Reklama


Reklama

Kierowca mustanga potrącił kobietę z dziećmi, półtoraroczne bliźnięta w stanie ciężkim (zdjęcia)


Do tragicznego wypadku doszło dziś na ulicy Władysława IV w Szczytnie. 29-letni kierowca, jadąc fordem mustangiem, potrącił kobietę z dwójką dzieci. Stan dzieci jest bardzo ciężki. Ich opiekunka doznała mniej groźnych obrażeń.Do wypadku doszło około godziny 14. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 29-letni mieszkaniec Szczytna jechał fordem mustangiem od ulicy Wileńskiej w kierunku ulicy Staszica.

 

- Najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Jego auto uderzyło w stojącą na chodniku kobietę z dwójką dzieci.

 

 

Prędkość samochodu musiał być bardzo duża, bo auto staranowało też pobliskie ogrodzenie i zatrzymało się na ścianie domu.


Reklama

 

W wypadku ucierpiały 1,5-roczne bliźniaki Bartosz i Jakub. O ich życie walczą lekarze w Olsztynie.

 

- Na miejsce wypadku zadysponowane zostały trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówi Grzegorz Achremczyk, koordynator pogotowia ratunkowego w Szczytnie. - Medycy po przyjeździe na miejsce zdarzenia i ocenie sytuacji zabezpieczyli poszkodowanych. Jedno dziecko zakwalifikowali do transportu lotniczego, a drugie do transportu kołowego. Poszkodowani trafili do szpitala w Olsztynie. Odnieśli poważne urazy wielonarządowe.

 

Reklama

54-letnia opiekunka, prawdopodobnie babcia chłopców, nie doznała poważniejszych obrażeń fizycznych. Ale i nią zajęli się ratownicy medyczni.

 

29-letni kierowca mustanga, mieszkaniec Szczytna, został zatrzymany przez policję. Był trzeźwy. Jest w szoku. Nie był w stanie wytłumaczyć policjantom, jak doszło do tego wypadku.

 

Na miejscu wciąż pracują policyjni technicy oraz prokurator i strażacy. Zabezpieczają ślady, przesłuchują świadków zdarzenia. Próbują ustalić, jak dokładnie doszło do tego dramatu.Komentarze do artykułu

Agnieszka

#pomoc #bliźniaki Kochani w związku z wypadkiem w którym ucierpiały bliźnięta Kubuś i Bartuś ze Szczytna, potrzeba uzupełnić zapasy krwi. Można to zrobić w centrum krwiodawstwa w Olsztynie po uprzednim, telefonicznym umówieniu terminu: Rejestracja tel.89 5260156 wew.153, 668017797 Lub w regionalnych centrach w Bartoszycach, Nidzicy, Iławie, Elblągu, Pasłęku i Giżycku. Chłopcy potrzebują krwi 0rh- ale oddawać można, a nawet trzeba każdą grupę krwi. Dziewczyny z tego co mi wiadomo można oddać krew w innych punktach ze wskazaniem na chłopców. Podaję dane: ????Bartosz i Jakub Dziecięcy Szpital Wojewódzki w Olsztynie Oddzial intensywnej terapii

Tekla

Dzieci walczą o życie w szpitalu i bardzo potrzebna jest dla nich krew!!! Jeśli ktoś może oddać to proszę, pomóżmy Im...

Kasia

Wie ktoś może co z tymi dziećmi? Nikt nie podaje nowych informacji...

Mieszkaniec

Bardzo proszę aby gazeta dowiedziała się co z dziećmi oczywiście mając na uwadze szacunek do ich rodziny. Mam nadzieję że to przeżyją i wyjdą z tego. A co do kierowcy ... szkoda słów .... głupota ludzka nie zna granic.

Zippy

Kierowcę do wora a wór do jeziora, od tatusia samochód dostał przyszpanował a teraz nie wiadomo czy dzieci przeżyją tfuuuuuuj

Mam mustanga

Bo się kurwa jedzie na tor poszaleć a nie pizda w gaz po mieście, i nie ważne czy jedzie 60 czy 100 bo to jest auto z napędem na tył i sporą mocą. Więc kierowca bez umiejętności niestety bardzo łatwo może stworzyć problem. Mam nadzieje że odpowiednio zostanie ukarany bo to jest dramat.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Europejski sukces Stashki (video)
  Pani Katarzyno. Gratulacje. Jest Pani niezwykle urocza osoba.

  cichy fan


  2020-08-14 09:19:56
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

  Akrobatyczny Mateusz


  2020-08-14 08:12:45
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Wszystko dobrze ale gdzie radni miejscy z PSL u? Czyżby nie załapali się na zdjęcie? Tomku teraz to już ludzie o Tobie zapomną i nikt już nie rozpozna.....

  Kasia


  2020-08-14 07:38:00
 • Zwolniony po 28 latach dyrektorowania
  Prlowski komuch o 20 lat za dlugo siedział na stołku facet bez wlasnego zdania...od zarania dziejów są mężczyźni i kobiety reszta to defekt w rozwoju koniec i kropka niech sobie wszyscy żyją po cichu w swoich domach Ale nie wmawiajcie nam ludziom , że facet to baba .

  Ewe


  2020-08-14 05:55:01
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

  Szczytnianka 00


  2020-08-13 22:02:14
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43