego, start w Rajczy, meta w Ujsołach, a po drodze kilka konkretnych górek i dwa prawie pionowe podejścia na Beskid Bednarów i Oszusta. Łącznie prawie 3500 metrów przewyższenia. Na starcie MP stanęło 16 zawodników - 4 kobiety i 12 mężczyzn.

 

- Ja z wynikiem 9:05:04 wywalczyłem brązowy medal – relacjonuje Rafał Kot. - Co ciekawe, w pierwszej piątce zawodów mieliśmy dwie panie. Mistrzem Polski został Kamil Leśniak. To trudna trasa, z licznymi podbiegami i zbiegami, właściwie to cały czas jest taki rollercoaster. Dodatkowo na całej 83-kilometrowej trasie są tylko dwa punkty odżywcze, a pogoda w dniu zawodów była masakryczna - słońce i około 34 stopnie. Miałem na trasie mocne kryzysy i ból w kolanie jeszcze z poprzednich zawodów, na tyle poważne, że rozważałem zejście z trasy. Ale jak tylko poczułem szanse na medal, to nie mogłem jej nie wykorzystać. To mój pierwszy medal w zawodach w randze MP i jeden z większych sukcesów – dodaje Kot.


Reklama

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

  • Kocie łby zastąpi kostka
    parodia

    śmiechu warte


    2021-09-28 09:08:03
  • Mural Klenczona z opóźnieniem
    \"Zwróciliśmy się do trzech firm artystycznych więc potrzebujemy więcej kasy\"

    kradziej


    2021-09-28 09:01:13
  • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
    Palący problem. Jak chce to niech sobie stawia tylko niech sam pokryje koszty.

    karierowicz


    2021-09-28 08:58:38
  • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
    Dobra inicjatywa. To, że mieszkańcy się burzą jest efektem braku wiedzy co do życia. Braki sięgają sprzed 89 roku. Więc jeszcze 3 pokolenia jak zmienią swoją mentalność względem życia. Niedługo ich pomniki oglądać będziemy. Co do godności należy się ona każdemu! Co do bólu kobiet droga jest tylko jedna terapia i wsparcie męża, którego w większości te kobiety nie mają.

    Mieszkaniec


    2021-09-28 08:29:14
  • Dwie groźne kolizje, policja apeluje o ostrożność (zdjęcia)
    Trzy ,droga Dżwiersztyny-Dybowo wyjście z zakrętu przy torach kolejowych ,zaliczony rów przydrożny.

    !


    2021-09-28 08:16:49
  • Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)
    Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

    marian


    2021-09-28 06:57:52
  • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
    Coś mi się wydaje, że tu ktoś resztki rozumu utracił? Jak się nie ma nic sensownego do zaoferowania, to trzeba palnąć cokolwiek, byle było o mnie głośno. Niech ludziska mają temat zastępczy!!!

    Taki jeden


    2021-09-27 21:24:49
  • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
    Odeszli od zdrowych zmysłów i tyle. Szczególnie ten pan.

    Jack


    2021-09-27 21:16:19
  • Mural Klenczona z opóźnieniem
    Tego murala w ogóle nie powinno być. Dziwię się, że szkoła imienia Fryderyka Chopina zgodziła się na to. Chopin w swojej epoce był awangardą w przeciwieństwie do Klenczona - wtórnika.

    Taki sobie czytelnik


    2021-09-27 19:47:32
  • Mural Klenczona z opóźnieniem
    Oszałamiający tysiąc złotych nie podziałał na wyobraźnię artystów

    Szczytnianin