Reklama


Reklama

Klon wybiegał dla Michała ponad 9 tys. złotych (zdjęcia)


Niemal 100 biegaczy wzięło udział w charytatywnym biegu na rzecz Michała Madraka z Obierwi. Organizatorzy połączyli wydarzenie z piknikiem i dyskoteką przy remizie. Efekt? Doskonała impreza oraz zebranych ponad 9 tys. zł na rzecz niepełnosprawnego chłopca.Klasyfikację biegową wśród mężczyzn wygrał Krzysztof Kuprewicz. Drugi był Mirosław Kulas, a trzeci Cezary Zbrzeźny. Wśród pań najszybsza była Marta Fiolechowska. Druga na metę dotarła Bożena Bogdańska, a trzecia Monika Górniak.


Reklama

 

Reklama

 

Szczodrzy mieszkańcy Klonu

 

- Ale w naszej imprezie nie sportowe wyniki były najważniejsze – mówi Dorota Kulas z Klonu, która była jedną ze współorganizatorek biegu charytatywnego. - Najważniejsza była pomoc, którą wspólnie z biegaczami, mieszkańcami Klonu i okolic udało się „podarować” Michałowi. Był to pierwszy bieg charytatywny w historii naszej gminy. Okazało się, że nasi mieszkańcy mają wielkie serca i są bardzo szczodrzy.

 

 

Na przyjaciół można liczyć

 

W biegu wzięło dokładnie 98 zawodników. Pomysł jego organizacji wyszedł od Daniela Mroza z Klonu, który związany jest ze szczycieńskimi morsami. Dorota Kulas, gminna radna, szefowa stowarzyszenia Aktywni Razem i wiceszefowa miejscowego HDK szybko podchwyciła temat.

 

- Sama raczej bym nie dała rady zorganizować takiego przedsięwzięcia, ale od czego są przyjaciele – śmieje się pani Dorota. - Do organizacji włączyły się Jola Zdunek, prezes HDK Klon oraz Ela Mróz z fili bibliotecznej w Klonie. W trójkę było raźniej i sprawniej.

 

 

Dawanie lepsze od brania

 

Panie związane są z Klubem Honorowego Dawcy Krwi więc doskonale wiedzą, jak ważna jest pomoc osobom chorym, potrzebującym.

 

- Poza tym dawanie daje dużo radości, mi osobiście nawet więcej niż otrzymywanie – mówi Dorota Kulas. - A ja uwielbiam, gdy uśmiecha się druga osoba. Poza tym wiem, że dobro wraca, więc jeśli ja będę kiedyś potrzebowała pomocy, to może też ktoś się wówczas pojawi i poda tę pomocną dłoń.

 

 

9 tys. dla Michała

 

Bieg w Klonie zorganizowany był z myślą o pomocy dla Michała Madraka z Obierwi. Chłopiec w wieku 9 lat miał wypadek komunikacyjny i cierpi na wiotkie porażenie czterokończynowe. Jeździ na wózku. Dziś ma 11 lat, ale bardzo potrzebuje wsparcia finansowego na kosztowną rehabilitację.

Podczas niedzielnej imprezy udało się zebrać ponad 9 tys. zł. - Biegacze, uczestnicy pikniku byli naprawdę hojni – mówi Dorota Kulas. - W imieniu Michała, ale i własnym bardzo im za to dziękuję.

 

 

Piknik z dyskoteką

 

Trasa biegu miała 5 kilometrów. Start i meta były na boisku przy kościele. W trakcie sportowych zmagań odbył się też piknik rodzinny. Przygrywał zespół Motiv. Po zakończeniu części sportowej i piknikowej, od godz. 19, przy strażackiej remizie ruszyła dyskoteka. Bawiło się około 300 osób. Przygrywał zespół Motiv oraz DJ Bartek Zdunek.

 

- W imieniu organizatorów bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w biegu charytatywnym – mówi Dorota Kulas. - Oraz tym wszystkim, którzy nas wsparli przy organizacji tego wydarzenia, bo bez was nie udałoby się stworzyć tak wyjątkowej atmosfery. Dziękuję.

 

 

 

 

 

 

Fot. Zbigniew GołdaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Gdzie w tych liczbach zakażeń z powiatów jest Biskupiec ?.

  Tabela.


  2020-09-21 16:08:24
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Miasto niby na Mazurach. Powinno nastawiać się na turystykę, ale tanich noclegów nie ma. Schronisko ze skromnymi pokojami i niskimi cenami to mus. Powinno być w Szczytnie co najmniej jedno. To wstyd, że miasto pozwoliło na to, że zostało zamknięte.

  Kowal


  2020-09-21 15:03:15
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  Warto jeszcze wspomnieć, że jest to jedyny fragment oddanej ścieżki, gdzie nie zdjęto torów. Przechodząc z rowerem lub przejeżdżając na rolkach przez jezdnię, w szczelinach może utknąć kółko, człowiek/rower się przewróci, a że wielu kierowców w tym miejscu nie zwalnia - można już się nie podnieść. Powinni zainstalować \"leżących policjantów\" z obu stron. Dziwne, że tego nie zrobili, jakby nie wiedzieli, że w Polsce ograniczeni prędkości są tylko do ozdoby. No, ale poczekamy, prędzej czy później ktoś wpadnie pod samochód i wtedy zwalniacze dla kierowców się pojawią.

  Kowal


  2020-09-21 14:57:25
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  To proste i bez dyskusji, czy trzeba , czy nie trzeba, a może?. Przed otwarciem ścieżki powinno być zabezpieczenie, żeby można było przejść, nie wjechać pod pojazd. Czy rządzący nie widzą jak nie mają swojej zdrowej wyobraźni, że nigdzie w Polsce ani na świecie takiego bubla nie popełniają. Np Polska - Połczyn Zdrój niech tam pojadą i zobaczą jak jest zabezpieczona 40 km ścieżka na całej długości.

  Krys


  2020-09-21 10:21:27
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Wójt podjął bardzo dobrą decyzję... Skoro nie ma wymaganych 3km to po co dowóz, kiedy ja chodziłam tam do szkoły moja droga przekraczała 3km i były Pan wójt nie dał żadnego dowozu, więc to dobra wola... A do Pani ,,Gość\"... Część z dzieci z tej całej rodziny ma bliżej do nowego przystanku... Więc w czym problem. Problem leży w Was matkach... Dzieci same nie rozumieją czemu mamy każą im chodzić na przystanek który znajduje się dalej, skoro zrobili im przystanek bliżej.

  Mieszkanka


  2020-09-21 10:16:46
 • Porachunki, jak w gangsterskim filmie
  Jakiej kradzieży dopuścił się niby 33-latek??

  O co chodz


  2020-09-21 08:45:25