Czwartek, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Klon wybiegał dla Michała ponad 9 tys. złotych (zdjęcia)


Niemal 100 biegaczy wzięło udział w charytatywnym biegu na rzecz Michała Madraka z Obierwi. Organizatorzy połączyli wydarzenie z piknikiem i dyskoteką przy remizie. Efekt? Doskonała impreza oraz zebranych ponad 9 tys. zł na rzecz niepełnosprawnego chłopca.Klasyfikację biegową wśród mężczyzn wygrał Krzysztof Kuprewicz. Drugi był Mirosław Kulas, a trzeci Cezary Zbrzeźny. Wśród pań najszybsza była Marta Fiolechowska. Druga na metę dotarła Bożena Bogdańska, a trzecia Monika Górniak.

 

 

Szczodrzy mieszkańcy Klonu

 

- Ale w naszej imprezie nie sportowe wyniki były najważniejsze – mówi Dorota Kulas z Klonu, która była jedną ze współorganizatorek biegu charytatywnego. - Najważniejsza była pomoc, którą wspólnie z biegaczami, mieszkańcami Klonu i okolic udało się „podarować” Michałowi. Był to pierwszy bieg charytatywny w historii naszej gminy. Okazało się, że nasi mieszkańcy mają wielkie serca i są bardzo szczodrzy.

 

 

Na przyjaciół można liczyć

 

W biegu wzięło dokładnie 98 zawodników. Pomysł jego organizacji wyszedł od Daniela Mroza z Klonu, który związany jest ze szczycieńskimi morsami. Dorota Kulas, gminna radna, szefowa stowarzyszenia Aktywni Razem i wiceszefowa miejscowego HDK szybko podchwyciła temat.

 

- Sama raczej bym nie dała rady zorganizować takiego przedsięwzięcia, ale od czego są przyjaciele – śmieje się pani Dorota. - Do organizacji włączyły się Jola Zdunek, prezes HDK Klon oraz Ela Mróz z fili bibliotecznej w Klonie. W trójkę było raźniej i sprawniej.

 

 

Dawanie lepsze od brania

 

Panie związane są z Klubem Honorowego Dawcy Krwi więc doskonale wiedzą, jak ważna jest pomoc osobom chorym, potrzebującym.

 

- Poza tym dawanie daje dużo radości, mi osobiście nawet więcej niż otrzymywanie – mówi Dorota Kulas. - A ja uwielbiam, gdy uśmiecha się druga osoba. Poza tym wiem, że dobro wraca, więc jeśli ja będę kiedyś potrzebowała pomocy, to może też ktoś się wówczas pojawi i poda tę pomocną dłoń.


 

 

9 tys. dla Michała

 

Bieg w Klonie zorganizowany był z myślą o pomocy dla Michała Madraka z Obierwi. Chłopiec w wieku 9 lat miał wypadek komunikacyjny i cierpi na wiotkie porażenie czterokończynowe. Jeździ na wózku. Dziś ma 11 lat, ale bardzo potrzebuje wsparcia finansowego na kosztowną rehabilitację.

Podczas niedzielnej imprezy udało się zebrać ponad 9 tys. zł. - Biegacze, uczestnicy pikniku byli naprawdę hojni – mówi Dorota Kulas. - W imieniu Michała, ale i własnym bardzo im za to dziękuję.

 

 

Piknik z dyskoteką

 

Trasa biegu miała 5 kilometrów. Start i meta były na boisku przy kościele. W trakcie sportowych zmagań odbył się też piknik rodzinny. Przygrywał zespół Motiv. Po zakończeniu części sportowej i piknikowej, od godz. 19, przy strażackiej remizie ruszyła dyskoteka. Bawiło się około 300 osób. Przygrywał zespół Motiv oraz DJ Bartek Zdunek.

 

- W imieniu organizatorów bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w biegu charytatywnym – mówi Dorota Kulas. - Oraz tym wszystkim, którzy nas wsparli przy organizacji tego wydarzenia, bo bez was nie udałoby się stworzyć tak wyjątkowej atmosfery. Dziękuję.

 

 

 

 

 

 

Fot. Zbigniew GołdaKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze