Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Judocy Gwardii walczyli w Pucharze Polski


Maja Rykowska i Wiktor Dodajewski z Gwardii Szczytno wzięli udział w Pucharze Polski, który odbył się w Suchym Lesie koło Poznania. Medali nie przywieźli, ale zawody i tak można uznać za udane.



Reprezentantami szczycieńskiego klubu byli: Maja Rykowska, która wystąpiła w wadze do 57 kg oraz Wiktor Dodajewski w wadze do 73 kg.

 

Młoda zawodniczka Gwardii znalazła się w grupie 26-ciu zawodniczek. Jej występ zakończył się na etapie walk eliminacyjnych. Uległa bardzo silnej zawodniczce z Czech należącej do kadry narodowej naszego sąsiada.

 

Na uznanie i wyróżnienie trenera Michała Dymerskiego, który przygotowywał dżudoków do tych trudnych zawodów zasłużył Wiktor Dodajewski. W jego grupie znalazło się aż 33 zawodników, z którymi Wiktor stoczył sześć walk.

 

- Cztery z nich wygrał w świetnym stylu kończąc je przed czasem – mówi trener Dymerski. - Ostatecznie zatrzymał się tuż przed podium przegrywając walkę o wejście do strefy medalowej.


 

Niemniej, zdaniem trenerów, to wielki sukces tego młodego zawodnika, biorąc pod uwagę rangę i obsadę turnieju.

 

W zawodach wzięli udział zawodnicy z ponad 100 klubów judo. Reprezentowane był kraje: Polska, Niemcy, Francja, Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Czechy. O randze zawodów może świadczyć dodatkowo to, że czeska ekipa składała się z reprezentantów kadry narodowej.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-05-06 13:10:59

Siatkarskiego Mistrza Polski poznamy w Szczytnie

  • Piątek, 2019-04-19 12:04:27

Smaki polskiej tradycji w Wielbarku

  • Niedziela, 2019-03-10 15:17:57

Sobiech z ćwierćfinałem mistrzostw Polski

  • Czwartek, 2019-03-07 11:24:23

Srebro Michała w Pucharze Polski

  • Czwartek, 2019-02-28 11:30:06

Dominik dołączył do mistrzów Polski

  • Czwartek, 2019-01-10 13:10:53

Ukraińska edukacja polskich medyków


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21