Środa, 29 Styczeń, Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Klon wybiegał dla Michała ponad 9 tys. złotych (zdjęcia)


Niemal 100 biegaczy wzięło udział w charytatywnym biegu na rzecz Michała Madraka z Obierwi. Organizatorzy połączyli wydarzenie z piknikiem i dyskoteką przy remizie. Efekt? Doskonała impreza oraz zebranych ponad 9 tys. zł na rzecz niepełnosprawnego chłopca.Klasyfikację biegową wśród mężczyzn wygrał Krzysztof Kuprewicz. Drugi był Mirosław Kulas, a trzeci Cezary Zbrzeźny. Wśród pań najszybsza była Marta Fiolechowska. Druga na metę dotarła Bożena Bogdańska, a trzecia Monika Górniak.

 

 

Szczodrzy mieszkańcy Klonu

 

- Ale w naszej imprezie nie sportowe wyniki były najważniejsze – mówi Dorota Kulas z Klonu, która była jedną ze współorganizatorek biegu charytatywnego. - Najważniejsza była pomoc, którą wspólnie z biegaczami, mieszkańcami Klonu i okolic udało się „podarować” Michałowi. Był to pierwszy bieg charytatywny w historii naszej gminy. Okazało się, że nasi mieszkańcy mają wielkie serca i są bardzo szczodrzy.

 

 

Na przyjaciół można liczyć

 

W biegu wzięło dokładnie 98 zawodników. Pomysł jego organizacji wyszedł od Daniela Mroza z Klonu, który związany jest ze szczycieńskimi morsami. Dorota Kulas, gminna radna, szefowa stowarzyszenia Aktywni Razem i wiceszefowa miejscowego HDK szybko podchwyciła temat.

 

- Sama raczej bym nie dała rady zorganizować takiego przedsięwzięcia, ale od czego są przyjaciele – śmieje się pani Dorota. - Do organizacji włączyły się Jola Zdunek, prezes HDK Klon oraz Ela Mróz z fili bibliotecznej w Klonie. W trójkę było raźniej i sprawniej.


Reklama

 

 

Dawanie lepsze od brania

 

Panie związane są z Klubem Honorowego Dawcy Krwi więc doskonale wiedzą, jak ważna jest pomoc osobom chorym, potrzebującym.

 

- Poza tym dawanie daje dużo radości, mi osobiście nawet więcej niż otrzymywanie – mówi Dorota Kulas. - A ja uwielbiam, gdy uśmiecha się druga osoba. Poza tym wiem, że dobro wraca, więc jeśli ja będę kiedyś potrzebowała pomocy, to może też ktoś się wówczas pojawi i poda tę pomocną dłoń.

 

 

9 tys. dla Michała

 

Bieg w Klonie zorganizowany był z myślą o pomocy dla Michała Madraka z Obierwi. Chłopiec w wieku 9 lat miał wypadek komunikacyjny i cierpi na wiotkie porażenie czterokończynowe. Jeździ na wózku. Dziś ma 11 lat, ale bardzo potrzebuje wsparcia finansowego na kosztowną rehabilitację.

Podczas niedzielnej imprezy udało się zebrać ponad 9 tys. zł. - Biegacze, uczestnicy pikniku byli naprawdę hojni – mówi Dorota Kulas. - W imieniu Michała, ale i własnym bardzo im za to dziękuję.

Reklama

 

 

Piknik z dyskoteką

 

Trasa biegu miała 5 kilometrów. Start i meta były na boisku przy kościele. W trakcie sportowych zmagań odbył się też piknik rodzinny. Przygrywał zespół Motiv. Po zakończeniu części sportowej i piknikowej, od godz. 19, przy strażackiej remizie ruszyła dyskoteka. Bawiło się około 300 osób. Przygrywał zespół Motiv oraz DJ Bartek Zdunek.

 

- W imieniu organizatorów bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w biegu charytatywnym – mówi Dorota Kulas. - Oraz tym wszystkim, którzy nas wsparli przy organizacji tego wydarzenia, bo bez was nie udałoby się stworzyć tak wyjątkowej atmosfery. Dziękuję.

 

 

 

 

 

 

Fot. Zbigniew GołdaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Trafienie „drogówki” w Gromie
  Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
  Autor: Ilona
  2020-01-28 16:13:59
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
  Autor: gość
  2020-01-28 13:23:33
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
  Autor: Rychu
  2020-01-28 12:20:14
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
  Autor: Radosny
  2020-01-28 12:17:22
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
  Autor: X-Men
  2020-01-28 11:24:14
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
  Autor: Albert
  2020-01-28 10:13:13
 • Duże zainteresowanie sportowa edukacją
  Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać
  Autor: Janusz
  2020-01-28 10:02:27
 • GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)
  Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?
  Autor: Basia
  2020-01-28 08:52:19
 • Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców
  Bo bo
  Autor: To nie ci ludzie mają się zająć sportem w Szczytnie, tylko ktoś z zewnątrz trener z licencją.
  2020-01-27 22:30:51
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam
  Autor: Marlena
  2020-01-27 22:18:55

Reklama