Reklama


Reklama

Jak wygląda kolędowanie w dekanacie Szczytno


W tym roku, z racji panującej sytuacji, wizyta duszpasterska zwana powszechnie „kolędą” w archidiecezji warmińskiej nie jest możliwa w tradycyjnej formie. To poszczególni proboszczowie zadecydują, jak ją przeprowadzą.- W parafii WNMP w Szczytnie nie będzie tradycyjnego wyznaczania ulic i wizyt – tłumaczy proboszcz ksiądz Andrzej Preuss. - Nie oznacza to jednak, że nie będziemy odwiedzali naszych parafian. Zrobimy to nieco inaczej. Odwiedzimy tylko te domy, mieszkania, do których zostaniemy indywidualnie zaproszeni. Parafianie mogą te zaproszenia składać po każdej mszy w zakrystii. Dzięki temu jednego dnia odwiedzimy mniej domów, będzie mniejsze ryzyko pandemiczne. Nie rezygnujemy z kolędy całkowicie, bo wiem, że wielu parafian bardzo czeka na błogosławieństwa, wspólne modlitwy i rozmowy.


Reklama

 

Z naszych informacji wynika, że w niektórych parafiach kolędowanie odbędzie się jednak w tradycyjny sposób. W parafii w Szymanach wizyta duszpasterska będzie przesunięta na marzec, może nawet kwiecień.

 

- Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej - mówi ksiądz proboszcz Jacek Bacewicz. - Ale jeśli jakaś rodzina zgłosi się z potrzebą takiej wizyty wcześniej to nie wykluczam, że pójdę tam pobłogosławić dom, gospodarstwo, czy mieszkanie, ale to będą wyłącznie pojedyncze spotkania. Mają być bezpieczne dla wiernych, jak i duszpasterzy. Ale i taka forma kolędowania na pewno nie ruszy przed 17 stycznia, gdy obowiązuje nas narodowa kwarantanna – dodaje ksiądz Jacek.

ReklamaKomentarze do artykułu

lek

W jednej z parafii w Szczytnie w ramach kolędy jest wyznaczona roczna składka przypadająca na rodzinę, 300 zł. I po kolędzie.

Wierzący

Wy tylko pieniądze potraficie brać A za każdym razem po koledach kupujecie sobie nowe samochody

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
    Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

    Monika WŁODARCZYKOWA


    2021-03-04 12:02:59
  • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
    12 lat to za długooo

    NSZ


    2021-03-04 09:44:05
  • Morsy drugie w rajdowym finale
    czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

    ZenekM


    2021-03-04 09:35:07
  • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
    za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

    Pofajdok


    2021-03-04 09:17:39
  • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

    Pofajdok


    2021-03-04 09:16:29
  • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
    BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

    MS


    2021-03-04 08:39:17
  • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
    Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

    Karrramba


    2021-03-04 05:53:12
  • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
    Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

    Wiesiek Żyła


    2021-03-03 23:00:44
  • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
    Super wywiad ciociu ????

    Roman K


    2021-03-03 21:06:15
  • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
    Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

    mieszkaniec


    2021-03-03 10:47:35