Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Jest gaz „publiczny” z cysterny


W Jedwabnie na ulicy Warmińskiej powstała stacja regazyfikacji, która zaopatrywała będzie mieszkańców Jedwabna w gaz ziemny. W chwili obecnej wykonane jest jedno przyłącze na ulicy Słonecznej. Ulica Warmińska jest już podłączona do sieci, a projektem objęte mają być jeszcze ulice Mazurska, Mazowiecka, Olsztyńska i Leśna. Cena gazu będzie naliczana wedle taryf na gaz ziemny sieciowy.Próby „zagazowania” Jedwabna trwają od wielu lat. Główna, nowa „magistrala” przez teren gminy przechodzi, problemem było jednak utworzenie sieci rozprowadzającej. Główny powód – to opór części mieszkańców, którzy nie zgadzali się na utworzenie tej sieci.

 


Reklama

W Jedwabnie, jako bodaj pierwszej gminie w województwie zastosowano inną metodę. Wybudowana stacja regazyfikacji to nic innego jak potężny zbiornik, z którego gaz jest wprowadzany do istniejących już lokalnie sieci, skąd trafia do mieszkań i domów. Do stacji gaz będzie transportowany cysternami w formie skroplonej.

Reklama

 

- Gaz jest paliwem czystym, do ogrzewania domów ekologicznym – mówi wójt Sławomir Ambroziak i zachęca mieszkańców by korzystali z gazowej energii.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze