Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

Kłopotliwy wyjazd z Lipowca


W poniedziałek i wtorek z Lipowca dzieci nie mogły dojechać do szkół. Nie wszystkie mieściły się w autobusach, z których niektóre w ogóle nie przyjechały, mimo że to wbrew rozkładowi jazdy – alarmuje mieszkanka Lipowca. - Z kolei ostatni autobus ze Szczytna do Lipowca odjeżdża wcześniej niż dzieci kończą lekcje. To niedopuszczalne! A w wakacje w ogóle nie ma autobusów. Nie można dojechać do Szczytna. Tak jest od lat i nikt z tym nic nie robi!Zgłoszony problem wygląda poważnie. Lipowiec to przecież duża wieś, bodaj największa w gminie Szczytno. Ludzi tam mieszka sporo, a po drodze do Szczytna są i inne: Wawrochy, Wały, Płozy... Problem transportu publicznego mieszkańców tych wsi też więc dotyka. Co z tym fantem robi gmina? Pytamy wójta Sławomira Wojciechowskiego.


Reklama

 

- Na szczęście takie sygnały dotarły i do nas, do Urzędu Gminy, a nie tylko do gazety – odpowiada. - Mogliśmy więc od razu zareagować. Dziś (środa, 4 września – przyp. H.B.) osobiście byłem u przewoźnika. Uzyskałem zapewnienie, że godziny przyjazdów i odjazdów autobusów już są dostosowywane do planów lekcji w szczycieńskich szkołach. Reagujemy na wszystkie podobne sygnały. Na przykład mieszkańcy Nowego Gizewa, których dzieci uczą się w Rudce, też zgłosili prośbę o zmianę rozkładu autobusów miejskich, które na tej trasie jeżdżą. Rozmawiałem z dyrektorem ZKM i z burmistrzem Szczytna, i takie zmiany zostaną wprowadzone.

 

Wójt podkreśla, że w odniesieniu do transportu uczniów, gmina ma z przewoźnikiem podpisane stosowne umowy, przez co niektóre z kursów są traktowane jako „szkolne”.

Reklama

 

- Oczywiście, że jeśli jest możliwość, to mogą z nich korzystać także inne osoby – dodaje. - Nie mamy natomiast wpływu na to, jak przewoźnik reguluje inne kursy. Tu działa prawo rynku. Jeśli na jakiejś trasie z autobusowego transportu korzysta jedna czy dwie osoby, to trudno oczekiwać, że przewoźnik będzie taki nierentowny kurs utrzymywał.

 

Według Wojciechowskiego – najpewniejszym sposobem na to, by prywatna firma chciała obsługiwać jakąś autobusową trasę jest wykupienie przez zainteresowanych biletów miesięcznych. - Gdy będzie takich pewnych pasażerów 20 czy 25, to na pewno nikt takiego kursu nie zlikwiduje. My z kolei, jako gmina, nie mamy podstaw, by np. zgłaszać trasę do Lipowca do rządowego programu, bo on obejmuje takie miejsca, gdzie nie ma żadnej komunikacji, żadnego połączenia.

 

Od 15 września w gminie Szczytno rozpocznie się cykl spotkań wiejskich. Wójt ma nadzieję, że takie problemy, jak właśnie z komunikacją, zostaną podczas tych spotkań poruszone. - Po to te spotkania są. Byśmy się wzajemnie informowali, rozmawiali, a następnie rozwiązywali kłopotliwe sprawy.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Panie Henryku najlepszą obroną jest atak.A te ilości ryb to chyba jakaś kpina.

  Spychowo


  2020-06-03 22:34:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Witam jestem właśnie że Spychowa wychowałem się tam i jeszcze nie widzilame nigdy że by było zarybianie jezior chyba tylko na papierze Masakra Rybacy są kłusownikami ale legalnymi .

  Michał Wanda


  2020-06-03 22:28:52
 • Lodziarnia Beza-Krówka zaprasza na pyszne smaki
  Powodzenia, super

  Gość


  2020-06-03 21:19:02
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Niby rybacy tak na nich trzeba mówić to dobrze zorganiziwana grupa przestępcza .

  Roman Maryl A.G


  2020-06-03 19:45:12
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49